افزایش ۱۰ درصدی بودجه دوهزار میلیاردی رتبه‌بندی در توافق با نوبخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
افزایش ۱۰ درصدی بودجه دوهزار میلیاردی رتبه‌بندی در توافق با نوبخت

افزایش ۱۰ درصدی بودجه دوهزار میلیاردی رتبه‌بندی در توافق با نوبخت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه داشتیم موافقت شد تا به بودجه دو هزار میلیارد تومانی رتبه‌بندی فرهنگیان ۱۰ درصد اضافه شود.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید جواد حسینی در نشست شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و تبریک فرا رسیدن هفته دولت، اظهارکرد: هفته دولت به نام دو معلم دولتمرد نامگذاری شده است که این موضوع خجستگی برای آموزش و پرورش دارد.

وی افزود: درآغاز هفته دولت دیداری با مقام معظم رهبری داشتیم که بسیار ارزشمند بود و ایشان بر دو موضوع اقتصاد و فرهنگ تاکید ویژه‌ای داشتند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: فصل بودجه مهم‌ترین فصل سال برای آموزش‌و‌پرورش از نظر اختصاص بودجه محسوب می‌شود و اگر در این زمان تحرک و فعالیت درستی داشته باشیم به ارتقا کیفیت کمک کرده‌ایم.

در ۹۰ درصد مناطق سند تحول اجرایی شده است

حسینی افزود: در۹۰ درصد مناطق، برنامه‌های مدارس بر اساس سند تحول بنیادین اجرایی و۶۷۰ برنامه تولیدی از سند تحول بنیادین بومی‌سازی شده است که در قالب تجویزی و نیمه تجویزی به مدارس ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ارسال برنامه‌ها مدارس را دچار قید و بند نکنیم تا مدارس نوآور نیز در اجرای برنامه‌ها نقش داشته باشند، گفت: در تدوین برنامه‌ها تلاش شده است تا نقش مدارس هم در نظر گرفته شود و به همین علت برنامه‌ها؛ نوآورانه، تلفیقی و اجرایی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هفته‌هایی همچون هفته دولت، دفاع مقدس و …در تقویم سالانه کشور مناسبت‌گذاری شده است، اظهار کرد: باید مناسبت‌ها گرامی داشته شود و هم از این فرصت استفاده شود تا بر اهداف و توضیح عملکرد خودمان تمرکز داشته باشیم.

حسینی تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال کاهش رضایت‌مندی، ناکارآمدی نظام و رشد ناامیدی در بین مردم هستند و باید این سه موضوع را در فعالیت‌هایمان مورد تأکید و بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در این مسیر دو مفهوم سرمایه اجتماعی و سلامت اجتماعی به وجود می‌آید، اضافه کرد: سرمایه اجتماعی با پنج شاخص افزایش در ارتباطات، اعتماد، تشکیلات، تسهیلات و اطلاعات رخ می‌دهد و اگر در سازمانی این پنج شاخص محقق شود، سرمایه اجتماعی افزایش پیدا خواهد کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در هفته دولت با مخاطبان آموزش و پرورش افزایش ارتباط داشته باشیم و در اطلاع‌رسانی و ارتباط‌گیری مخاطبان و ذی‌نفعان تسهیل ایجاد کنیم.

افتتاح ۱۰هزار کلاس درس، ۱۴۲سالن ورزشی تا ابتدای مهرماه

حسینی با بیان اینکه سلامت اجتماعی با پنج شاخص پذیرش اجتماعی، مشارکت اجتماعی، شکوفایی اجتماعی، انطباق‌پذیری و انسجام اجتماعی امکان ‌پذیر است، اظهار کرد: شکوفایی اجتماعی زمانی ایجاد می‌شود که اکثر مردم جامعه احساس کنند رو به جلو حرکت می‌کنند و البته دشمنان می‌خواهند شکوفایی اجتماعی را از بین ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در شاخص انطباق پذیری مردم باید بدانند که با همین قوانین موجود نیز می‌توانند مشکلات را حل کنند و در انسجام اجتماعی باید دقت داشته باشیم که امروز بیش از هر زمان دیگری انسجام ملی ضرورت دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در هفته دولت، اظهارکرد: در هفته دولت افتتاح پروژه‌ها با حضور مخاطبان و ذی‌نفعان مانند معلمان، دانش‌آموزان و اولیا، دیدار با اقشار مختلف فرهنگیان همچون معلمان پزشک، معلمان ورزشکار، معلمان واقف، معلمان مهندس، معلمان قرآنی و برگزاری نشست‌ها و میزگردهای خبری، تورهای خبری بازدید از پروژه‌ها با حضور معلمان، اولیا و خبرنگاران، دیدار با خانواده شهدا و فرهنگیان و …از جمله اقدامات و فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

حسینی در ادامه خبر داد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم، موافقت شد تا به بودجه دوهزار میلیارد تومانی طرح رتبه‌بندی فرهنگیان ۱۰ درصد اضافه شود.

وی تاکید کرد: با رویکرد امید آفرینی در اقدامات و فعالیت‌ها، به مردم امید بدهیم و گفتمان تحقق پذیر را داشته باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پروژه‌های تکمیلی، تصریح کرد: از آغاز هفته دولت تا ابتدای مهر دو هزار پروژه در آموزش و پرورش به مساحت ۱میلیون و۳۵۰هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر۳ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این پروژه‌ها شامل: ۱۰هزار کلاس درس، ۱۴۲سالن ورزشی، ۱۶پروژه استخر با ۱۰۰میلیارد اعتبار، ۳۸۱ کلاس درس در کرمانشاه و ۱۴۰۰مدرسه آماده تحویل در مناطق سیل زده به ‌جز ۱۵۰مدرسه کاملا تخریب ‌شده خواهد بود.

