تعیین تکلیف طرح‌های موضعی فرحزاد و کن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تعیین تکلیف طرح‌های موضعی فرحزاد و کن

تعیین تکلیف طرح‌های موضعی فرحزاد و کن

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از تعیین تکلیف طرح‌های موضعی باغات کن و فرحزاد خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در یکصد و شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ظرف دو سال از فعالیت گذشته این شورا گفت: طی دو سال گذشته کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران ۲۰۲ جلسه رسمی داشته و پرونده‌های بسیاری از جمله پرونده باغات در آن مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته است همچنین از طریق این کمیسیون ۳۲ طرح و ۴۱ لایحه بررسی شده و بیش از ۲۵۰ بازدید میدانی توسط اعضای کمیسیون از پروژه‌های مختلف صورت گرفته است.

وی با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شوراهای معماری مناطق اظهارکرد: ۱۷۲ گود پرخطر توسط کمیسیون شهرسازی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و مکاتبات لازم برای مقاوم سازی و ایمن‌سازی آن‌ها انجام شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: این کمیسیون ۴۶ نشست و همایش تخصصی برگزار و ۹۰ گزارش از سطح مناطق تهیه و تدوین کرده است. تهیه۵۰ گزارش تحلیلی نیز از دیگر اقدامات این کمیسیون بوده است همچنین ۱۲۶ تذکر ظرف دو سال گذشته توسط اعضای این کمیسیون در صحن شورای شهر تهران خطاب به شهرداری مطرح شده است.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

سالاری با تاکید بر تلاش کمیسیون شهرسازی برای تغییر رویکردها در حوزه شهرسازی گفت: این مساله در برنامه توسعه شهری مد نظر قرار گرفته است و کاهش رانت، فساد و عدم شهر فروشی از دستاوردهای این مسیر خواهد بود. با همکاری همه اعضای شورای شهر دو طرح موضعی مهم در تهران تعیین تکلیف شد که یکی از آن‌ها مربوط به مجموعه اراضی «کن» با مساحت ۱۷۰ هکتار و دیگری مربوط به باغات «فرحزاد» به مساحت ۳۰۰ هکتار بوده است. ظرف دو سال گذشته ۱۹ طرح نمای ساختمانی مد نظر قرار گرفته که در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اهدای اعضای بدن یک جانباز اهل شهرستان کازرون به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید. به گزارش ایرنا قلی دهقان جانباز شیمیایی ساکن روستای مشتان کازرون ظهر عاشورا پس از سکته مغزی به بیمارستان کازرون منتقل شد. با رضایت خانواده این جانباز والامقام، پیکر وی برای اهدای عضو به شیراز منتقل شد. به گفته خانواده وی، برخی اعضای بدن این جانباز ۵۶ ساله قرار است به پنج بیمار نیازمند اهدا شود. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

نظرها

اخبار بیشتر