جزئیات «طرح نذر آب» توسط هلال احمر استان مرکزی؛ طرح در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
جزئیات «طرح نذر آب» توسط هلال احمر استان مرکزی؛ طرح در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان اجرا می‌شود

جزئیات «طرح نذر آب» توسط هلال احمر استان مرکزی؛ طرح در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان اجرا می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی جدیدترین جزئیات از اجرای «طرح نذر آب» توسط هلال احمر استان مرکزی را تشریح کرد و گفت: طرح در مناطق کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و استان هرمزگان اجرا می‌شود.

- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیماز اراک، هلال احمر سازمانی بشردوستانه است که در زمان وقوع حادثه و بحران در کشور در مناطق آسیب‌دیده حضور پیدا کرده و به مردم خدمت می‌کند.

وظایف هلال احمر در زمان وقوع بحران از جمله سیل، آتش‌سوزی، زلزله و سایر موارد خروج مصدومان و قربانیان از حادثه و امدادرسانی به‌موقع به آنها است که این کمک‌رسانی تنها محدود به کشور نیست بلکه هلال احمر در سراسر دنیا به مردم آسیب‌دیده کمک می‌کند.

با وقوع سیل و بحران در دنیا هلال احمر اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای مردم آسیب‌دیده می‌کند و با حضور به موقع در مناطق بحرانی سبب کاهش درد و آلام مردم می‌شود.

از جمله اقدامات هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعزام تیم‌های امدادی، مشاوره و پزشکی در مناطق سیل‌زده کشور از جمله استان‌های خوزستان، لرستان، گلستان، ایلام و سایر استان‌های سیل‌زده است که خسارات جانی و مالی بسیاری در مناطق سیل‌زده ایجاد شد.

یکی دیگر از اقدامات هلال احمر اجرای طرح ملی نذر آب در مناطق محروم و خشکسال کشور، اعزام کاروان‌های سلامت به روستاها و مناطق کم‌برخوردار و اعزام تیم‌های پزشکی متخصص به این مناطق است که هر ساله شاهد اقدامات خوب هلال احمر در این برنامه‌ها هستیم.

طرح ملی نذر آب کمک‌های مردم و خیران در زمینه ارسال بطری‌ها و تانکرهای آب به مناطق خشکسال کشور و کمک به مردم منطقه برای استفاده از آب آشامیدنی سالم است که این طرح نیز در جمعیت هلال احمر استان مرکزی دنبال می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: از جمله برنامه‌هایی که برای ۶ ماه نخست سال برنامه‌ریزی شده، اجرای برنامه طرح مشارکت اجتماعی ایرانیان است این طرح در تاریخ هشتم مردادماه با فراخوان عمومی پزشکان متخصص، فوق تخصص و پزشکان عمومی برگزار شد.

علیرضا محمودی افزود: در این طرح پزشکان عضو جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه فعالیت می‌کنند، این طرح به صورت ناپیوسته در سال‌های گذشته انجام می‌شد اما اکنون به صورت منسجم این برنامه برگزار شد.

خانه‌های هلال در مراکز و بخش‌های روستایی تاسیس می‌شود

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره پیگیری و تاسیس خانه‌های هلال در استان ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان پیگیری و تاسیس خانه‌های هلال در مراکز و بخش‌های روستایی که از نظر جمعیت و زیرساخت‌ها آمادگی لازم دارند در سطح استان است به همین سبب به دنبال تاسیس خانه‌های هلال در روستاها هستیم.

محمودی تصریح کرد: تاکنون در شهرستان‌های اراک، خنداب و خمین جلسه‌ای با دهیاران شهرستان و مسئولان با هدف اهمیت ایجاد خانه‌های هلال در روستاها برگزار شد، این جلسات تا پایان مهرماه ادامه دارد و در نیمه دوم سال تاسیس خانه‌های هلال در روستاها و مراکز بخش‌های سطح استان انجام می‌شود.

وی درباره هدف از ایجاد تاسیس خانه‌های هلال در استان گفت: با توجه به این که روستاها جزو آسیب‌پذیرترین مناطق در زمان وقوع حوادث هستند برای مقابله با حوادث با آموزش‌های امدادی آمادگی لازم را کسب می‌کنیم که این کار با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها تحقق می‌یابد.

