وزیر بهداشت: ‌ تکمیل شدن «نظام ارجاع» در تمام استان‌ها تا نیمه دوم سال آتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سلامت
وزیر بهداشت: ‌ تکمیل شدن «نظام ارجاع» در تمام استان‌ها تا نیمه دوم سال آتی

وزیر بهداشت: ‌ تکمیل شدن «نظام ارجاع» در تمام استان‌ها تا نیمه دوم سال آتی

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش گروه روی خط رسانه های برنا؛ سعید نمکی وزیر بهداشت، درباره آخرین وضعیت اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده در کشور توضیح داد: نظام ارجاع پزشکی خانواده و راهنماهای بالینی از جمله کارهایی بود که تاکنون بر زمین مانده بود و در روزهای ابتدایی شروع کارمان در وزارت بهداشت تصمیم گرفتیم که پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان یک ریل مناسب برای آغاز به کار نظام ارجاع و پزشکی خانواده و راهنماهای بالینی راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: ‌ این کار بر زمین مانده با همت همکاران ما به نتیجه رسید و از پرونده الکترونیک سلامت با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

خبری: اخبار درباره سلامت

وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام ارجاع و پزشکی خانواده گام‌های بعدی وزارت بهداشت برای پیشبرد اهداف نظام سلامت خواهد بود، گفت: ‌ اجرای نظام ارجاع را از شهر گناباد آغاز کردیم البته باید بدانیم که این سیستم نیازمند الزاماتی فراتر از پرونده الکترونیک سلامت است.

