جیب‌برهای مترو دستگیر شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اجتماعی

جیب‌برهای مترو دستگیر شدند

تابناکخبرگزاری تابناک |

معاون آگاهی پلیس مترو پایتخت از دستگیری دو جیب بر در ایستگاه مترو دروازه دولت خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پس از به سرقت رفتن تلفن همراه یکی از شهروندان خانم در حوالی میدان خراسان، متهم که زنی جوان بود، به هنگام جیب بری در ایستگاه دروازه دولت توسط مأموران پلیس مترو دستگیر شد.

مالباخته درباره جزئیات ماجرا گفت: پس از به سرقت رفتن تلفن همراهم از مترو با خواهر شوهرم تماس گرفتند و اعلام کردند که سیم کارت شما را پیدا کردیم و من هم برای تکمیل مدارک به همراه همسرم به ایستگاه مترو دروازه دولت آمدم.

او گفت: زمانی که به مترو آمدم، مأموران پلیس مترو اعلام کردند که متهم در اظهاراتش عنوان کرده که تلفن همراه سرقتی را در میدان شوش به مالخر فروخته است.

او درباره چگونگی سرقت تلفن همراهش گفت: زمانی که به خانه بازگشتم، خواستم با یکی از اقوام خود تماس بگیرم، زمانی که به سمت کیفم رفتم متوجه شدم تلفن همراهم داخل کیفم نیست و متوجه به سرقت رفتن آن شدم و حدس زدم که در میدان خراسان و در شلوغی خیابان تلفن همراهم مورد سرقت قرار گرفته است.

مالباخته درباره میزان ارزش مالی تلفن همراهش، گفت: ارزش تلفن همراهی که از من به سرقت رفته است در بازار ۵۵ میلیون ریال است.

او گفت: از همان لحظه‌ای که متوجه به سرقت رفتن گوشی تلفن همراه خود شدم، بار‌ها با تلفن همراه خود تماس گرفتم، اما خاموش بود و حتی پیامک‌هایی با این مضمون که تلفن من را به من برگردانید و بابت مژدگانی مبلغ ۲۰ میلیون ریال به شما خواهم داد را نیز برای خط خود ارسال کردم؛ اما جوابی عایدم نشد تا اینکه امروز صبح مأموران پلیس مترو با من تماس گرفتند و جزئیات را برایم شرح دادند و متوجه به سرقت رفتن آن شدم.

متهم اصلی پرونده که فاطمه نام دارد، از سابقه اعتیاد خود به ماده مخدر شیشه گفت و اعلام کرد: به دلیل جیب زنی در یک کلینینک درمانی به زندان رفته و سابقه زندان نیز در پرونده او وجود دارد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

او درباره اینکه چگونه به کیف قاپی گرایش پیدا کرده است، گفت: زمانی که در زندان بودم با افرادی آشنا شدم و پس از آزادی از زندان، با آن‌ها معاشرت کردم و کیف قاپی را از آن‌ها یاد گرفتم.

سرهنگ غلامرضا غلامی معاون آگاهی پلیس مترو تهران بزرگ درباره جزئیات این پرونده، گفت: هر دو متهم دارای سوابق سرقت و اعتیاد هستند که در ایستگاه مترو دروازه دولت هنگام جیب بری آن هم با پوشش چادر از یک شهروند خانم توسط مأموران پلیس مترو دستگیر شدند.

او افزود: یکی از شهروندان داخل ایستگاه متوجه شد که یکی از متهمان چادر خود را بر روی کیف شهروند دیگری انداخته و قصد جیب بری از او را دارد، در همین هنگام فردی که در حال مشاهده صحنه بود، موضوع را به مأموران مترو اطلاع داده و بلافاصله متهم دستگیر شد.

سرهنگ غلامی تصریح کرد: در زمان دستگیری متهم، برای او پیامکی با این مضمون که «تو را به خدا گوشی من را پس دهید، هر چی بخواهید به شما می‌دهم» ارسال شد، که پس از بررسی‌های پلیس مشخص شد که سیم کارت همراه متهم سرقتی است.

او افزود: پس از مدتی کوتاه، زنی به پلیس مترو مراجعه کرد و خود را مالک کیفی معرفی کرد که متهم دقایقی پیش قصد جیب بری از او را داشت و بابت این موضوع اعلام رضایت کرد تا متهم آزاد شود.

معاون آگاهی پلیس مترو پایتخت ادامه داد: با توجه به وضعیت ظاهری و بررسی تلفن همراه او توسط مأموران زن مترو مشخص شد که شماره تلفن فرد مراجعه کننده در تلفن متهم ذخیره شده است و در نهایت متوجه شدیم که این زن همدست متهم است و او نیز دستگیر شد.

سرهنگ غلامی با بیان اینکه یکی از متهمان عنوان کرده که تلفن همراه سرقتی را در میدان شوش به یک مالخر فروخته است، گفت: پرونده تشکیل شده و برای بررسی بیشتر به همراه متهمان به پلیس آگاهی پایتخت ارجاع داده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

صبا کمالی، بازیگر: بازداشت نشدم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

ویدیو / آیت الله علوی بروجردی: به من انتقاد می‌کنند که چرا از منشور کوروش تجلیل می‌کنید

انتخابانتخاب1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر