گرانی مشق امسال لوازم تحریر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
گرانی مشق امسال لوازم تحریر

گرانی مشق امسال لوازم تحریر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
قدیم‌ها می‌خواندیم «باز آمد، بوی ماه مدرسه»؛ مصرعی که با خودش، حس نوستالژیکِ بوی دفتر و کتاب نــو و اشتیاق خرید مداد و مدادرنگی به‌همراه داشت. اما ظاهرا امسال، قبل از بوی ماه مهر و مدرسه، بوی گرانی آزاردهنده لوازم‌ تحریر به مشام والدینی که بچه‌محصل دارند، می رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، والدینی که طی سال اخیر، بار گرانی مسکن و افزایش اجاره، مواد خوراکی، پوشاک، محصولات بهداشتی و دیگر کالاها و خدمات را به دوش کشیده‌اند و حالا نوبت گذشتن از خان خرید اول مهر است. هرچند این گرانی، به‌واسطه جهش ۳ برابری نرخ ارز طی یک سال و نیم اخیر و تاثیرش بر قیمت کالاهای وارداتی، به‌خصوص لوازم‌ تحریر که سهم ۶۰ تا ۷۰ درصدی محصولات وارداتی را به خود اختصاص داده، قابل پیش‌بینی بود. «در شهر» امروز، گشت و گذار در مغازه و فروشگاه‌های عرضه کننده لوازم‌ تحریر و گپ و گفت با مردم شهر، درباره قیمت‌های امسال اقلام موردنیاز فرزندان‌ و توان خریدشان است. هرچند در کنار گلایه‌های مردم و توضیحات مسئول اتحادیه لوازم‌ تحریر، مهم است یادآوری کنیم که بیشتر بچه‌ها، معمولا مقدار زیادی لوازم‌ تحریر نیمه استفاده شده در کشوها و کمدهایشان دارند؛ خط‌کش و پرگار و مدادرنگی و کلاسور و خودکارهایی که هنوز قابل استفاده‌اند و چه خوب است با توجه به گرانی چشمگیر فعلی، همان وسایل قدیمی را دوباره و چندباره استفاده کرد یا به‌جای خرید مثلا جامدادی ۲۰هزارتومانی، با چندتکه نمد و نخ و زیپ، جامدادی‌های شیک و کاربردی دوخت. ضمن این که باید منتظر ماند و دید نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا که معمولا محصولات مختلف را با قیمت مناسب‌تر و تخفیف‌های خوب ارائه می‌کنند، امسال چه حال و هوایی دارند و امیدوار بود به بهبود شرایط و البته برای بچه‌ها، مفهوم قناعت را بیش از پیش جا انداخت.

لوازم‌ تحریر یک کالای ضروری و مصرفی است که ناچار از خریدش هستیم

خانمی که مادر دو نوجوان ۱۲ و ۱۷ ساله است، یکی از اولین کسانی است که با «در شهر» درباره گرانی لوازم تحریر درددل می‌کند و می‌گوید: «پسرم در مقطع ابتدایی و دخترم در مقطع متوسطه مشغول تحصیل‌اند. سال گذشته به دلیل تورم و گرانی لوازم تحریر، فقط توانستم برای دخترم، یک کیف و مقداری وسیله بخرم و راستش با وعده و وعید، پسرم را آرام و قانع کردم که به‌جز دو دفتر چهل برگ که واقعا لازم داشت، از وسایل سال‌های قبلش که خب نصفه و کوچک و شکسته بودند، استفاده کند. آن دو دفتر هم برای این بود که ذوق و شوقش برای خرید لوازم تحریر در سال تحصیلی جدید، جواب گرفته باشد. امسال اما که قیمت‌ها چندبرابر شده و توان مالی ما هم به هزار و یک دلیل مثل افزایش اجاره‌خانه و افزایش قیمت انواع خوراکی، پایین آمده، نمی‌دانم چطور و با چه شیوه‌ای باز از زیر بار خرید لوازم‌ تحریر اول سال، شانه خالی کنم. حتی اگر بچه‌ها هم درک کنند و کوتاه بیایند، به‌هرحال لوازم‌ تحریر یک کالای ضروری است که ناچار از خریدش هستیم و یک کالای مصرفی است که در بلندمدت، تمام می‌شود و باید دوباره خرید و تهیه کرد.»

باید کوله‌پشتی پاره را وصله و بچه را مجبور به استفاده کنم

مردی که به همراه فرزندش، در بازار به دنبال کوله پشتی مناسب دانش‌آموزی بود و با تعجب به قیمت‌ها نگاه می‌کرد، بدون این که کالایی بخرد، ویترین مغازه‌ها و فروشگاه‌ها را رد ‌کرد و در نهایت، بدون این که خریدی انجام دهد، قصد تاکسی گرفتن داشت که نزدیکش شدم و پس از توضیح این که برای شنیدن دغدغه‌های مردم درباره قیمت‌های امسال لوازم‌تحریر و میزان گران شدن این وسایل و کاهش توان خرید مردم این جا هستم، می‌گوید: «خواهش می‌کنم بیایید با هم به این کیف‌فروشی برویم.» با او همراه می‌شوم و پشت یک ویترین، یک کوله‌پشتی را نشان می‌دهد و با لبخندی عصبی، آرام، جوری که بچه نشنود ادامه می‌دهد: «قیمت روی این کوله پشتی را ببینید؛ ۱۵۰ هزار تومان. شاید باورتان نشود اما قیمت این کوله، همین جنس و همین برند و حتی همین رنگ، دو سال قبل ۳۰ هزار تومان بود و برای فرزندم خریدم. پارسال بچه را مجبور کردم همان کوله سال قبل را که کهنه و رنگ و رورفته و خط خطی شده بود، بشوید و استفاده کند. منتها کف کوله در طول سال تحصیلی پاره شد و قول دادم مهر امسال، برایش کوله‌پشتی نو بخرم. اما حالا که برای بررسی کردن جنس‌ها و قیمت‌ها آمدم، می‌بینم قیمت همه وسایل، از جمله همین کوله، چندین برابر شده و با این اوضاع مجبورم همان کوله پشتی قدیمی را تعمیر و با کوله وصله‌دار راهی مدرسه‌اش کنم. به ظاهر هیچ کس حواسش به کنترل قیمت‌ها و گرانی لوازم تحریر نیست.»

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

دو دفتر خریدم، ۳۰هزارتومان!

خانم دیگری که به همراه دو فرزندش برای گشت و گذار در مغازه‌های لوازم‌ تحریر و پرس و جوی قیمت‌ها آمده، می‌گوید: «امروز به این دلیل که پول کافی نداشتم، فقط چرخیدیم و وسایل را قیمت کردیم و تنها دو دفتر خریدم که روی هم شد ۳۰ هزار تومان! در واقع برای خرید یک دفتر ۵۰ برگ و ۸۰ برگ، مجبور شدم دو برابر سال گذشته هزینه کنم. پارسال دفتر ۵۰ برگ را چهار هزارو ۵۰۰ خریدم، امسال ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان. باورتان می‌شود؟ یک دفتر، ۱۰هزارتومان افزایش قیمت داشته، درحالی که توان اقتصادی ما قشر متوسط، کمتر شده و پس اندازمان آب رفته و فشارهای مالی از همه طرف، افزایش یافته. هنوز خرید کیف مدرسه و مقدار زیادی دفتر و قلم و پاک‌کن و تراش هم باقی مانده. تازه این‌ها فارغ از خریدهای وسط سال و آخر سال تحصیلی است که به‌خاطر استفاده شدن دفتر و مداد یا گم شدن پاک‌کن و تراش و پاره شدن کیف و جامدادی، مجبور به انجامش می‌شویم. من دو بچه دارم که هر دو محصل اند و به مدرسه می‌روند. این طور که از ظواهر امر برمی آید، مجبورم برای هردو فرزندم بیش از ۴۰۰ هزار تومان برای لوازم تحریر هزینه کنم. و واقعا نمی‌دانم تکلیف چیست و باید چطور از پس تامین این پول بربیایم؟»

یک بند کاغذ، پارسال ۱۶۰هزارتومان بود و امسال ۵۰۰هزارتومان؛ تازه اگر پیدا شود

«فهمیده» که یکی از فعالان بازار لوازم‌ تحریر و هم تولیدکننده است و هم فروشنده، ضمن تایید سه چهار برابر شدن قیمت لوازم‌ تحریر، به‌نسبت شهریور پارسال، در تحلیل دلایل این گرانی‌ها می‌گوید: «من خودم از جنس مردمم و اتفاقا سه فرزند محصل دارم که هر کدام، در مقاطع مختلف درس می‌خوانند و طبیعی است که نیاز به کیف و کوله و وسایل دارند. با این مقدمه، باید بگویم متاسفانه به هزار و یک دلیل مثل جهش قیمت ارز و سختگیری گمرک و خالی شدن بازار و …، با افزایش چندبرابری مواد اولیه برای تولید لوازم تحریر روبه‌رو هستیم که طبیعتا روی قیمت تمام شده، تاثیر می‌گذارد. مثلا یک‌بند کاغذ ۱۰۰ در ۷۰، شامل ۵۰۰ برگ کاغذ تحریر، پارسال ۱۶۰هزارتومان بود و امسال ۵۰۰هزارتومان، تازه اگر پیدا شود و به تولید دفتر برسد. این در حالی است که پارسال، تولید کننده اگر ۶۰درصد از مبلغ خرید را نقد داشت کافی بود ولی این میزان، امسال به ۸۵درصد رسیده. همین طور بگیرید بروید جلو: هزینه چاپ، برش، مقوا، صحافی، سلفون. همه این‌ها سر به فلک کشیده. فارغ از این، هزینه پلاستیک و جوهر برای خودکار، پارچه و دوخت برای کیف و کوله، محصولات صنایع پتروشیمی برای تولید جوهر و … این جوری است که قیمت یک دفتر صدبرگ، تا ۲۲هزارتومان هم رسیده و متاسفانه حتی برای من که به‌دنبال نان حلال و سود معقول و فشارنیاوردن به مصرف کننده‌ام، چاره‌ای نمانده.»

نایب‌رئیس اتحادیه لوازم‌تحریر:

برخی گرانی‌ها حسن دارد و مصرف‌ها را بهینه می‌کند

«مرتضی لعلیانی» نایب‌رئیس اتحادیه لوازم‌ تحریر مشهد در توضیح دلایل گرانی‌های چشمگیر بازار لوازم‌ تحریر به «در شهر» می‌گوید: «بله. قیمت لوازم‌ تحریر نسبت به پارسال همین موقع، ۲ برابر و حتی بیشتر شده است و می‌توان علت این افزایش قیمت را افزایش دستمزد کارگر، شرایط متلاطم بازار ارز و قیمت دلار برای واردات مواد اولیه، افزایش چشمگیر اجاره انبار و افزایش بیمه کارگران دانست. مثلا قیمت مداد سیاه و قرمز، به‌نسبت پارسال بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته. قیمت خودکار آبی و قرمز ۵۰ درصد، قیمت مدادرنگی ۵۰ تا ۶۰ درصد و قیمت دفتر یک‌خط و دوخط، تا ۱۰۰ درصد بیشتر شده. هرچند این افزایش قیمت‌ها فقط مربوط به اقلام ارائه شده در صنف ما نیست و بقیه کالاها و خدمات مثل مسکن، پوشاک، پروتئین و … هم گران شده‌اند. تازه حداقل لوازم‌ تحریر از این امتیاز بهره‌مند است که اولا به‌وفور کالای ایرانی تولید و ارائه می‌شود و ثانیا، بین تولید و عرضه کنندگان، رقابتی است که به‌خاطرش سعی می‌کنند محصولات را با قیمت معقول عرضه کنند. منتها در پایان تایید می‌کنم که گران شدن لوازم‌ تحریر واقعیت دارد و متاسفانه چاره‌ای هم نیست. برخی گرانی‌ها حسن دارد و مصرف‌ها را بهینه می‌کند!»

