اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است

اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران اسلامی امروز در سراسر منطقه به یک قدرت بزرگ تبدیل شده و در سیاست، دفاع و امنیت به جایگاهی رسیده که دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند استان قزوین ظهر یکشنبه با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی و خانواده شهدا در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

محسن رضایی در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی یک دولت مشروع است که توانست استقلال، آزادی را برای ملت به ارمغان بیاورد.

وی افزود: ملت در گذشته دنبال گمشده‌ای بود که داشتن دولت مطلوب را طلب می‌کرد چون به سختی زندگی می‌کردند و کشور در مسیر چهار راه بین المللی قرار داشت و بیگانگان ایران را رها نمی‌کردند و مردم از این بابت عذاب می‌کشیدند و همه پادشاهان هم وابسته بودند.

اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است - 4

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دولت‌های وابسته در گذشته موجب تحقیر ملت شده و با استبداد، آزادی‌ها را گرفته بودند و چون دولت‌های ناکارآمدی محسوب می‌شدند نمی‌گذاشتند کشور پیشرفت کند به همین دلیل حتی امیرکبیر را تحمل نکردند و زمانی که مشروطه هم شکل گرفت انگلیسی‌ها آن را از بین بردند و نگذاشتند قانون اساسی دوران مشروطیت پیاده شود.

وی اضافه کرد: وقتی مصدق نفت را ملی کرد خود آمریکا کودتا راه انداخت و اخیرا می‌خواستند با همین روش اردوغان را هم برکنار کنند که وی متوجه شد و امروز دعوای جدی بین ترکیه و آمریکا وجود دارد.

رضایی تصریح کرد: در گذشته هیچ دولتی نداشتیم که مستقل و آرمانی و مشروع باشد اما در ۲۲ بهمن با تجربه امام این انقلاب اسلامی شکل گرفت و آرزوی مردم برآورده شد.

اقتدار ایران اسلامی، دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: جمهوری اسلامی با نظر امام شکل گرفت و دولت اسلامی روی کار آمد و امروز به یک قدرت بزرگ در منطقه تبدیل شده است.

وی اظهارداشت: امروز ایران اسلامی در سراسر منطقه به یک قدرت تبدیل شده و در سیاست، دفاع، امنیت به جایگاهی رسیده که بزرگترین قدرت بین المللی را زمین گیر کرده است.

رضایی یادآورشد: سرگردانی در دولت آمریکا و تردید و نگرانی و بن بست ایجاد شده به گونه‌ای است که به شدت دولت آمریکا را فرا گرفته است.

اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است - 12

وی بیان کرد: آمریکا انواع فشارهای اقتصادی را بر ملت تحمیل و ناوهای خود را وارد آب‌های منطقه کرد و شایع کردند جنگ می‌شود تا کشور را دچار نگرانی کنند اما دیدند هوشیاری ایران در تنگه هرمز بالاست و جرات نکردند وارد تنگه شوند.

محسن رضایی گفت: خواستند آمادگی ما را تست کنند و حدود یک ماه پهپادهایی را نزدیک آبهای ما می‌فرستادند و یکی از آنها که فیلم و عکس می‌گرفت و به پنتاگون ارسال می‌کرد توسط سپاهیان ما شناسایی و پس از اخطارهای مجدد توسط رزمندگان سپاه سرنگون شد و دشمن در حیرت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از این حادثه بلافاصله در آمریکا شورای امنیتی تشکیل دادند و دیدند هیبت آنها شکسته شده و برخی مشاوران به ترامپ گفتند اگر وارد حمله شود منافع آنها در کشورهای دیگر آسیب

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

می بیند و مشاوران ستاد انتخاباتی ترامپ گفتند دچار این اشتباه نشود و به ایران حمله نکند که در نهایت ترامپ نصیحت مشاوران ستاد انتخاباتی خود را به مشاوران امنیتی ترجیح داد.

رضایی اظهارداشت: بعد از آن هم که یک اشتباه دیگر را مرتکب شدند و به دروغ اعلام کردند یک پهپاد ایران را زده‌اند که آن هم دروغ از آب درآمد و این بار هم اقتدارش و هم هیبتش زیر سوال رفت و این رویدادها با لطف الهی محقق شده و ما آن را فراتر از قدرت خود می‌دانیم.

وی بیان کرد: امروز سوریه، عراق، لبنان، یمن و دیگر کشورهای مظلوم به انقلاب ما تکیه دارند و منتظرند ایستادگی ما به سرانجام برسد تا الگو برداری کنند.

عقب ماندگی در اقتصاد و فرهنگ ناشی از دوری از نگاه جهادی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشور اظهارداشت: علیرغم همه توانمندی و اقتداری که در عرصه‌های نظامی، دفاعی و امنیتی داریم اما متاسفانه در فرهنگ و اقتصاد عقب هستیم که باید رویکردمان تغییر کند و به سمت تفکر جهادی برویم.

وی اضافه کرد: در صنعت، کشاورزی، تولید و اشتغال وضعیت خوبی نداریم و دانشمندان باید پاسخ دهند چرا وقتی در سیاست، دفاع و عرصه‌های علمی توانسته‌ایم شاخ غول‌های بزرگ را بشکنیم چرا همچنان در صنعت و خودروسازی نمی‌توانیم موفق و خوب عمل کنیم.

اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است - 23

رضایی تصریح کرد: چون در عرصه اقتصاد و فرهنگ نگاه لیبرالی داشته‌ایم و مسیر و راه شهدا را طی نکرده‌ایم عقب مانده‌ایم و درجا می‌زنیم.

وی بیان کرد: رمز موفقیت ما در نگاه جهادی و ایثارگری در دفاع و امنیت از خودگذشتگی بود که در اقتصاد آن روحیه را نداشته‌ایم و علت دوم این که مبارزه را درعرصه اقتصاد و فرهنگ جدی نگرفتیم و همچنان اقتصاد مقاومتی ضعیف است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: امسال برای ما بسیار مهم است و باید از خود بپرسیم چرا جهاد اقتصادی و مبارزه اقتصادی و فرهنگی در کشور شعله ور نمی‌شود.

وی بیان کرد: امروز ایران اسلامی به اقتصاد جهادی و اسلامی نیاز دارد و باید تفکر لیبرالی و سرمایه داری در اقتصاد کنار گذاشته شود و به افکار شهید همت‌ها، باکری‌ها، اتکا کنیم تا از مشکلات عبور کنیم.

رضایی گفت: اگر نگاه ما جهادی باشد به مردم اختیار می‌دهیم و در تهران برای استان‌های کشور تصمیم نمی‌گیریم و اجازه می‌دهیم استاندار قزوین خودش مشکلات منطقه را با تصمیم گیری در محل حل کند نه آنکه منتظر تصمیم وزیر و مسئولان در تهران بماند.

اقتدار ایران اسلامی دولت آمریکا را در بن بست قرار داده است - 29

وی اظهارداشت: حل مشکلات اقتصادی ما نیازمند بهره گیری از تفکر جهادی، ایثارگری و اندیشه‌های شهداست.

در ادامه از ۶۳ خانواده شهید جامعه کارمندی استان قزوین تجلیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر