قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. چرخان
  4. تکنولوژی

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها!

چرخانخبرگزاری چرخان |

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 1

خودروسازان کشورمان با تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت خودروسازی کشور مشمول مشکلات زیادی شدند که از جمله آنها می‌توان به قطع همکاری بسیاری از خودروسازان خارجی اشاره نمود. وضعیت این صنعت به قدری وخیم و بحرانی شده که حالا در تولید بعضی از خودروهای ساده نیز به مشکل خورده و به زودی ۷ خودروی مونتاژی از خط تولید این شرکت‌ها برچیده می‌شوند.

به گزارش چرخان، شرکت‌های خودروساز کشورمان از سال گذشته و با شروع تحریم‌های سنگین آمریکا علیه صنعت خودروسازی کشورمان، با مشکلات زیادی روبرو شده و از جمله آنها می‌توان به قطع ارتباط هیوندای با کرمان موتور اشاره کرد که زیان سنگینی را به این شرکت وارد کرد. عملا هیوندای با اعتبار این گروه خودروساز بازی کرد ولی به تازگی این خودروساز ایرانی توانسته با مدیریت اوضاع پیشرفت خوبی در تولید و عرضه محصولاتش داشته باشد.

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 4

در دیگر خودروسازان می‌توان به پارس خودرو اشاره کرد که عملا می‌توان گفت که با خروج رنو و برلیانس از اقتصاد ایران، به یک شرکت شبه‌ورشکسته تبدیل شد و حتی برای مدتی با کاهش شدید تولید روبرو گردید. این شرکت در حال حاضر نیز محصولات باقیمانده از رنو و برلیانس را با ضرر بسیار زیاد تولید کرده و به مشتریان تحویل می‌دهد و هزاران تعهد این شرکت بلاتکلیف مانده و امکان تحویل خودروهای فروخته شده نیست.

پارس خودرو در حالی با وضعیت وخیم فعلی روبرو شده که حدود ۳ ماه برای تامین قطعات موردنیازش فرصت داشت و مشخص نیست که گروه خودروسازی سایپا در فرصت اردیبهشت تا مرداد ماه سال گذشته چه اقداماتی را برای جلوگیری از ایجاد این وضعیت انجام داد! واکنش این گروه خودروساز به اتفاقات گذشته به قدری عجیب بوده که به نظر می‌رسید، ایالات متحده آمریکا یک شبه، تصمیم به تحریم گرفته و هیچ اولتیماتومی به صنایع کشورمان نداده است!

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 7

همچنین در گروه خودروسازی ایران‌خودرو نیز وضعیت به همین شکل بوده و تا حدود زیادی سو مدیریت را می‌توان در بخش خودروهای مونتاژی این شرکت مشاهده کرد ولی به طور کلی عملکرد این شرکت در بخش محصولات پژو مانند پژو ۲۰۰۸ بسیار بهتر از اقدامات سایپا در بخش خودروهای مونتاژی مانند سیتروئن بوده است. اما این گروه خودروساز نیز در بخش محصولات رنو با مشکل روبرو شده است.

از سوی دیگر اینکه گروه خودروسازی ایران‌خودرو توانسته با تکیه بر دانش فنی داخلی عملا بسیاری از بخش‌های مربوط به پژو ۳۰۱ داخلی‌سازی کرده و به گفته مدیران این شرکت به زودی جشن داخلی سازی ۸۰ درصدی این خودرو را خواهند گرفت. حالا گزارش‌ها از خودروسازان کشورمان نشان می‌دهد که تولید ۷ خودروی مونتاژی چیزی نزدیک به صفر رسیده است و وضعیت تولید آنها بحرانی است.این رو هم بخون:

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟ شهریور ۲, ۱۳۹۸

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 11

در بین خودروهای مونتاژی با تولید کاهش یافته، حضور برلیانس یک اتفاق عجیب است! برلیانسی که هنگام ورود به ایران نوید یک خودروی چند ده ساله را می‌داد و پارس خودرو را به اوج افتخارات رسانده بود و از سوی دیگر چینی بودن این برند نیز مزید بر علت بود تا عملا توقف همکاری با برند برلیانس را به یک اتفاق ناممکن تبدیل نماید.

برلیانس در حالی از صنعت خودروسازی کشورمان خارج شد که حالا اهالی بازار به هیچ کدام از برندهای موجود در بازار کشورمان برای ادامه حضور اعتماد نداشته و احتمال خروج هر کدام از آنها وجود دارد! تحریم‌های آمریکا نیز باعث شده تا عملا خروج شرکت‌های خودروساز از کشورمان و صرفا فروش خودروهای آماده برایشان سودده‌تر بوده و منفعت مادی و معنوی بیشتری داشته باشد!

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 14

آمریکا در یک اقدام هوشمندانه تحریم‌های صنعت خودروسازی کشورمان را صرفا به خودروسازان داخلی و هر گونه فعالیت تولیدی منوط کرده و فروش خودروهای آماده به کشورمان را از لیست تحریم‌ها خارج نموده تا پیشرفتی در تولید خودروسازان کشورمان رخ ندهد!

خودروسازان چینی در حالی به طور کلی فعالیتشان در ایران را محدود کرده‌اند که بعضا شنیده می‌شود فروش قطعه به ایران را نیز کاهش داده و در بعضی از موارد عملا با پروسه‌های عجیب و غریب به یک امر ناممکن تبدیل نموده‌اند! البته قطعه‌سازان داخلی کشورمان برای تولید بعضی از قطعات موردنیاز خودروهای چینی دست به کار شده‌اند ولی مشخص نیست که این اتفاق چه زمانی و به چه نحوی انجام خواهد شد.

