کاهش ۳ هزار نفری نیروهای شهرداری تهران در یک سال گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
کاهش ۳ هزار نفری نیروهای شهرداری تهران در یک سال گذشته

کاهش ۳ هزار نفری نیروهای شهرداری تهران در یک سال گذشته

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: همزمان با آغاز مدیریت شهری فعلی نیروهای شهرداری ۶۸ هزار و ۱۲۷ هزار نفر بودند که این آمار در تیرماه ۹۸ به ۶۴ هزار و ۹۱۲ نفر رسیده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی الویری در جریان صد و شصتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش یک ساله کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار کرد: در طول یک سال گذشته اقدامات متعددی در این کمیسیون انجام شده است که از آن جمله می‌توان به تصویب بودجه سالیانه و برنامه ۵ ساله شهرداری تهران اشاره کرد که این موارد وقت زیادی از کمیسیون را گرفت و شاید کمیسیون برنامه و بودجه تنها کمیسیونی باشد که شاهد ترافیک طرح‌ها و لوایح در آن باشیم.

وی تصریح کرد: یکصدوسی‌وهفت جلسه در طول یک سال گذشته در این کمیسیون برگزار شده که این جلسات با حضور ۵ عضو این کمیسیون بوده است و در واقع از مجموع طرح‌ها و لوایح که بگذریم دو_سه اقدام ویژه در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران کلید خورده است که تاثیر زیادی در ساختار و حرکت مدیریت شهری گذاشته است.

الویری افزود: همزمان با آغاز فعالیت شورای پنجم زمزمه‌هایی مبنی بر استخدام ۱۳ هزار نیروی جدید در شهرداری تهران مطرح بود و در واقع این اتفاق در روزهای پایانی مدیریت گذشته انجام گرفته بود و این در حالی بود که بسیاری از نیروها به لحاظ کارآمدی و تخصصی با مشکل جدی روبرو بودند و این در حالی بود که همان زمان مصوبه‌ای را تصویب کردیم که سالیانه ۶ درصد از نیروهای انسانی در شهرداری تهران کم شود.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی گفت: با توجه به اقداماتی که در حوزه‌های مدیریتی استخدامی در مجموعه شهرداری تهران انجام گرفت تعداد نیروهای این مجموعه کاهش پیدا کرده است به طوریکه تعداد شاغلین در شهریورماه ۹۶، ۶۸ هزار و ۱۲۷ نفر بودند که این آمار در تیرماه ۹۸ به ۶۴ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

الویری گفت: اصلاح ساختاری به طور جدی در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه بوده است و در واقع طرح اصلاح ساختار شهرداری تهیه شده و تاکید کرده‌ایم که هر چه زودتر لایحه اصلاح ساختار به شورا ارسال شود.

وی به اقدامات صورت گرفته در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: کارهای کلیدی در این کمیسیون انجام شده است و در راستای شفاف‌سازی و فسادستیزی بوده است و در واقع شفافیت به عنوان ابزار مناسب برای مقابله با فساد مطرح می‌شود که این موضوع مورد توجه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: در این ارتباط در ۵ حوزه شفافیت را عملیاتی کردیم که از ان جمله می‌توان به حوزه معاملات انتشار اطلاعات تغییر کاربری، انتشار تمام پرونده‌های برج باغات تا سال ۹۲، شفافیت سازمانی با هدف مدیریت تعارض منافع، شفافیت مالی و کنترل تیم حین و بعد از خرج اشاره کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
شهردار سنندج: عصر کرد - شهردار سنندج، با اشاره به اینکه باید از ساخت و ساز‌های غیر مجاز جلوگیری شود، گفت: یکی از مشکلات شهر سنندج ساخت و ساز‌های غیر مجاز است که در این راستا لازم بوده روحانیون در تریبون‌های مساجد جلوگیری این فعالیت را به مردم یادآور کنند. شهردار سنندج، بیان کرد: با توجه به اینکه در شهر سنندج بیش از ۲۰۰ مساجد و پایگاه فرهنگی وجود دارد روحانیون می‌توانند یاری کننده در بحث فرهنگی باشند. صیدی با اشاره به اینکه باید از ساخت و ساز‌های غیر مجاز جلوگیری شود، عنوان کرد: یکی از مشکلات شهر سنندج ساخت و ساز‌های غیر مجاز است که در این راستا لازم بوده روحانیون در تریبون‌های مساجد جلوگیری این فعالیت را به مردم یادآور کنند. در ادامه مجید شاه اویسی، عضو شورای شهر سنندج، گفت: شهر سنندج را شهر هزار تپه و هزار مسجد نامیده‌اند و این بیانگر آن است که تپه‌ها و مساجد نماد این شهر بوده و نمی‌توان جدای از چشمه‌ها و محلات قدیمی آن دانست. عضو شورای شهر سنندج، با اشاره به تصرف تپه‌ها، ذکر کرد: متاسفانه تپه‌های شهر سنندج توسط برخی از ادارات از بین رفته که امیدواریم در این راستا جامعه روحانیون کمک کننده باشند.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
اهدای اعضای بدن یک جانباز اهل شهرستان کازرون به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید. به گزارش ایرنا قلی دهقان جانباز شیمیایی ساکن روستای مشتان کازرون ظهر عاشورا پس از سکته مغزی به بیمارستان کازرون منتقل شد. با رضایت خانواده این جانباز والامقام، پیکر وی برای اهدای عضو به شیراز منتقل شد. به گفته خانواده وی، برخی اعضای بدن این جانباز ۵۶ ساله قرار است به پنج بیمار نیازمند اهدا شود. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به اینکه تصادفات زیادی در سطح جاده‌ای این استان صورت می‌گیرد بر مرتفع نمودن نقاط حادثه خیز جاده‌ای در سطح راه‌های ارتباطی استان تاکید کرد. وی با اشاره به مکاتبات انجام شده با مدیرکل راهداری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تصادفات جاده‌ای به جاده سادات (یاسوج- دهدشت) که فاقد کمترین مختصات جاده‌ای است، اشاره و اظهارکرد: این جاده فاقد علائم راهنمایی و رانندگی کافی است و روزانه شاهد وقوع تصادفات مرگ بار در سطح این محور هستیم. کرمی عنوان کرد: مهلت یک ماهه‌ای به مدیرکل راهداری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص توجه جدی به تهویه هوا در تونل‌های احداثی مسیر‌های ارتباطی استان و استاندارد نمودن کامل آن‌ها داده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر