تبلیغات پزشکان نیازمند دریافت مجوز از سازمان نظام پزشکی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
تبلیغات پزشکان نیازمند دریافت مجوز از سازمان نظام پزشکی است

تبلیغات پزشکان نیازمند دریافت مجوز از سازمان نظام پزشکی است

ایمناخبرگزاری ایمنا |
دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت: هر گونه تبلیغات پزشکان در فضاهای شهری، فضای مجازی و ... نیازمند دریافت مجوز از سازمان نظام پزشکی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محسن مصلحی صبح امروز (یکشنبه) در نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه سلامت و امنیت دو مولفه اصلی برای ادامه حیات جامعه است، اظهار کرد: از این رو مدیریت شهری و پزشکان در این زمینه نقش تاثیرگذاری دارد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان دارای ۲۴ هزار نفر عضو در سازمان نظام پزشکی است، ادامه داد: ارایه پروانه طبابت و نظارت بر تبلیغات حوزه پزشکی از مهم‌ترین اقدامات نظام پزشکی کشور در کنار ۱۸ وظیفه تعریف شده دیگر است.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه برخی از افرادی که عضو جامعه پزشکی نیستند وقتی موفق به دریافت مجوز از نظام پزشکی نمی‌شوند ‌به شهرداری‌ها روی آورده و با دریافت فضای تبلیغاتی خود را به جامعه عرضه می‌کنند، ادامه داد: از این رو از شهرداری درخواست داریم در این زمینه با نظام پزشکی همکاری داشته باشد.

وی به افزایش آمار مهاجرت پزشکان از ایران اظهار کرد: دلیل این امر را در سال‌های آینده اعلام می‌کنیم و ضروری است که مسئولان امروز نسبت به این امر توجه داشته باشند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

موزه پزشکی در اصفهان راه‌اندازی شود

همچنین غلامحسین صادقیان، نائب رئیس نظام پزشکی شهرستان اصفهان با بیان اینکه نظام پزشکی اصفهان مجموعه‌ای از پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، ماماها و … را شامل می‌شود، گفت: در شهرستان اصفهان ۱۲ هزار نفر تحت پوشش نظام پزشکی هستند که حدود شش هزار و ۵۰۰ نفر پزشک عمومی، دو هزار و ۸۰۰ نفر پزشک متخصص و مابقی دیگر رشته‌های پزشکی است.

وی با بیان اینکه با توجه به نگاه حاکم بر شورای شهر می‌توان شاهد تحولات خوبی در حوزه پزشکی شهر اصفهان داشت، ادامه داد: با توجه به اینکه مدرس ابن سینا در اصفهان واقع است، فرصتی است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در این محل می‌توان این مدرس را به موزه پزشکی تبدیل کرد.

نائب رئیس نظام پزشکی شهرستان اصفهان افزود: بیماری‌های صعب‌العلاج در اصفهان رو به افزایش بوده و ضروری است در راستای ترویج فرهنگ سلامت گام برداریم. کد خبر ۳۸۷۰۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نظرها

اخبار بیشتر