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 17

حالا وضعیت خودروسازی کشورمان وخیم‌تر شده و خبرها حاکی از این است که تولید دانگ فنگ، هایما، آریو و چانگان نیز به زودی متوقف خواهد شد و به طور کامل و رسمی خروج این خودروها از صنعت خودروسازی کشورمان اعلام می‌گردد. اما این خودروها که روزگاری برای پر کردن جای خالی خودروهای با کیفیت وارد کشورمان شده بودند، بدون توجه به نیاز داخلی‌سازی کردن قطعات و تولیدشان از کشورمان خارج خواهند شد و خودروسازان به گزینه‌هایی محدود می‌شوند که چیزی جز خنده و لبخندی تلخ برای اهالی بازار نخواهد داشت.

البته مسئولین صنعت خودروسازی کشورمان مدعی هستند که قطعه‌سازان ما به زودی تمام نیاز خودروسازان را خواهند داشت و بعضی از خودروهای مونتاژی به صورت تولید داخل تغییر وضعیت پیدا می‌کنند. همچنین گفته شده است که به زودی قطعات الکترونیکی خودروها توسط وزارت دفاع تولید خواهد شد و ایران‌خودرو و سایپا می‌توانند خودروهای مثل پژو ۳۰۱، رهام، رنو و … را بدون نیاز به شریک خارجی تولید نمایند.

قصه عجیب توقف تولید ۷ خودروی مونتاژی خودروسازان و خروج چینی‌ها! - 20

البته وضعیت واردات قطعه به گونه‌ایست که اظهارات مسئولین را رد کرده و نشان می‌دهد که هنوز نگاه واردات صرف به قطعات باقی‌مانده و احساس نیاز به فعالیت قطعه‌سازان در داخل کشورمان به اندازه‌ای نیست که این شرکت‌ها هزینه‌های سرسام‌آور ورود به قطعات خاص را بپذیرند.اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه14 ساعت قبل
در این جلسه که به ریاست سیروس موثقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان نایب‌رئیس و نمایندگان سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌عنوان اعضای مجمع عمومی شرکت ملی پست برگزار شد، عملکرد این شرکت در سال گذشته به‌ویژه تحقق اهداف درآمدها و هزینه‌های موردبررسی قرار گرفت. در ابتدای جلسه حسین نعمتی، معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران خلاصه‌ای از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۷ ارائه کرد. در ادامه موثقی به‌عنوان رئیس جلسه ضمن تشکر از زحمات مدیران و کارکنان شرکت ملی پست خواستار توجه بیشتر مدیران این شرکت به مدل‌های جدید کسب‌وکار، ایجاد ارزش‌افزوده، ایجاد دفاتر و نمایندگی‌ها و همچنین استفاده بهینه از منابع موجود، تبدیل دارایی‌های غیر مولد به مولد به‌ویژه در راستای اقتصاد پلتفرمی و توسعه اقتصاد دیجیتال شد. وی همچنین خواستار اصلاح ساختار سازمانی به‌ویژه چابک‌سازی واحدهای ستادی شد تا مبتنی بر آن تصمیم‌گیری اصلاحی صورت گیرد. در این جلسه پس از استماع گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل در خصوص صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۳۹۷ شرکت و پاسخگویی مدیران به بندهای از آن صورت‌های مالی مذکور به تصویب اعضای مجمع عمومی رسید.

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
مدیران این شرکت‌ها همچنین می‌گویند روند برقی کردن ماشین‌های تولیدشان را ادامه خواهند داد و در آینده مدل‌های برقی و هیبریدی بیشتری را وارد بازار خواهند کرد. هربرت دایس، مدیر عامل فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «بازار ماشین‌های برقی به طور طبیعی رشد نخواهد کرد. در نیمه اول سال میلادی جاری ماشین‌های برقی و هیبریدی فقط ۲٫۴ درصد کل بازار فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند. ماشین‌های برقی رایگان تولید نمی‌شوند.» تولید یک ماشین برقی به طور کلی نسبت به تولید ماشین مشابه بنزینی حدود ۱۲۰۰۰ دلار خرج بیشتری دارد و حدود ۵ سال طول می‌کشد تا این اختلاف در هزینه تولید جبران شود. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر می‌گوید: «تردیدی نداریم که چند سال آینده باید هزینه‌های تولید ماشین‌های برقی را کاهش دهیم.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«ب‌ام‌و» در سال جاری مجهزتر از هر سال در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت شرکت کرد و مشکی‌ترین خودروی جهان با نام «ب‌ام‌و X۶ وانتابلک» را در شرایطی خاص در معرض دید عموم قرار داد. تمامی پنل‌های خارجی این خودرو با نوعی رنگ با نام «وانتابلک» رنگ شده که ۹۹٫۹۶ درصد از نور مرئی را جذب می‌کند و در واقع مشکی‌ترین رنگ جهان است. با این وجود جلوپنجره، چراغ‌های نمای جلو و عقب با «وانتابلک» رنگ نشده‌ و می‌درخشند. فوربس در این باره نوشت: با وجود علاقه و ادعای کمپانی ب‌ام‌و، X۶ وانتابلک به این زودی‌ها وارد بازار نخواهد شد. احتمال تصادف یک خودروی مشکی در هوای گرگ و میش یا طلوع صبح ۴۷ درصد بیشتر یک اتومبیل غیرمشکی است.

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر)

32+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر