خواسته‌های اصلی مردم پایتخت از شورایی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
خواسته‌های اصلی مردم پایتخت از شورایی‌ها

خواسته‌های اصلی مردم پایتخت از شورایی‌ها

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: آلودگی هوا، ترافیک، حفظ باغات و توسعه فضای سبز از خواسته‌های اصلی مردم است.

به گزارش افکارنیوز،

زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در صد و شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در گزارشی از عملکرد دو ساله این کمیسیون گفت: اولا تشکر می‌کنم از تلاش‌های هیأت رئیسه که با مدیریت و تلاشی که داشتند در وحدت بخشی و انسجام شورا عملکرد مثبتی داشتند.

وی افزود: همان‌طور که می‌دانید وقتی با شهروندان صحبت می‌کنیم آنها می‌گویند اولویت ما بحث آلودگی هوا و کاهش ترافیک و بحث حفظ فضای سبز و باغات است.

نوری گفت: البته نشاط شهری و بحث افزایش برخورداری از عدالت اجتماعی هم جزو خواسته‌های مردم است و همین‌ها باعث می‌شود ما در برنامه‌ریزی هایمان به این چالش‌ها و حوزه‌ها توجه کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: این کمیسیون در چهار محور سلامت، محیط زیست، خدمات شهری و ایمنی فعالیت می‌کند که در دو سال گذشته ۱۷۰ جلسه برگزار کرده است و افراد صاحب‌نظر در این جلسات حضور یافته‌اند.

نوری خاطرنشان کرد: ۱۲۱ لایحه و طرح بررسی شده است و ۱۱۰ موضوع هم در دستور کار قرار داشته است و در عین حال ۴۰ بازدید موردی هم از شرکت‌ها و سازمان‌ها داشته‌ایم.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی ادامه داد: تلاش کردیم جایگاه محیط زیست را در شهرداری تهران افزایش دهیم که همین امر باعث شد مرکز محیط زیست شهرداری به اداره کل محیط زیست ارتقا یافت.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما در حوزه حفظ باغات و فضای سبز هم اقدام بزرگی انجام دادیم زیرا در طول یک دهه ۱۲۱ هزار هکتار از باغات تهران از بین رفته بود و ما باید برای باقی ماندن بقیه آن تلاش می‌کردیم.

نوری افزود: کمیسیون ماده هفت را به منظور حفظ باغات تقویت کردیم و در دو سال ۴۵ هزار پرونده بررسی شده است و ما در ستاد ۱۵۰۰ پرونده را مورد بررسی قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد تصویب بودجه در سال ۹۷ و ۹۸ برای استفاده از عوارض ناشی از قطع درختان برای تملک باغات و درختان گام مهم دیگری بود که در این کمیسیون برداشته شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز13 ساعت قبل
علیرضا ببری، داماد محمدعلی نجفی گفت: از طریق فضای مجازی متوجه حکم نقض دیوان شدیم و امیدوارم طی هفته پیشرو آقای نجفی آزاد شود. برنا: علیرضا ببری، داماد محمدعلی نجفی گفت: از طریق فضای مجازی متوجه حکم نقض دیوان شدیم و امیدوارم طی هفته پیشرو آقای نجفی آزاد شود. او در رابطه با آزادی شهردار اسبق تهران افزود: آقای نجفی در حال حاضر اضافی در زندان است. ببری در خصوص زمان آزادی محمدعلی نجفی اظهار کرد: پیش بینی من این است و احساس می‌کنم به احتمال خیلی زیاد طی هفته‌ای که در پیش است آزاد خواهد شد. امیدوارم مشکلی نباشد و آقای نجفی به زودی آزاد شود.

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی گفت: بیش از ۸۰ درصد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در رشته‌های دکترای حرفه‌ای گروه پزشکی تحصیل می‌کردند که بیش از ۶۶۰۰ نفر را شامل می‌شود و بیشترین آن‌ها در مجارستان، هندوستان، روسیه، قبرس و بلاروس به تحصیل اشتغال داشتند. در سال ۹۶، ۶۲۴ نفر متقاضی انتقال از خارج به داخل کشور بودند در حالی که این عدد در سال ۱۳۹۷ بدنبال مشکلات پدیدآمده بر سر راه انتقال ارز به ۲۸۲۴ نفر رسید، از این میان ۱۷۴۱ نفر تا پایان سال ۹۷ مصاحبه شده و با انتقال ۱۳۶۵ نفر از آن‌ها موافقت شده بود. دکتر جهانپور گفت:: البته اصل موضوع انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل خارج به داخل موضوع جدیدی نیست لکن از ابتدای سال ۲۰۱۹ امکان انتقال به داخل کشور با اطلاع رسانی قبلی، ممنوع شده است. در مورد شرایط انتقال به داخل نیز تنها شرط تسهیل شده کاهش حداقل واحد‌های گذرانده شده از ۷۲ واحد به ۳۶ واحد بوده و البته شرط مصاحبه به شروط قبلی انتقال به داخل افزوده شده است. جهانپور در پایان افزود: در این راستا، کماکان انتظار می‌رود دانشجویان، خانواده‌ها و افرادی که به موارد مشکوک یا پیشنهاد‌هایی از این دست برخورد می‌کنند، اطلاعات خود را به حراست یا بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز حراست و یا اداره کل بازرسی وزارت بهداشت منعکس کنند.

کمیته‌های نما و ساماندهی منظر شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
افزایش کیفی ساخت و سازها، جلوگیری از بی نظمی‌ها و ایجاد هماهنگی در بدنه‌های شهری از اهداف اصلی کمیته نما استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نمای ساختمان‌ها جزئی از ظاهر شهر هستند و کمیته‌های نما در معاونت شهرسازی و معماری وظیفه نظارت بر ظاهر ساختمان‌ها را بر عهده دارند.

دردسرهای یک عارضه ژنتیکی/ این بیماری واگیردار نیست، مبتلایان به آن را آزار ندهید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
مبتلایان زندگی سختی دارند و درد ناشی از بیماری بخش کوچکی از سختی‌ آن‌هاست. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری ایکتیوز یک عارضه ژنتیکی است که باعث می‌شود کودک از بدو تولد، دچار خشکی شدید پوست بشود. شکل ظاهری این بیماری به گونه‌ای است که جامعه به دلیل ناشناخته بودن آن، تصور می‌کند، این بیماری واگیردار است. مبتلایان به عارضه ژنتیکی ایکتیوز، ‌ زندگی سختی پیش رو دارند. این زندگی سخت که درد و سختی بیماری جز‌ کوچکی از آن است، از بدو تولد آغاز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1