پرونده ترمیم خانه‌های سیلزده مازندران بسته شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. سیاسی

پرونده ترمیم خانه‌های سیلزده مازندران بسته شد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
پرونده ترمیم خانه‌های سیلزده مازندران بسته شد - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند- احمد حسین زادگان روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح طرح‌های هفته دولت در ساری در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این که پیش از این تعمیر و ترمیم پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی پایان یافته و تحویل مالکان شده بود، گفت که کار تعمیر و ترمیم واحدهای باقی مانده هم به انتها رسیده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی در سیل اواخر اسفند سال گذشته و اوایل فروردین امسال به بیش از هفت هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شده بود که از این تعداد ۶۸۰ وحد به طور کامل تخریب شدند.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در مجموع برای سیلزدگان شهری ۸۰۰ میلیون و روستایی نیز تا سقف ۷۰۰میلیون ریال وام و کمک‌های بلاعوض تعریف شد که تاکنون بخش زیادی از این کمک‌ها در اختیارشان قرار گرفت.

در استان مازندران تا دو هفته پیش برای جبران خسارت سیل و بهسازی و نوسازی مسکن حدود یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به سیل زدگان پرداخت شده بود که حدود ۲۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ کمک بلاعوض بود و بقیه هم در قالب تسهیلات ارزان قیمت با نرخ پنج‌ درصدی پرداخت شده است.

استاندار مازندران همچنین از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی خانه‌های سیلزده تخریب شده خبر داد و گفت که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده این خانه‌ها هم تا اواخر پاییز و سه ماه زودتر از بقیه نقاط تحویل سیلزدگان می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد

استاندار مازندران همچنین در این مراسم بر تعهد دولت به تحقق وعده هایش به سیل زدگان در پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت تاکید کرد و گفت: با سامانه‌ای شدن ثبت نام خسارت دیدگان سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال، سعی شده تا میزان نظارت و کنترل در وضعیت پرداخت‌ها افزایش یابد و از این طریق از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

وی افزود: مشکلاتی در شروع و فرایند کار بین دستگاه‌ها و بانک‌ها به وجود آمد که با دستور و تاکید رئیس جمهور در خصوص رفع این مشکلات و شروع پرداخت خسارت‌ها این روند بر ریل عادی قرار گرفته است.

حسین زادگان گفت: انجام هماهنگی در این زمینه شاید موجب کندتر شدن روند پرداخت خسارت‌ها شده باشد اما سیل زدگان بدانند که پرداخت خسارت‌ها انجام می‌شود و به قول معروف "دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد".

وی اضافه کرد: امروز و با بهره برداری واحد مسکونی در روستای مرزی شهرستان ساری پرونده تعمیر خانه‌های سیلزدگان مازندران بسته شد و ساخت واحدهای تخریب شده هم پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارد.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان برای رفع هرچه زودتر مشکلات خسارت دیدگان است و اگر قصور و کوتاهی در این زمینه دیدند برما ببخشند.

پرونده ترمیم خانه‌های سیلزده مازندران بسته شد - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در راستای مدرسه‌ سازی در مناطق محروم ساخت ۱۶۴۴ مدرسه را بر عهده گرفته است که تاکنون از ۱۲۳۰ مدرسه به بهره‌برداری رسیده و ۴۱۴ مدرسه دیگر در حال ساخت و تکمیل است. حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در ساخت مدارس تا شهریور ماه سال جاری ۸هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال بوده است که ۳۱ استان کشور را پوشش می‌دهد. توزیع بسته‌های لوازم التحریردر کنار بهره‌ برداری از ۱۲۰ مدرسه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۲۵۰ هزار بسته لوازم التحریر نیز به مناطق محروم کشور ارسال شد. امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد احسان خبر داد که مقام معظم رهبری نیز ۴ هزار بسته لوازم التحریر به فرزندان شهدای مدافع حرم هدیه می‌کند. وی ادامه داد: در ضمن امسال ۲۵۰ هزار بسته لوازم التحریر به مناطق محروم ارسال شد و امیدواریم این تعداد به ۵۰۰ هزار بسته برسد.