گرانی مشق امسال لوازم تحریر - 15

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تاثیر افزایش قیمت جهانی نفت در اقتصاد ایران پس از تخریب بخشی از تاسیسات نفتی عربستان و کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت این کشور، گفت: به طورکل افزایش حبابی قیمت‌ها آسیبی برای اقتصاد و تجارت کشورها به شمار می‌آیند به همین دلیل نمی‌تواند مفید و موثر باشد با این وجود افزایش قیمت نفت باید مورد توجه دولت و سیاستگذاران کشور بوده و به خوبی از آن بهره‌برداری کنند نه آنکه از سایر ظرفیت‌های اقتصادی غافل شوند چراکه با پایین آمدن مجدد قیمت نفت، اقتصاد کشور متزلزل خواهد شد. افزایش قیمت نفت تابع اتفاقات بین‌المللی استنماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت نفت تابع اتفاقات بین‌المللی است، افزود: وضعیت جهانی قیمت نفت ناپایدار است و عامل اصلی این ناپایداری آمریکا است، درواقع آمریکا با ایجاد این شرایط به دنبال تولید و صادرات بیشتر نفت است اما هیچگاه نمی‌توانند مانع فروش صد درصدی نفت ایران شود. جهان بدون ایران در حالت عادی نیز قدرت تامین نفت مورد نیاز بازار را نداردوی با اشاره به اینکه جهان بدون ایران در حالت عادی نیز قدرت تامین نفت مورد نیاز کشورها و تقاضای آن‌ها را ندارد، ادامه داد: اکنون که تاسیسات نفتی یکی از اصلی‌ترین کشورهای تولیدکننده نفت -که قول جبران جای خالی ایران در بازار جهانی نفت را داده بود- ویران شده است به‌هیچ عنوان نمی‌توانند تقاضاها را پاسخگو باشند. متلاطم شدن تامین نیاز جهانی به نفت در پی تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی‌هاگلمرادی با اعتقاد به اینکه تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی‌ها به شدت تولید و تامین نیاز جهانی به نفت را متلاطم کرده است که این تلاطم به نفع ایران تمام خواهد شد، اظهار کرد: جهان و به‌ویژه کشورهای همراه با تحریم نفتی و اقتصادی ایران اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که بدون ایران نمی‌توانند بازار جهانی نفت را مدیریت کنند. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: مدیریت و سیاست‌گذاری‌ درست و دقیق وزارت نفت در دوران پس از کاهش تولید نفتی عربستان بسیار حائز اهمیت است. /پایان پیام
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
همچنین بر اساس دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس، ۶ وزیر کابینه در جلسات این هفته کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند. در این جلسات، وزرای آموزش و پرورش، علوم، صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو و امور اقتصادی و دارایی به دعوت نمایندگان در جلسات تخصصی کمیسیون‌ها حاضر می‌شوند. همچنین براساس آنچه اسدالله عباسی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس به خبرگزاری تسنیم خبر داد، جلسه روز یکشنبه (۷ مهر) به‌صورت غیرعلنی و با موضوع شیوه پرداخت یارانه‌ها و حذف یارانه‌های دهک‌های بالای جامعه برگزار می‌شود. او افزود: فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد‌شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میهمان جلسه غیرعلنی نمایندگان هستند. بازدید اعضای کمیته هسته‌ای از رآکتور اتمی تهرانخبر دیگر آنکه رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از بازدید اعضای این کمیته از رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داد. محمدابراهیم رضایی به خبرگزاری تسنیم گفت: این بازدید در راستای بازدید‌های دوره‌ای کمیته هسته‌ای در روز شنبه (۳۰ شهریور) انجام می‌شود و در نهایت گزارشی از بازدید‌های میدانی تهیه و برای قرائت در کمیسیون امنیت ملی و همچنین جلسه علنی تقدیم هیات‌رئیسه پارلمان می‌کنیم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. در این گزارش سعی داریم مروری بر تاریخچه، فلسفه و انتقادات مربوط به قانون تغییر ساعت رسمی کشور (یا به عبارتی، ساعت تابستانی) داشته باشیم. موافقان و مخالفان قانون ساعت تابستانی؛ چرا اتحادیه اروپا قانون را تغییر داد؟ چند ماه پیش قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به عدم تغییر ساعت فصلی از سال ۲۰۲۱ میلادی به بعد رای مثبت دادند. اکنون نظر شما چیست؟ تجربه شخصی شما می‌گوید قانون تغییر ساعت رسمی کشور مفید است یا مضر.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز؛ به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ و د رآغاز هفته بازار طلا و ارز با افزایش قیمت کار خود را آغاز کرد. امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹ - با رشد ۰٫۸۷ درصدی به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. بیشتر بخوانید: قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | بازار طلا با رشد قیمت آغاز به کار کرد​قیمت اونس طلا امروزهر اونس طلا امروز با افزایش ۰٫۸۷ درصدی، از ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) دلار به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۱۰,۵۰۰ ۹۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۴۰۹,۶۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۴۰۹,۶۰۰ ۲,۱۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندبیشتر بخوانید: آخرین قیمت طلا و ارز امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | ثبات نسبی قیمت دلار و افزایش نرخ طلاآخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیارهمچنین هر گرم طلا ۲۴ عیار با افزایش ۰٫۲۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۵۴۷,۳۰۰ (پانصد و چهل و هفت هزار و سیصد) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۵۴۷,۳۰۰ ۱,۲۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۵۴۶,۱۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۵۴۶,۱۰۰ ۲,۸۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ مثقال طلادر بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۷۷۸,۰۰۰ (یک میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1