صفحات خورشیدی تولیدی تسلا برای آمازون آتش گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
صفحات خورشیدی تولیدی تسلا برای آمازون آتش گرفت

صفحات خورشیدی تولیدی تسلا برای آمازون آتش گرفت

فارسخبرگزاری فارس |
شرکت آمازون مدعی شده صفحات خورشیدی تولیدی شرکت تسلا که برای تامین برق بر روی سقف برخی ساختمان‌های این شرکت نصب شده، آتش گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، شرکت آمازون مدعی شده صفحات خورشیدی تولیدی شرکت تسلا که برای تامین برق بر روی سقف برخی ساختمان‌های این شرکت نصب شده، آتش گرفته‌اند، پیش از این والمارت هم ادعای مشابهی را علیه تسلا مطرح کرده و به همین علت این شرکت را مورد پیگرد قضایی قرار داد.

صفحات خورشیدی تولیدی تسلا برای آمازون آتش گرفت - 2

بر اساس شکایت والمارت بر علیه تسلا، صفحات خورشیدی نصب شده بر روی سقف هفت فروشگاه والمارت دچار آتش سوزی شده‌اند. این شرکت عدم رعایت استانداردهای امنیتی توسط تسلا را عامل وقوع مشکل یادشده دانسته است.

نخستین بار یکی از صفحات خورشیدی تسلا که بر روی سقف یکی از انبارهای آمازون در ردآیلند کالیفرنیا نصب شده بودند، آتش گرفتند و این مساله به اعتراض شدید آمازون به تسلا منجر شد.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

نکته جالب اینکه این حادثه در ژوئن سال ۲۰۱۸ رخ داده، اما آمازون به تازگی این موضوع را افشا کرده است. این شرکت می‌گوید اقدامات لازم را برای ایمن سازی ساختمان‌های خود انجام داده و دیگر از هیچ یک از صفحات خورشیدی تسلا استفاده نمی‌کند.

در عین حال تسلا در تلاش است تا منازعه حقوقی با والمارت را از طریق گفتگو و بدون نیاز به مراجعه به دادگاه حل وفصل کند. هنوز مشخص نیست آیا آمازون هم قصد شکایت از تسلا را دارد یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
وی درباره ساخت واکسن‌های ایرانی افزود: ما هم اکنون در مرحله مقدماتی ساخت واکسن‌های «پنوموکوک و روتاویروس» در کشور هستیم که این دو نیز می‌توانند پایه ساخت برخی واکسن‌های دیگر قرار بگیرند. گفتنی است واکسن «پنوموکوک» برای بیمارانی است که نقض سیستم ایمنی بدن دارند. این واکسن علیه میکروبی بیماری زا که عفونت‌های زیادی در گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان ایجاد می‌کند، کاربرد دارد. این نوع ویروس به بدن راه پیدا و در خون نفوذ می‌کند و در ارگان‌های مختلف بدن جذب می‌شود. قرار است واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس پس از تولید در کشور به برنامه واکسیناسیون کشور اضافه شوند.
فارسفارس13 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در کنکور ارشد امسال در عمل سهمیه ایثارگران افزایش یافته است و اعتراض داوطلبان از جهتی به جا است اما بحث تخصیص سهیمه مازاد به ایثارگران مطرح نبوده و فعلا هم پیشنهاد جایگزینی نیست. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سوژه‌ اعتراض به نتایج نهایی و انواع سهمیه در کنکور ارشد ۹۸ که توسط کاربران فارس ثبت شده بیش از ۱۰ هزار امضاء دریافت کرده است. *در کنکور ارشد امسال در عمل سهمیه ایثارگران افزایش یافته استوی گفت: در این باره با آقای خدایی رئیس سازمان سنجش صحبت کردم و مطالب اعتراضی را هم برایشان فرستادم و موضوع را پیگیری کردم. همانطور که داوطلبان کنکور هم می‌دانند و طبق پاسخی که آقای خدایی دادند این مسئله مربوط به دستگاه اجرایی و سازمان سنجش نیست و مربوط به قانون است که با اصلاح بند ایثارگران در قانون در عمل برای کنکور امسال سهمیه ایثارگران افزایش یافته است. صادقی ادامه داد: به این ترتیب بخشی از سهمیه‌ای که قبلا در عمل استفاده نمی‌شود، امسال به سهمیه آزاد اختصاص پیدا نکرد و بار دیگر به سهمیه ایثارگران اضافه شد و این اتفاق‌ها در کنکور ارشد امسال رقم خورد.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در برخی موارد فضای سالن پذیرایی واقع در طبقه سوم عمارت، گنجایش حضور تمامی ملاقات‌کنندگان را نداشته لذا در طول مسیر از طبقه همکف تا سالن مذکور، فضا‌هایی در مسیر راه‌پله‌ها برای انتظار میهمانان تعبیه‌شده است. کف راه‌پله‌ها با کاشی‌های هفت‌رنگ و دیوار‌ها با شیوه‌ای تزئین موسوم به پرده سازی منقوش شده است. در مسیر راه‌پله شاهی، سه ایستگاه انتظار تعبیه‌شده است. عمارت عالی‌قاپو در ضلع غربی میدان نقش‌جهان و روبروی مسجد شیخ لطف‌الله واقع‌شده است. ارتفاع آن ۴۸ متر است و شش طبقه دارد که با راه‌پله‌های مارپیچ می‌توان از آن بازدید کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
شاید می‌خواسته به این‌ ترتیب از کیفیت کار تعریف کرده باشد! سوفیا لورن. گفت راستش به خاطر نامه‌ای است که هر چند با نیم قرن تاخیر از سوفیا لورن دریافت کرده است! گفتم قضیه چیست؟ گفت راستش در جوانی «هنرهای» سوفیا لورن را می‌ستودم و شیفتگی و ارادتی نسبت به ایشان داشتم و به شوهر مرحوم‌شان کارلوپونتی حسادت می‌کردم. برای یکی از این دوستان که بازیگر سینما و هنرمند برجسته‌ای‌ است اخیرا در سفری کاری به ایتالیا دیداری با سوفیا لورن دست می‌دهد و او ضمن صحبت شمه‌ای از ارادت باستانی شاعر ما برای سوفیا تعریف کرده بود.

دیدار علی عسکری با خانواده شهید حججی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر