ادامه اعتصاب غذای هشت اسیر فلسطینی در بند اسرائیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
ادامه اعتصاب غذای هشت اسیر فلسطینی در بند اسرائیل

ادامه اعتصاب غذای هشت اسیر فلسطینی در بند اسرائیل

ایسناخبرگزاری ایسنا |
باشگاه اسرای فلسطین از ادامه اعتصاب غذای هشت اسیر فلسطینی در بند اشغالگران در اعتراض به بازداشت‌های اداری‌شان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، باشگاه اسرای فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: هشت اسیر فلسطینی همچنان به اعتصاب غذای خود در اعتراض به بازداشت اداری‌شان ادامه می‌دهند و مقامات اسرائیل این اعتصاب کنندگان را در سلول انفرادی بازداشت کرده‌اند و این در حالی است که برخی از آنها در بیمارستان حضور دارند؛ به ویژه «حذیفة حلبیة» که ۵۵ روز است دست به اعتصاب غذا زده و در بیمارستان «برزلای» حضور دارد.

باشگاه اسرای فلسطینی همچنین اعلام کرد که حلبیة (۲۸ ساله) از اهالی شهرک «ابودیس» واقع در شرق قدس است که سه بار در گذشته بازداشت شده بود و از چندین مشکل جسمانی قدیمی رنج می‌برد به طوری که وی دچار سوختگی شده بود و به بیماری سرطان خون مبتلا است که نیاز به معاینات پزشکی مداوم دارد و علاوه بر این، وی متاهل و پدر فرزندی است که شش ماه پیش هنگامی که وی در زندان‌های اسرائیل اسیر بود، متولد شد.

اسیر دیگر، احمد غنام، از اهالی شهر «دورا» واقع در استان «الخلیل» است که ۴۲ روز دست به اعتصاب غذا زده است و ۹ سال در زندان‌های اسرائیلی در اسارت به سر می‌برد و وی نیز به بیماری سرطان خون مبتلا است و به دلیل ضعیف بودن سیستم دفاعی بدنش، نیاز به معاینات و پیگیری‌های پزشکی دارد.

سلطان خلوف، یک اسیر فلسطینی دیگر است که ۳۸ ساله داشته و از اهالی شهرک «برقین» واقع در استان «جنین» است که ۳۸ روز است در اعتراض به تصمیم مقامات اسرائیل جهت تحویل وی به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده است و وی دارای مشکلات تنفسی است و در زندان «مجدو» به سر می‌برد.

اسیر دیگر، اسماعیل علی ۳۰ ساله از اهالی شهر «ابو دیس» واقع در شرق شهر قدس است که ۳۲ روز از اعتصاب غذایش می‌گذرد. او در ماه فوریه ۲۰۱۹ توسط اشغالگران بازداشت شد.

در همین راستا، وجدی العواودة ۲۰ ساله از اهالی شهر «دورا» واقع در استان «الخلیل» ۲۷ روز متوالی است که در اعتراض به بازداشت اداری و تاخیر مدیریت زندان در درمان وی دست به اعتصاب غذا زده است.

طارق قعدان ۴۶ ساله از اهالی شهرک «عرابة» واقع در استان جنین ۲۵ روز متوالی است که در اعتراض به تحویل وی به بازداشت اداری پس از پایان حکم حبس وی به مدت دو ماه، دست به اعتصاب غذا زده است.

ناصر الجدع، ۳۰ ساله از اهالی شهرک «برقین» در استان «جنین» ۱۸ روز متوالی است که به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد و در زندان «عوفر» در بازداشت به سر می‌برد.

ثائر حمدان، ۲۱ ساله از شهرک «بیت سیرا» واقع در غرب رام‌الله ۱۳ روز متوالی است که در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده است و در زندان «عوفر» به سر می‌برد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خریدهای تسلیحاتی عربستان زیر سوال رفته است

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
گزارشگر العالم در گزارشی همراه با پخش تصاویری از آتش سوزی ناشی از حملات دیروز پهپاد‌های یمنی به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در عربستان گفت: حملات دیروز یمنی‌ها به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق عربستان صرفا حمله‌ای عادی شبیه حملات روزانه آن‌ها به عمق خاک عربستان نبود. وی افزود این حملات باعث کاهش تولید گاز اتان و میعانات گازی به میزان ۵۰ درصد خواهد شد. در ادامه گزارش آمده است: سازمان هوا فضای آمریکا «ناسا» تصاویری ماهواره‌ای پخش کرد که چند آتش سوزی را در محلی که هدف حمله پهپاد‌های یمنی قرار گرفته است نشان می‌دهد. در پی این حملات، آمریکا فورا به حمایت از عربستان وارد میدان شد و وزیر خارجه این کشور حملات به پالایشگاه‌های نفت عربستان از یمن را بعید دانست و ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرد و مدعی شد ایران پشت پرده یکصد حمله به عربستان سعودی است، ولی برای این ادعا‌های خود هیچ مدرکی ارائه نکرد. علاوه بر این دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحولات اوضاع را با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بررسی کرد و وزارت انرژی آمریکا نیز از آمادگی ترامپ برای استفاده از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در صورت نیاز خبر داد. گزارشگر ادامه داد: با هر حمله جدید به عربستان سعودی و هر ضربه جدیدی که نیرو‌های یمنی به این کشور وارد می‌کنند پرسش‌ها درباره فایده تسلیحاتی که عربستان سعودی از غرب و در صدر آن‌ها آمریکا خریداری کرده است بار دیگر مطرح می‌شود. این تحولات نشان می‌دهد جز متوقف کردن تجاوزات به ملت یمن و محاصره این کشور هیچ راهی برای پایان دادن به حملات یمنی‌ها وجود ندارد.

