ربات انسان‌نمای روسیه دوباره به فضا پرتاب می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
ربات انسان‌نمای روسیه دوباره به فضا پرتاب می‌شود

ربات انسان‌نمای روسیه دوباره به فضا پرتاب می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
فضاپیمای سایوز که برای اتصال نخستین ربات انسان‌نما به ایستگاه فضایی بین‌المللی شکست خورده بود، روز سه‌شنبه به طور مجدد برای اتصال این ربات تلاش می‌کند.

اعتمادآنلاین| فضاپیمای بدون سرنشین سایوز که قرار بود روز پنج‌شنبه نخستین ربات‌ انسان‌نمای روسی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل کند، شکست خورد.

در پی این شکست، نشست اضطراری کمیسیون ویژه دولتی در مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه برای بررسی این مشکل تشکیل شد و درنهایت قرار بر این شد که فضاپیمای سایوز روز سه‌شنبه بار دیگر برای اتصال ربات انسان‌نما به ایستگاه فضایی بین‌المللی تلاش کنند.

بر همین اساس، سایوز در ۲۷ ماه اوت مجدد تلاش می‌کند، تا نخستین ربات انسان‌نما را به ماژول Zvezda متصل کند.

ربات انسانی F-۸۵۰ با نام مستعار فدور که ​​به منظور آزمایش ظرفیت‌های انجام وظایف خطرناک در ایتسگاه فضایی بین‌المللی مورد آزمایش قرار گرفته است، قبل از بازگشت به زمین به مدت دو هفته در مدار خواهد ماند.

منعب: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل

وقتی راننده سعودی دیوانه می‌شود!

مهرمهر1 روز قبل

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
محمد البخیتی توضیح داد که عملیات حمله اخیر پهپادی نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی عربستان با کمک چه کسانی در داخل سعودی انجام شده است. محمد البخیتی افزود: توانایی ما در حمله به تأسیسات مهم نفتی و تحمیل خسارت سنگین به آن بر عملگرایی و میزان جدیت ما در مقابله با دشمن تأکید می‌کند. امروز و پس از گذشت پنج سال از این جنگ که ما موفق به حمله به تأسیسات نفتی و نظامی سعودی شده‌ایم، آمریکا و عربستان با اتهام دیگران به انجام این حملات می‌خواهند اینگونه القا کنند که این قدرت خود یمن نیست. محمد البخیتی در توضیح این موضوع که چه کسانی از داخل عربستان با نیروهای یمنی ارتباط دارند و آنها را در انجام عملیات اخیر کمک کردند؛ تصریح کرد: افراد بسیاری نه فقط در خارج عربستان بلکه در داخل این کشور قربانی خودخواهی‌های نظام سعودی و محمد بن سلمان هستند. بنابراین دشمنان داخلی حاکمان سعودی که کم نیستند، دست به دست ملت مظلوم یمن داده‌اند.

شعرخوانی دو شهید لبنانی به زبان فارسی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در اینستاگرام فیلمی از شعرخوانی دو شهید لبنانی در سوریه را به اشتراک گذاشت. از حرم رضا میرههرکی میره کرب‌وبلا از حرم رضا میره.. شعرخوانی شهیدان یاسر ضاهر و حسن زبیب در وصف امام رضا (ع) به زبان فارسی. این دو شهید عزیز لبنانی چند هفته قبل توسط رژیم صهیونیستی در سوریه به شهادت رسیدند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
بن زاید با بیان اینکه امنیت امارات و عربستان یکی است و جدا از هم نیست، بر نقش محوری ریاض در مبارزه با تروریسم و تقویت امنیت و ثبات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد. بن سلمان نیز ضمن قدردانی از این اقدام بن زاید، تاکید کرد: عربستان قدرت مقابله با این «حملات تروریستی و خرابکارانه» را دارد. پیش از این جنبش انصارالله یمن حمله پهپادی به دو تاسیسات نفتی وابسته به آرامکو در دو استان بقیق و «هجرة خریص» در شرق عربستان را برعهده گرفت. یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح وابسته به این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد، یگان پهپادی عملیات نظامی گسترده‌ای با ۱۰ پهپاد اجرایی کرده و دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص را هدف قرار داد. وی افزود، حمله به دو میدان نفتی بقیق و خریص از بزرگترین عملیات در عمق عربستان بوده و عملیات دوم «توازن بازدارندگی» نام گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر