تقی زاده: به خاطر بازنشستگی از صندوق نرفتم/با مدیران خاطی برخورد می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. ورزشی
تقی زاده: به خاطر بازنشستگی از صندوق نرفتم/با مدیران خاطی برخورد می‌کنیم

تقی زاده: به خاطر بازنشستگی از صندوق نرفتم/با مدیران خاطی برخورد می‌کنیم

فارسخبرگزاری فارس |
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش، گفت: من به خاطر بازنشستگی از صندوق کنار نرفتم و چند سالی برای بازنشستگی من زمان مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، جمشید تقی زاده معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش در نشست خبری گفت: ورزش ایران با وجود تحریم‌ها در حال پیشرفت است. در هفته دولت ۳۳۰ پروژه را افتتاح خواهیم کرد که ارزش آنها ۵۰۰ میلیارد خواهد بود. ۴ هزار پروژه نیمه تمام داریم که ۳۳۰ پروژه را افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: در بخش حقوقی کمیته صیانت از حقوق جامعه ورزشی را تاسیس کردیم که امیدواریم به کارکنان، ورزشکاران و جامعه رسانه نقش خود را به خوبی ایفا کند. سعی می‌کنیم در مجامع حضور مدیران کل را پر رنگ ببینیم. موضوع مهمی که اخیرا مطرح شده طبق فرمایشات رهبری سپردن کار به جوانان است که وزارت گام بلندی برداشته و تغییراتی را در چند استان داشتیم.

* جلسه وزارت ورزش برای واگذاری سرخابی‌ها

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش درباره موانع خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، گفت: به دلیل برخی موانع در مسیر واگذاری به خاطر عدم تثبیت مالکیت و … مشکلاتی برای واگذاری به وجود آمده بود که هفته آینده با رئیس کمیسیون اصل ۴۴، رئیس بورس، وزیر ورزش، رئیس دیوان محاسبات جلسه‌ای تشکیل می‌شود و خبرهای خوبی خواهیم داشت. اجازه نمی‌دهیم این ۲ باشگاه آسیب ببینند و ما پشتیبان همه تیم‌ها و همین طور این ۲ باشگاه هستیم. تلاش وزارت ورزش این است که این دو باشگاه واگذار شوند باید ببینیم در این جلسات چا تصمیماتی در این نشست گرفته می‌شود.

* نظارت دولت بر امور المپیک و فدراسیون‌ها

تقی زاده در ادامه نشست خبری درباره شرح وظایف وزارت ورزش عنوان کرد: با توجه به اینکه دولت بودجه را متقبل می‌شود می‌تواند با توجه به منشور المپیک این نظارت روی کمیته المپیک، پارالمپیک و فدراسیون‌ها صورت بگیرد. نظارت کلمه عام است و به معنی دخالت نیست.

وی با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم برای نهایی شدن قانون تاسیس این وزارتخانه و طرح جامع ورزش خاطرنشان کرد: موضوع استخدام ورزشکاران از لایحه دائمی شدن خدمات کشوری حذف شده بود پیگیر هستیم که این موضوع به لایحه برگردد.

* افزایش بودجه وزارت به ۳۵۰۰ میلیارد

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش با بیان اینکه در سال ۹۳ بودجه ورزش ۶۰۰ میلیارد تومان بود عنوان کرد: این بودجه به ۳۵۰۰ میلیارد افزایش یافته است. این نشان می‌دهد در حوزه مجلس فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

* حضور زنان در ورزشگاه از ۱۸ مهر

تقی زاده درباره حصور زنان در ورزشگاه، یادآور شد: کارهایی در گذشته صورت گرفته ما مشکل قانونی نداریم حتی حکم شده زیرساخت‌های لازم را برای ورود زنان و خانواده‌ها فراهم کنیم که در سالن‌های پوشیده مقرر شده است. برای فوتبال هم قرار شد در بازی‌های ملی این امکان فراهم شود که اولین حضور ۱۸ مهر برای دیدار ایران و کامبوج خواهد بود.

وی یادآور شد: از ۹۷۲۲ ملک ۷۴۵۱ فاقد سند مالکیت است که ۵۰۰ سند در ۲ سال اخیر اخذ شده است. سعی می‌کنیم ورزشگاه هایی که در دست سایر دستگاه هاست به آغوش ورزش برگردانیم. سعی می‌کنیم پروژه‌های نیمه تمام را با استفاده از ظرفیت‌های قانونی به افراد با صلاحیت واگذار شود.

* از تحقیق و تفحص استقبال می‌کنیم

معاون وزیر ورزش درباره تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها خاطرنشان کرد: ما از شفاف سازی استقلال می‌کنیم هر گونه همکاری را خواهیم داشت و سعی می‌کنیم شفاف سازی در تمام سطوح ورزش رخ دهد. وزیر از تحقیق و تفحص استقبال کرده که این باعث مبارزه با فساد و شفاف سازی می‌شود.

وی در پاسخ به سوال فارس درباره اعتراض هیات‌ها در مورد ماده ۸۸ و واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی عنوان کرد: قانون پیشرفته‌ای است فعلا اصلاحاتی که دوستان می‌خواهند به دست ما نرسیده است. باید مازاد بر نیاز را واگذار کنیم و مدیران استان‌ها هم می‌توانند استفاده کنند. واگذاری اگر طبق قانون باشد مشکلی نخواهد بود.

* بازنشسته نیستم

تقی زاده در پاسخ به فارس درباره اینکه شنیده شده شما بازنشسته بودید و از صندوق به وزارت آمدیدی، تصریح کرد: از صندوق بازنشستگی به عنوان بازنشسته خارج نشدم. من ۳ سال معاون وزارت تعاون بودن و بعد مدیرعامل صندوق شدم. ۱۴ ماهی که آنجا بودم با صلاحدید وزیر نفر جدیدی آمد. من شاغل هستم و ۳-۴ سال تا حکم بازنشستگی من زمان باقی است.

* تعامل با مجلس برای جلوگیری از استیضاح

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش درباره مطرح شدن استیضاح وزیر، یادآور شد: با توجه به ارتباط خوبی که با نمایندگان دارم امیدوارم آنها به ما کمک کنند. دوستان خوبی در مجلس دارم. امیدوارم با حصور دائمی در مجلس و نشست هایی که داریم تعام

ل خوبی داشته باشیم و ما هم فراکسیون‌ها را درک کنیم. ما هم خواسته هایی داریم که امیداوریم از آنها کمک بگیریم. مجلس پشتیبان ورزش است و با تعامل می‌توانیم جلوی استیضاح را بگیریم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر زمین خواری در ورزش و بازپس گیری اماکن ورزشی، تصریح کرد: گاهی اوقات در کنار کاربری هایی که در منطقه است ساخت و ساز می‌شود به همین دلیل وزارت نمی‌تواند جلوی تخلفات را بگیرد. سعی ما این است قوانین گذشته که جاری است باید به اجرا دربیاید. ما ۱۵ هزار میلیارد برای تملک اراضی نیاز داریم که با توجه به مسائل اقتصادی زمان بر است. با توافقاتی که با صاحبان املاک خواهیم داشت تلاش این است بیشتر از گذشته به نتیجه برسیم تا ما بتوانیم مجوز باشگاهی را به آنها بدهیم. ستاد را تشکیل داده‌ایم تا اموال وزارت ورزش شناسایی شوند. برای مستندسازی ارقامی پیش بینی شده تا پولی که نیاز داریم برای ورزش کسب کنیم.

تقی زاده درباره بازداشت برخی مدیران استان‌ها و برنانه وزارت بدای جلوگیری، یادآور شد: از روزی که آمدم خبر بازداشت نبوده و ۳ مدیر به خاطر جوان گرایی عوض شدند. با مدیران خاطی اگر عمدی باشد حتما برخورد جدی می‌کنیم. ما نقش مان را به نحو شایسته ایفا می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پاسخ جالب یک شهروند به سوال خبرنگار صداوسیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

مذاکره | فشار حداکثری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ویدئو / تمرین رژه هوایی مشترک ارتش و سپاه

ایسناایسنا12 ساعت قبل
دومین مرحله تمرین مشترک رژه هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی ۳۱‌ شهریور، صبح امروز در بندرعباس برگزار شد. جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه از جمله اف ۴، میراژ و سوخو ۲۲، صبح جمعه (۲۹ شهریور) دومین مرحله تمرینی خود را انجام دادند. این تمرین به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی آغاز هفته دفاع مقدس انجام شده است. تصویربردار: محمدمهدی قدیمی / تدوینگر: امیرحسین طالبی

۲۰ درصد از زنان قربانی خشونت جنسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، راشاتودی در گزارشی مستند با نام «جنگ نامرئی» مسئله خشونت جنسی علیه زنانی را که در ارتش آمریکا خدمت کرده‌اند بررسی کرد. در این مستند با روبین لیین لافایتی کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا و تعداد دیگری از زنانی که در ارتش آمریکا خدمت کرده‌اند، مصاحبه شد. روبین گفت: زمانی که ۱۷ ساله بودم به خدمت نیروی هوایی آمریکا درآمدم. این انتخاب خودم بود. این افراد در ادامه مصاحبه درباره تجربه تلخ سوء خشونت جنسی در زمان خدمت در ارتش سخن گفتند. براساس آمار بیش از ۲۰ درصد از زنان حین خدمت در ارتش با خشونت جنسی مواجه شده‌اند. در ۱۹۹۱ در یک جلسه استماع برآورد شد ۲۰۰ هزار زن ارتش آمریکا با خشونت جنسی مواجه شده‌اند.

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.

بلیت فروشی شهرآورد پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس ساعت ۱۶ روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی و به قضاوت موعود بنیادی فر برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس ساعت ۱۶ روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی و به قضاوت موعود بنیادی فر برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1