مرحله وارد آوردن ضربات واقعی به اقتصاد عربستان رسیده است

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
حسین البخیتی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره حمله پهپادی به مهمترین تأسیسات نفتی عربستان گفت: تأسیساتی که هدف حمله قرار گرفت ۶۰ تا ۷۰ درصد نفت عربستان را تولید می‌کنند. ما به مرحله هدف قرار دادن ستون فقرات اقتصاد عربستان رسیده‌ایم. پیش از این میدان نفتی الشیبه نزدیک امارات هدف حمله قرار گرفت که در مقایسه با میدان نفتی بقیق، تولید کمی دارد. زمان فرستادن پیام برای سعودی‌ها گذشته است و اکنون شاهد هدف قرار گرفتن بزرگترین میدان نفتی جهان در عربستان بودیم. بنابراین مرحله فرستادن پیام سپری شده است و اکنون مرحله وارد آوردن ضربات واقعی به اقتصاد عربستان است.

تاسیسات بقیق از بزرگترین نقاط ضعف عربستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، کارشناسان معتقدند نیرو‌های یمنی با حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در بقیق دست روی یکی از بزرگترین نقاط ضعف صنعت نفت عربستان گذاشته‌اند. وزارت کشور عربستان سعودی از حمله پهپادی به دو پالایشگاه نفت شرکت آرامکو در استان بقیق در شرقی‌ترین منطقه این کشور خبر داد. وی تاکید کرد عربستان سعودی هیچ چاره‌ای جز متوقف کردن محاصره و تجاوزات به یمن ندارد. به گفته مسئولان سعودی پالایشگاه‌های بقیق اهمیت بین المللی زیادی در زمینه تولید و صادرات نفت به بازار‌های بین المللی دارد. کارشناسان همیشه در تحقیقات خود تاسیسات نفتی بقیق را یکی از بزرگترین نقاط ضعف صنعت نفت عربستان دانسته‌اند که بیش از همه کسانی را که بخواهند در این حوزه به عربستان آسیب بزنند تحریک می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
حامیان ائتلاف متجاوز سعودی، به‌ویژه کشورهای غربی، که چندین سال در جنایت‌های رژیم سعودی علیه مردم یمن دست داشته‌اند، نسبت به حمله پهپادی یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان دادند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، گفت آمریکا آماده دفاع از عربستان سعودی است. ترامپ همچنین گفت حمله به تاسیسات نفتی عربستان بر اقتصاد جهانی تاثیر منفی خواهد داشت. به نقل از خبرگزاری رویترز، اندرو موریسون، وزیر امور خارجه انگلیس مدعی شد حمله به تاسیسات نفتی عربستان کاملا غیرقابل قبول است. «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، از هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی در عربستان سعودی ابراز نگرانی کرد. از سوی دیگر، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی، حمله پهپادی یمنی‌ها را «تروریستی!» خواند.
قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
محمد البخیتی توضیح داد که عملیات حمله اخیر پهپادی نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی عربستان با کمک چه کسانی در داخل سعودی انجام شده است. محمد البخیتی افزود: توانایی ما در حمله به تأسیسات مهم نفتی و تحمیل خسارت سنگین به آن بر عملگرایی و میزان جدیت ما در مقابله با دشمن تأکید می‌کند. امروز و پس از گذشت پنج سال از این جنگ که ما موفق به حمله به تأسیسات نفتی و نظامی سعودی شده‌ایم، آمریکا و عربستان با اتهام دیگران به انجام این حملات می‌خواهند اینگونه القا کنند که این قدرت خود یمن نیست. محمد البخیتی در توضیح این موضوع که چه کسانی از داخل عربستان با نیروهای یمنی ارتباط دارند و آنها را در انجام عملیات اخیر کمک کردند؛ تصریح کرد: افراد بسیاری نه فقط در خارج عربستان بلکه در داخل این کشور قربانی خودخواهی‌های نظام سعودی و محمد بن سلمان هستند. بنابراین دشمنان داخلی حاکمان سعودی که کم نیستند، دست به دست ملت مظلوم یمن داده‌اند.

(ویدیو) واکنش جالب پلیس لندن پس از خوردن قیمه نذری

فراروفرارو15 ساعت قبل
همزمان با ایام عزاداری ماه محرم، ویدئو جالبی از برخورد یکی از پلیس‌های شهر لندن منتشر شده است که واکنش او هنگام مزه کردن قیمه نذری را نشان می‌دهد. در این ویدئو این فرد بدون استفاده از قاشق و با دست بخشی از غذا را می‌خورد و می‌گوید که «این زیباست» به گزارش باشگاه خبرنگاران، غذای نذری که در ایام محرم و به اسم اباعبدالله الحسین (ع) پخش می‌شود، مورد پسند همگان قرار می‌گیرد. در باور و اعتقادات شیعیان ایران و سایر کشور‌های عربی این غذا متبرک است و افراد سعی می‌کنند همواره بخشی از آن را برای مصارف یک‌سال خود در غذاهایشان استفاده کنند. شاید فردی که مسلمان نبوده و از باور‌های دینی و اسلامی بی‌خبر باشد، وقتی اندکی از این غذا را تست کند، متفاوت بودن آن را با دیگر غذا‌ها متوجه شود. در ادامه واکنش جالب این پلیس لندنی را در هنگام مزه کردن قیمه نذری مشاهده می‌کنید:

نظرها

اخبار بیشتر