استخدام معلمان حق‌التدریس پس از شرکت در دوره آموزشی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
استخدام معلمان حق‌التدریس پس از شرکت در دوره آموزشی

استخدام معلمان حق‌التدریس پس از شرکت در دوره آموزشی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه ۵۰درصد اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تامین و ابلاغ شد،‌ درباره استخدام معلمان حق‌التدریس گفت:‌این افراد باید در دوره یکساله آموزشی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره جذب معلمان حق‌التدریس اظهار‌ کرد: آین‌نامه مربوطه برای اجرای قانون هفته گذشته در کمیسیون اجتماعی دولت نهایی شد و در دستور کار صحن علنی دولت است و پس از تصویب نهایی و ابلاغ به آموزش وپرورش کار آن شروع می‌شود.

وی افزود: آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با نظارت دو نفر از نمایندگان مجلس توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی تدوین شود و کار گسترده‌ای را شروع کردیم و با جلسات متعدد موارد به صراحت براساس شروط قانون مشخص شد و هم‌اکنون در آئین‌نامه با تعاریف صریح و روشن آماده اجرای کار هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون دو دسته از نیروهای حق‌التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی را هدف‌گذاری کرده است و براساس شروطی باید تبدیل وضعیت برای نیروهای حق التدریس و مربیان پیش دبستانی انجام شود که عبارت است از شرکت در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان و کسب نمره قبولی در پایان دوره که پس از آن براساس نیاز آموزش و پرورش به جنسیت، رشته، مقطع تحصیلی و ظرفیت استخدامی که سازمان اداری و استخدامی تعیین می‌کند به صورت پیمانی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند.

الهیار ترکمن گفت: در صحبت‌های اولیه با سازمان اداری و استخدمی حدود ۱۳ هزار نفر ظرفیت استخدامی را به ما اعلام کردند اما منتظریم آئین‌نامه نهایی و به آموزش‌وپرورش ابلاغ شود که براساس آن کار را با سازمان اداری و استخدامی نهایی کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی علاوه بر آزمون داخلی آموزش و پرورش باید دوره آموزشی یک ساله را سپری و در آزمون و دوره یکساله نمره قبولی را کسب کنند، وزارت آموزش‌و پرورش موظف به رعایت شروط اصلی قانون است و هر فردی نتواند شروط را به دست بیاورد وارد فرآیند استخدام نمی‌شود.

وی افزود: شروط دیگری نیز وجود دارد که به نیاز آموزش‌و پرورش و مناطق بستگی دارد که آن را در نمون‌برگ امتیاز‌بندی ذکر کرده‌ایم و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

۱۱۲ هزار نفر مشمول قانون استخدام معلمان حق‌‌التدریس

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره جمعیت هدف قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: کل جامعه هدفی که مشمول قانون شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی می‌شوند ۱۱۲ هزار نفر است که مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای حق‌‌التدریس از سال ۷۹ تا و ۹۱ و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از سال ۷۹ تا ۹۲ خواهند بود.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه قانون به صراحت مشخص کرده است که بر اساس نیاز آموزش و پرورش در منطقه، مقطع آموزشی و جنسیت این کار انجام شود، عنوان‌کرد: بیشترین نیاز آموزش و پرورش و کمبود نیرو در مناطق محروم است و آماده به کار‌گیری‌ آنها برای مناطق محروم و حاشیه شهرها هستیم.

وی ادامه داد: دولت مکلف به اجرای این قانون است و جذب این افراد الزاما به بازنشستگی‌ها و خروج نیز از آموزش و پرورش گره نخورده است.

منابع مالی تامین نشده است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره اعتبار مالی لازم برای استخدام معلمان حق‌التدریس گفت: ‌ در زمان تنظیم بودجه در قانون بودجه مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شد اما به خاطر محدودیت‌های مالی سقف ابلاغی بودجه عدد دیگری شد و تا الان این ردیف مالی به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است و بابت اجرای این قانون ردیف مالی مشخصی نداریم اما چون قانون است اگر اعتبار هم پیش‌بینی نشود مجبوریم از سر جمع اعتبارات خود اقدام کنیم.

اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته ابلاغ شد

الهیار ترکمن در ادامه با اشاره به اینکه جذب نیرو در آموزش و پرورش به دو شکل ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه و تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس است، افزود: امسال ۱۲ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند و دو هزار نفر نیز سهمیه استخدامی ویژه استان سیستان و بلوچستان با هدف توسعه عدالت آموزشی اختصای یافت.

وی درباره پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷ گفت: ۴۵ هزار بازنشسته داریم که برای پرداخت پاداش پایان خدمت آنها ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود و سال گذشته کار برنامه‌ریزی برای پرداخت را شروع کردیم و با نظر مثبت سازمان برنامه و بودجه ۵۰ درصد اعتبار دیروز تأمین و به آموزش و پرورش ابلاغ شد و به زودی آن را از خزانه دریافت می‌کنیم و ۵۰ درصد باقی‌مانده را هم قول داده‌اند ماه بعد تأمین کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از کودکان اسیر ایرانی در زندان‌های عراق

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی از آرشیو تلویزیون فرانسه از اردوگاه اسرای ایرانی در عراق نشان می‌دهد که تعداد زیادی از این اسیران، کودکان نابالغی هستند که در زمان جنگ به اسیر شده و در خاک دشمن دوران اسارتشان را می‌گذرانند. این فیلم تلخ را مشاهده کنید.