نمکی تصریح کرد: در حال حاضر این طرح در چند استان به صورت پایلوت اجرایی خواهد شد و امیدواریم تا نیمه دوم سال آینده تمام استان‌های کشور تحت پوشش سیستم ارجاع قرار بگیرند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اهمیت ممنوعیت سیگار الکترونیک در نظر ترامپ بیشتر از ممنوعیت سلاح است! / ادعایی که سبب تمسخر رئیس جمهور آمریکا شد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور آمریکا در واکنش به خبر فوت ۶ نفر بر اثر استعمال سیگار‌های الکترونیکی با مذمت این سیگارها، از ممنوعیت این محصول خبر داد. در پی انتشار این گزارش ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز تصمیم گرفت تا به آن واکنش نشان دهد و در نشستی با همین موضوع در کاخ سفید، با مذمت این سیگارها، از ممنوعیت این محصول خبر داد. اما تفاوت ممنوعیت سیگار الکترونیک طعم‌دار و جلوگیری از خشونت سلاح در آمریکا این است که رئیس جمهور یک شماره را در تلفن خود ذخیره کرده است؛ انجمن ملی سلاح آمریکا یا به اختصار NRA. کمکی که رئیس جمهور آمریکا را مدیون این انجمن کرده است! تیراندازی در الپاسو، دیتون و میدلند از آخرین نمونه‌های برجسته خشونت سلاح در آمریکاست.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
پزشکان در یافته‌های جدید خود خون بندناف را منبعی غنی از سلول‌های بنیادی برای ترمیم مغز استخوان بیماران صعب‌العلاج یافتند. خون بند ناف برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان خون، کم خونی داسی شکل و بیماری هوچکین که بطور معمول با پیوند مغز استخوان درمان می‌شوند، استفاده می‌شود. تمام این بیماری‌ها با پیوند خون بند ناف از فرد دیگر درمان شده‌اند و تزریق سلول‌های بنیادی مشابه روش انتقال خون است. یکی از ملاحظات پزشکان رابطه مستقیم بین تعداد سلول‌های بنیادی مورد نیاز و وزن بیمار است. آینده نوید بزرگی برای استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف در بیماری‌های صعب العلاج بیشتر و در طیف گسترده‌تری از بیماران را می‌دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سرپرست کلینیک سلامت جنسی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، گفت: عدم تطبیق میل جنسی بین زوجین، مشکل نسبتا شایعی است که در صورت شدت و تداوم می‌تواند موجب بروز تنش هایی بین زوجین گردد. به عبارت دیگر نمی‌توان به یک عدد ثابت و یا استاندارد جهانی در این زمینه اشاره کرد. وی گفت: نکته مهم و کلیدی آن است که خواسته‌های زناشویی بایستی برای هر دو نفر مناسب و پذیرفتنی باشد. اما اگر بین زن و شوهر در این زمینه توافقی وجود ندارد بهترین راه حل آن است که زوج توسط درمانگر جنسی بررسی گردند تا مشخص شود آیا از نظر پزشکی زوج دچار کمبود میل جنسی یا افزایش غیرطبیعی و خارج از کنترل هست یا خیر. سرپرست کلینیک سلامت جنسی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، اظهار داشت: قبل از آنکه تفاوت میل جنسی باعث بروز مشکلات شدید یا غیرقابل برگشت در زندگی مشترک شود باید به فکر چاره بود.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۴ شهریور ۱۳۹۸, ۱۵:۴۱ / کد خبر:۷۵۱۹۱ بی‌توجهی به خودکشی عواقب جبران‌ناپذیری به بار می‌آوردباید از انتشار تصاویر و ویدئو صحنه خودکشی در رسانه‌ها پرهیز کرد؛ چراکه خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است و با انتشار فیلم و عکس و فایل‌های آن، خودکشی در جامعه ترویج می‌شود. رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن روان‌پزشکان ایران با تشریح باید‌ها و نباید‌هایی درباره نحوه انتشار اخبار «خودکشی» در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تأکید کرد: خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است لذا توصیه می‌شود از پر و بال دادن و قهرمان‌ سازی افرادی که خودکشی می‌کنند پرهیز شود. حسن‌زاده پدیده خودکشی را پدیده‌ای چندعاملی دانست و گفت: بسیاری از رسانه‌ها خودکشی را پدیده‌ای تک عاملی می‌دانند، حال‌آنکه سازمان جهانی بهداشت و انجمن جهانی پیشگیری از خودکشی تأکید دارد که نباید خودکشی را ساده‌سازی یا تک عاملی معرفی کرد. در مواجهه با افرادی که قصد «خودکشی» دارند، چگونه برخورد کنیم؟ رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در ادامه درباره نحوه برخورد با افرادی که قصد خودکشی دارند به ارائه توصیه‌هایی پرداخت و تصریح کرد: بسیاری از خانواده‌ها در مواجهه با افرادی که تمایل به خودکشی دارند سعی می‌کنند با به کار بردن جملاتی مانند «تو از خدا نمی‌ترسی»، «خودکشی گناه کبیره است»، «اصلا به بعد از خودکشی فکر کردی»، «تو خجالت نمی‌کشی می‌خوای خودکشی کنی»، «تو که همه چی داری دیگه مشکلت چیه» و غیره فرد را از انجام خودکشی بازدارند، این در حالی است که فردی که قصد خودکشی دارد به‌هیچ‌عنوان به چنین نصیحت‌هایی توجه نمی‌کند، بنابراین توصیه می‌شود به‌هیچ‌عنوان نباید افرادی که درباره خودکشی صحبت می‌کنند را نصیحت، قضاوت و مقایسه کرد. او همچنین به‌منظور پیشگیری از خودکشی، بر لزوم راه‌اندازی خطوط تلفنی بحران و ایجاد سازمان ملی پیشگیری از خودکشی در کشور تأکید کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: قرارگاه رصد و تامین دارو و تجهیزات پزشکی با نوعی سازماندهی ویژه در ماه‌های اخیر، شرایط اقدام سریع در این حوزه را فراهم کرده و وضعیت عادی مدیریت و راهبری سازمانی در حوزه کار ویژه خود را به وضعیت قرارگاهی با فرماندهی وزیر بهداشت تبدیل کرده است. وی افزود: قرارگاه رصد و تامین دارو و تجهیزات پزشکی، با یک نوع سازماندهی ویژه در ماه‌های اخیر، شرایط اقدام سریع در این حوزه را فراهم نموده و وضعیت عادی مدیریت و راهبری سازمانی در حوزه کارویژه خود را به وضعیت قرارگاهی با فرماندهی وزیر بهداشت تبدیل کرده است. جهانپور ادامه داد: در این الگو ملزومات اقدام و عمل بصورت متمرکز در اختیار فرمانده و هیات اجرایی قرارگاه، قرار گرفته و انحرافات و تعارضات احتمالی در الگوی مفهومی و قالب عملیاتی به حداقل ممکن رسیده است و منابع لازم اجرایی برای اقدام فوری و در راستای رسالت قرارگاه، در اختیار هیات اجرایی قرار گرفته و یک روند تکاملی را در پیش گرفته است. بنابر اعلام وبدا، جهانپور عنوان کرد: قرارگاه رصد و تامین دارو و تجهیزات پزشکی در قالب یک هیات اجرایی به عنوان یک قرارگاه مرکزی و راهبردی و یک شورای مشورتی متشکل از نمایندگان صنوف، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و سندیکاهای ذینفعان و ۳۱ قرارگاه استانی بعنوان قرارگاه‌ منطقه‌ای و تاکتیکی در سراسر کشور تشکیل شده و مطابق دستور اولیه وزیر بهداشت حداقل تا پایان دوره تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی فعالیت خواهند داشت. انتهای پیام
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
موضوع زباله‌گردی مدت‌هاست گریبان کودکان شهر را گرفته و آن‌ها را قربانی می‌کند. حدود ۳۰ درصد زباله‌گردها کودکان هستند و در سایر آمار سنی، رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال بیشترین آمار زباله‌گردها را تشکیل می‌دهند؛ ساعت‌های کاری آن‌ها بسیار بالاست و تا پاسی از شب نیز ادامه دارد. شاید علت اینکه از کودکان در زباله‌گردی استفاده می‌شود به خاطر این است که کودکان زباله‌گرد نیروی ارزان محسوب شده و پیمانکاران ترجیح می‌دهند به هر بهایی آن‌ها را نگه دارند. از سوی دیگر مهشید موقر معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، میانگین سنی کودکان زباله‌گرد در تهران را از ۸ سال تا ۱۸ سال می‌داند و معتقد است که ۹۰ درصد کودکان زباله‌گرد با خانواده‌شان زندگی نمی‌کنند و آن‌هایی هم که با خانواده خود زندگی می‌کنند دارای سرپرست معتاد هستند. او در حین مصاحبه با ما می‌گوید اگر کار شرافتمندانه داشتم قطعا این کار را رها می‌کنم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حمایت آمریکا از عربستان پس از وقوع انفجار در تاسیسات نفتی آرامکو

خبری1 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری5 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری6 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

ترامپ: ایرانی‌ها می‌گویند که ارتباطی با حمله به عربستان سعودی نداشته‌اند. خواهیم دید

نامه‌نیورچند ثانیه قبل

ترامپ: ایران می‌گوید با حمله به عربستان ارتباطی ندارد

مهر32 دقیقه قبل

اعلام نتایج آزمون EPT شهریور ۹۸ دانشگاه آزاد

صدا و سیما32 دقیقه قبل

توکیو: عرضه پایدار نفت از خاورمیانه برای ثبات و رونق اقتصاد جهانی از جمله ژاپن ضروری است/ برقراری صلح و آرامش در خاورمیانه بسیارمهم است

انتخاب33 دقیقه قبل

حملات به «بقیق» و «خریص» شکنندگی اقتصاد عربستان را آشکار کرد

مهر33 دقیقه قبل

ویدیو؛ اشک‌های کریستیانو رونالدو در برنامه تلویزیونی به دلیل فقدان پدرش در زمان کسب موفقیت‌های دوران حرفه‌ای (با زیرنویس فارسی)

طرفداری34 دقیقه قبل