خبری: اخبار حوادث واقعی در ایران

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره برنامه کشوری نذر آب گفت: برنامه کشوری نذر آب در دستورکار داریم که در مناطق کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و استان هرمزگان برگزار می‌شود و از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ شهریورماه تیم متشکل از ۱۲ پزشک تخصص و فوق تخصص، پزشک عمومی، فوق تخصص ژنتیک، اطفال، زنان و زایمان، جراح چشم و ارتوپدی به شهرستان سیب وسوران و شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند، با توجه به اینکه برای دومین بار در این منطقه مانور پزشکی انجام می‌دهیم شناخت کافی نسبت به منطقه داریم.

محمودی خاطرنشان کرد: در این طرح نیز تیم کاربر پزشکی نیز حداقل با دو موسسه خیریه همکاری دارد و با مشاهده مشکلات مردم بتوانند برای آنها قدم موثری بردارند و کمک کنند.

اعزام کاروان‌های سلامت در مناطق محروم و روستاهای استان مرکزی انجام می‌شود

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اعزام کاروان‌های سلامت در مناطق محروم و روستاهای استان گفت: اجرای کاروان‌های سلامت در مناطق محروم و روستاهای استان مرکزی از دیگر ماموریت‌های هلال احمر استان است که با ظرفیت پزشکان متخصص و فوق تخصصی که در جمعیت هلال احمر عضو هستند مناطق محروم را شناسایی و خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در سراسر استان ارائه می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با توجه به این که هر ساله تعداد داوطلبان جمعیت هلال احمر افزایش می‌یابد امسال نیز برنامه‌هایی در راستای افزایش تعداد داوطلبان جمعیت هلال احمر داریم.

اعزام تعمیرکاران داوطلب برای تعمیر موتورخانه‌های اماکن دولتی در سیل اخیر

محمودی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اقدامات جمعیت هلال احمر استان در سیل روزهای ابتدای سال گفت: در سه مرحله داوطلبان به شهرستان پلدختر استان لرستان اعزام شدند و اعزام تعمیرکاران داوطلب برای تعمیر موتورخانه‌های اماکن دولتی در دو مرحله انجام شد.

با همکاری خیران تعدادی لوازم خانگی به ارزش ۵۰ میلیون تومان خریداری و بین مردم سیل‌زده توزیع شد

وی عنوان کرد: دو پایگاه در زمینه تعمیر لوازم خانگی ایجاد و نزدیک به ۵۰ میلیون تومان با همکاری خیران لوازم خانگی خریداری و بین مردم سیل‌زده توزیع شد همچنین فروشگاهی از کمک‌های پوشاک و لوازم بهداشتی مردم احداث شد و مردم سیل‌زده با حضور در این فروشگاه با حفظ شان و کرامت انسانی لباس و وسیله مورد نیاز خود را دریافت می‌کردند.

جزئیات «طرح نذر آب» توسط هلال احمر استان مرکزی؛ طرح در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان اجرا می‌شود - 24

توزیع داروی دامپزشکی به ارزش ۲۰ میلیون تومان توسط تیم اعزامی دامپزشکی در مناطق سیل‌زده

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر مردم پلدختر و روستاهای اطراف به شغل دامداری مشغول بودند دام‌های آنها دچار مشکل شده بود به همین سبب تیمی از دامپزشکان جمعیت داوطلب هلال احمر به مناطق اعزام شدند.

محمودی اضافه کرد: درمان دام‌ها و آموزش‌های لازم به دامداران در زمینه ضدعفونی کردن محیط دام و مبارزه با بیماری‌های انگلی به دامداران توسط تیم دامپزشکی اعزامی استان به مناطق سیل‌زده ارائه شد.

وی بیان کرد: تقریبا ۲۰ میلیون تومان دارو دامپزشکی توسط این تیم پزشکی تهیه و بین دامداران توزیع شد که اقدام خوب جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انفجار وحشتناک کامیون حین سوخت گیری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کامیون در جایگاه سوخت در شهر چلیابینسک (روسیه) مشغول سوخت گیری بود که مخزن آن به دلیل نقص فنی، منفجر شد و آتش سوزی وحشتناکی شکل گرفت. این حادثه تلفات جانی شدیدی در پی نداشت و فقط به مجروحیت یک تن منجر شد. انتهای پیام/