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما با خانه هنرمندان و صنوف مختلف گفتگو و تعامل داشتیم، جلسات مشترکی با نمایندگان این صنوف در کمیته فرهنگ و هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کردیم، مسلما بدون مشورت صاحب نظران و ذینفعان اقدامی صورت نخواهد گرفت. همکاری دولت با طرح نظام صنفی هنرمندانمازنی در ادامه گفت: این طرح با همکاری و هفکری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و این اقدام باید زودتر صورت می‌گرفت؛ ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت گله مندیم؛ متاسفانه این بند از بخش مربوط به فرهنگ و بسیاری از وظایفی که در قانون برنامه برای آنها تعیین کردیم، انجام نشده است، خوشبختانه با شروع این کار دولت از این برنامه استقبال کرده و با همفکری و همراهی دولت این کار را انجام می‌دهیم. مدیریت نظام صنفی هنرمندان مانع شکل گیری هنر لاکچریوی در مورد فعالیت نهاد صنفی هنرمندان تاکید کرد: نظام صنفی زیرمجموعه نهادی نیست یک قانون است که صنف را «ذیل» خود صنف تعریف می‌کند؛ برای اینکه بتوانند کار خود و مسائل دیگر صنف را مدیریت کنند باید قانون حاکم بر امور هنرمندان باشد، برای مثال در حال حاضر نرخی برای حق الزحمه بازیگران و عوامل سینمایی مشخص نیست و گاهی مواقع مبلغ هنگفتی بابت حقوق هنرمندان پرداخت می‌شود و شائبه پولشویی مطرح می‌شود این موارد اگر از طریق نظام صنفی پیگیری شود دیگر حرف و حدیثی در آن نیست خود صنف هنرمندان آن را مدیریت می‌کند و مسائلی از قبیل تئاتر یا هنر لاکچری دیگر وجود نخواهد داشت. صنف هنرمندان می‌تواند پیگیر موانع هنر باشدنماینده مردم در مجلس دهم گفت: گاهی اوقات در اجرای هنری مثلا تئاتر یا کنسرت موانعی ایجاد می‌شود صنف با رایزنی و تعامل با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ذینفعان، مجلس و دولت می‌توانند پیگیری کنند؛ در حال حاضر نظام صنفی این چنینی وجود ندارد و این نظام صنفی ذیل نهادهای دیگر تعریف نمی‌شود و نظام صنفی هنرمندان مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بیشتر بخوانید: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گامی در راستای اعتلای هنر و هنرمند/انتهای پیام

:: معصومی نژاد- افزایش مصرف مواد مخدر در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ آمارها نشان می‌دهد مصرف مواد مخدر در میان نوجوانان و جوانان ایتالیایی در مدارس در ۲ سال گذشته به میزان ۳۹ درصد افزایش یافته است‎ ایتالیا به دومین کشور اروپایی از لحاظ مصرف مواد مخدر در میان افراد زیر ۱۸ سال تبدیل شده است. کوکائین و هروئین از پرمصرفت‌ترین مواد مخدر در ایتالیا هستند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «مجتهد» افشاگر معروف اسرار خاندان آل سعود روز چهارشنبه در واکنش به حمله نیروهای یمنی به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان در توییتی نوشت: آل سعود از بیم جنگی که آن‌ها را نابود کند این بار حمله نیروهای یمنی به این کشور را جدی گرفت. مجتهد نوشت: آل سعود این بار از ترس سرنوشت نفت و ترس از جنگی که آن‌ها را نابود کند، موضوع را جدی گرفتند و به این عقیده رسیدند که در صورت عدم اصلاح شرایط، زوالشان قطعی است. وی نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در وضعیت آشفتگی و ناامیدی است به طوری که پس از حمله به «بقیق» مجبور شده است تا دوز قرص‌های آرامبخش خود را بیشتر کند. افشاگر اسرار خاندان آل سعود در ادامه نوشت: او (بن سلمان) در واقع مضطرب و نگران است به گونه‌ای که نزدیک است دچار اختلال عصبی شود. نیروهای انصار الله یمن روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت متوقف نشدن تجاوز نظامی، تهدید کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1