حمیدجان! با هر خائنی روی تشک نرو! +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حمید سوریان پرافتخار ما اما نائب رئیس فدراسیون کشتی ایران است. با هر رذل و خودفروخته‌ای روی تشک نمی‌روند. با خبرنگارانی که هیکل‌شان آغشته به جوهر خیانت است، دست نمی‌دهند و حتی به گفت و گو نمی‌نشینند. رستم پور خبرنگار اینترنشنال سعودی است، مترصد فرصت است تا علیه ورزش این کشور دسیسه کند و پاداشش را از ملک سلمان بگیرد. حمید جان با هرکسی روی تشک نرو.
برنابرنا15 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از واریز حقوق شهریور ماه، پرداخت بخشی از معوقات فرهنگیان آغاز می‌شود که پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد از معوقات سال گذشته است. به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ علی الهیار ترکمن، درباره این موضوع که قرار است در هفته‌های آینده چه میزان از بدهی ۹۰۰ میلیارد تومانی آموزش‌وپروش به فرهنگیان پرداخت شود، اظهار‌کرد: وزیر آموزش و پرورش رایزنی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کشور داشته است و آنها قول داده‌اند ۵۰ درصد معوقات سال گذشته را روزهای آینده به آموزش‌وپرورش پرداخت کنند. وی افزود: هم اکنون خزانه و سازمان برنامه و بودجه، بحث پرداخت حقوق شهریور ماه را دارند و ما هم باید تلاش کنیم حقوق شهریور فرهنگیان به موقع پرداخت شود. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان برنامه و بودجه وخزانه به ما قول داده‌اند بعد از پرداخت حقوق شهریور ماه که بار مالی خزانه کمتر شد بخشی از معوقات را پرداخت کنند و پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد معوقات است و‌به هر حال مجموعه پرداختی‌هایی را به صورت قطعی خواهیم داشت. پیش از این علی الهیار ترکمن از ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی بابت مطالبات حق‌التدریس معلمان و ۲۵۰ میلیارد تومان برای حقوق معلمان خرید خدمات خبر داده بود.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
استاندار آذربایجان غربی گفت: با اتحاد و همدلی از برهه دشوار کنونی عبور خواهیم کرد. به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری صبح امروز همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه نیروهای مسلح در ارومیه گفت: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که در آن دوران مردم ایران اسلامی با وحدت و همدلی تمام توطئه‌ها استکبار جهانی را خنثی کردند. مقام عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از ویژگی‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رشادت‌های بی نظیر رزمندگان با کمترین امکانات نظامی، وجود معنویت در میان رزمندگان، رعایت ارزش‌های اسلامی و مدارا و رفتار اسلامی با اسرا در جنگ از بارزترین ویژگی‌های دوران دفاع مقدس است که این دستاوردها و این فرهنگ ایثار و مقاومت باید برای نسل جوان امروز تبیین شود. استاندار آذربایجان غربی افزود: امروز نیز کشور در شرایط دفاع مقدس قرار دارد؛ دشمن در حال حاضر با اعمال شدیدترین تحریم‌ها که نمونه بارزی از تروریسم اقتصادی است، معیشت، سلامت و اقتصاد مردم را مورد هدف قرار داده است. شهریاری خاطرنشان کرد: بی تردید ملت بزرگ ایران اسلامی با درک شرایط و با اتحاد و همدلی و رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری از این برهه دشوار نیز با سربلندی و اقتدار عبور و آینده‌ای درخشان برای این کشور رقم خواهد خورد.
فارسفارس1 روز قبل
بر این اساس کانون تربیت اسلامی در آستانه سال تحصیلی جدید نکاتی را یادآور می‌شود. تبعیض میان نظام پرداختی آموزش عالی و آموزش و پرورش، موجب درد و رنج فرهنگیان است و از سوی دیگر فرآیند رشد و تعالی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، را با همه تفاوت‌ها و شایستگی‌های معلمان و ظرفیت‌های آنان در توسعه شایستگی‌های تخصصی- تربیتی متوقف نموده است لذا لازم است نظام خاص پرداختی فرهنگیان مطابق بند ۳-۷ و سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش تدوین و در بودجه سال ۹۹ به تصویب برسد. مدرسه زندگی و زندگی مدرسه‌ای با توسعه و ارتقای پرورشی در عرصه ورزشی، هنری، بهداشتی، اردوهای علمی تفریحی زیارتی، راهیان نور، کارآفرینی، تعامل مدرسه با جامعه پیرامونی، به عنوان محور پیشرفت و گسترش تشکل‌های دانش آموزی به‌ویژه بسیج برای تقویت روحیه حماسی و بزرگداشت فعالیت‌های ایرانی اسلامی انقلابی تحقق خواهد یافت. امید است با چرخش از مدیریت تک بعدی یعنی آموزش همراه با شبکه تجاری موسسات کمک آموزشی، مدرسه به نهادی فرهنگی اجتماعی با رویکرد متوازن به ساحت‌های ششگانه تربیتی تحول یابد و شاهد پرجمداری آموزش و پرورش در حرکت گام دوم انقلاب اسلامی باشیم. انتهای پیام/
ایسناایسنا7 ساعت قبل
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین‌شهر و میمه، ساختار قوی و تفکر عملیاتی سپاه را مرهون تداوم جنگ تحمیلی دانست. وی، قدرت پشتیبانی هوایی، زمینی و سایبری سپاه را مرهون جنگ تحمیلی دانست و افزود: اگر هشت سال دفاع مقدس نبود و جنگ تداوم نمی‌یافت ایران به اقتدار کنونی نمی‌رسید. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: امسال، سپاه عهده‌دار برگزاری هفته دفاع مقدس در شهرستان شاهین‌شهر و میمه است. امشب به منظور توضیح و تبیین دفاع مقدس، رشادت‌های شهیدان، جانبازان و ایثارگران نمایشگاهی در پارک انقلاب شاهین‌شهر افتتاح می‌شود. وی با اشاره به نقش محرومیت‌زدایی سپاه افزود: سپاه با تشکیل اردوگاه‌های جهادی اقدام به سازندگی، مرمت و بازسازی نقاط محروم شهرستان کرده ‌است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1