تصادف عجیب راننده زن چینی همه را شوکه کرد + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، صاحب یک خودروی سفید رنگ در حال عبور از روی پل Bridge زیر دریاچه بود که به طرز عجیبی تصادف Crash کرد. شاهدان عینی که از محل حادثه Incident عبور می‌کردند با گوشی‌های خود از این صحنه عجیب فیلم گرفتند. در این حادثه، راننده زن ناگهان تصمیم می‌گیرد تغییر جهت دهد پس فرمان را به طرف راست می‌چرخاند تا وارد خروجی بزرگراه شود، اما گویا او دیر تصمیم می‌گیرد و با تیر آهنی تابلو راهنمای راه برخورد می‌کند و ماشین بطور عمودی و ایستاده متوقف می‌شود. خوشبختانه در این حادثه نه راننده و نه سرنشینان دیگر جراحتی متحمل نشدند و با کمک شاهدان و گروه امداد از اتومبیل خارج شدند. ویدئویی که از این حادثه در فضای مجازی منتشر شد، خیلی از کاربران را شگفت زده کرد. کاربران با طرح این سؤال که این راننده چگونه و با چه سرعتی خودرو را هدایت می‌کرده است که در نهایت با تیر برخورد کرده است، شگفتی خود را از این تصادف اعلام کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حادثه‌ای عجیب برای خودروی آتش نشانی در محل حادثه+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، خودروی آتش نشانی که برای مهار حریق در محل حادثه حاضر شد بر اثر سرعت بالا و ناتوانی راننده این خودروی واژگون شدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دود ناشی از آتش سوزی، آسمان سنگاپور را هم در برگرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تداوم آتش سوزی در جنگل‌های بارانی و استوایی اندونزی در روزهای اخیر علاوه بر آن که هزاران مدرسه را در این کشور و کشور همسایه مالزی به تعطیلی کشانده است, دود حاوی مواد سمی ناشی از این آتش سوزی‌ها به سمت آسمان سنگاپور حرکت و نگرانی هایی را در این کشور ایجاد کرده است و برخی از مدارس این کشور را تعطیل کرد. دود سمی ناشی از آتش سوزی در جنگل‌های استوایی در حالی آسمان سنگاپور را در برگرفته است که این کشور برای میزبانی مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک آماده می‌شود. آتش سوزی در مناطق جنگلی اندونزی در پی آن شروع شده است که برخی از ساکنان بومی در جزایر سوماترا و بورنئو در اقدامی غیرقانونی و برای تبدیل جنگل‌ها به زمین‌های کشاورزی جنگل‌ها را آتش زده‌اند و اکنون آتش سوزی‌ها از کنترل خارج شده است. دولت اندونزی تاکنون هزاران نیروی امنیتی و آتش نشان به منطقه اعزام کرده است و با کمک بالگردهای آب پاش تلاش می‌کند آتش سوزی در مناطق جنگلی جزایر سوماترا و بورنئو را کنترل کند. آتش سوزی در جنگل‌های بارانی اندونزی به مشکلی هر ساله تبدیل شده است اما امسال این مشکل بسیار حادتر و شدیدتر شده است. روز چهارشنبه کیفیت هوا در مناطقی از مالزی غیرسالم اعلام و بیش از هزار و پانصد مدرسه در این کشور به علت نگرانی از دود سمی تعطیل شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -مرد جوان در یک درگیری خیابانی جوان نانوا را با ضربه چاقو به قتل رساند. ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۲۵ شهریور بود که ماموران کلانتری ۱۲۴ قلهک تهران از درگیری خونین دو جوان در میدان هدایت اطلاع یافتند و به سرعت تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. ماموران در گام نخست پی بردند که جوان ۲۴ ساله‌ای از ناحیه قلب هدف ضربه چاقو قرار گرفته و در مقابل یک سوپرمارکت روی زمین افتاده است. وی افزود: برادرم وقتی وارد مغازه شد به هواخواهی من با قاتل درگیر شد که پسر جوان با چاقو به برادرم حمله کرد و او را به قتل رساند که در همان محل درگیری به کمک مردم مانع فرار قاتل شدیم. بنا بر این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عزیزی گفت: امدادرسانی، رهاسازی و تحویل مصدومین به اورژانس توسط پایگاه امداد و نجات سرمیل و هلال احمر اسلام آباد غرب انجام شد. براساس اعلام اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه؛ فوت ناشی از تصادف در چهار ماه نخست امسال ۱۵۴ مورد بوده است که از این تعداد ۳۵ نفر زن و ۱۱۹ نفر مرد می‌باشد. براساس این آمار میزان فوتی‌ها ناشی از تصادف در سال گذشته ۱۴۳ مورد بوده است. استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است. شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1