حسینی با اشاره به برنامه‌های سفرش به استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: شورای راهبری و هماهنگی مناطق کم‌برخوردار تشکیل خواهد شد و آیین‌نامه آن در حال تدوین است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این سفر ۱۰ شهر استان سیستان و بلوچستان را بازدید کردیم و در شورای اداری استان با بررسی سند جامع کیفی آموزش ‌و پرورش، بیان شد که استان به دویست مدرسه نیاز دارد و در همان جلسه خیرین تعهد کردند که دویست مدرسه را خواهند ساخت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: با در نظر گرفتن مربعی که اضلاع آن سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و وزارت آموزش‌وپرورش، استاندار، خیرین و استان‌های معین است، پروژه‌ها به ‌پیش خواهد رفت.

حسینی با بیان اینکه فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان با ۶۷ تختخواب تأمین اعتبار شد، گفت: در این سفر تخریب مدارس خشتی-گلی استان در سراوان آغاز شد و تا آخر آبان ماه مدارس خشتی گلی در این استان کاملا برچیده خواهد شد.

وی گفت: در این سفر کلنگ احداث چهل و نهمین مدرسه اتیسم در کشور و اولین مدرسه اتیسم در استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اختتامیه جشنواره طرح جابر بن حیان که در استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: دانش‌آموزان در این جشنواره آثار دانشی و علمی خود را ارایه کردند و دانش‌آموزانی که اختراعاتی داشتند، به طور بسیار فنی و دقیق آثار خود را توضیح می‌دادند که این فعالیت‌ها برای آموزش‌ و پرورش ارزشمند است.

حسینی با اشاره به طرح مدرسه پویا و مدرسه میزبان، اظهار کرد: گسترده‌تر کردن طرح حیاط پویا به مدرسه پویا بدون قیدوبند اجرایی شود لذا سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس باید در تجهیز و ساخت مدارس جدید ملاحظات این طرح‌ها را مدنظر قرار دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: طرح مدرسه میزبان به شکل پایلوت در مدارسی که امکانات سخت‌افزاری و امکانات ورزشی دارند اجرایی شود.

برنامه درس ملی را از کپسولی فشرده و غیر بهره‌ورانه خارج کنیم

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه از دانش‌آموزان برگزیده در تمام ساحت‌ها تقدیر و تجلیل صورت بگیرد، اظهار کرد: برنامه درس ملی را از کپسولی فشرده و غیر بهره‌ورانه خارج کنیم تا مجموعه فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری به برنامه درس ملی پیوند داده شود.

حسینی با اشاره به اختتامیه جشنواره طرح جابربن حیان اظهار کرد: دانش‌آموزان در این جشنواره دارای آثار دانشی و علمی بودند و دانش‌آموزانی که اختراعاتی داشتند بسیار فنی و دقیق آثار خود را توضیح می‌دادند که این برای آموزش‌ و پرورش ارزشمند است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد

رونمایی از تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» +فیلم

ایلناایلنا16 ساعت قبل
تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» رونمایی شد. به گزارش ایلنا، تیزر پشت صحنه فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» که توسط محمد واحد ساخته شده، رونمایی شد. اکران این فیلم به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی از ۲۲ شهریورماه در سینماهای کشور آغاز و با استقبال خوبی همراه شده است. «شکستن همزمان بیست استخوان» به تازگی جایزه بهترین فیلم را در جشنواره سماع استکهلم دریافت کرده است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

سازهای ابداعی معاصران از قنبری‌مهر تا حافظ ناظری+فیلم و صوت

ایلناایلنا21 ساعت قبل
اما هنرمندان نامبرد در زمینه ابداع سازهای جدید از بقیه موفق‌ترند. ساز «حافظ» در واقع ایده حافظ ناظری و ساخته سعید صفری و مجید صفری است. حافظ ناظری و ساز ابداعی‌اش که «حافظ» نام داردبه گفته حافظ ناظری صدای ساز «حافظ» با صدای سه‌تار زنده‌یاد احمد عبادی هیچ تفاوتی ندارد. کیهان کلهر درباره دامنه صدای ساز «شاه‌کمان» گفته است: «دامنه صدای این ساز ۵ پرده از کمانچه پایین‌تر است و صدای بم‌تری دارد. حافظ ناظری در حال نوازندگی با ساز «حافظ» که بر اساس سه‌تار ساخته شده.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همه دانشگاه‌ها باید به صورت جدی از ظرفیت و توان خود در ایجاد فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان و اساتید دانشگاهی استفاده کنند که در این رابطه وزارت علوم برای کمک به دانشگاه‌ها گام‌های خوبی برداشته است. منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت فرصت مطالعاتی برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها گفت: امسال یکی از مأموریت‌های مهم دانشگاه‌ها فراهم کردن شرایط مناسب برای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها است که در این رابطه دانشگاه‌ها بر اساس بودجه و توانایی مالی که دارند به دانشجویان و به خصوص اساتید کمک مالی خواهند کرد. * امسال برای فرصت مطالعاتی شرایط بهتری داریموی افزود: کمک هزینه برای فرصت‌های مطالعاتی اساتید دانشگاه‌ها در سال گذشته با توجه به کمبود منابع مالی و افزایش تورم برای وزارت علوم و دانشگاه‌ها بسیار دشوار بود که خوشبختانه امسال وضعیت مناسب‌تری داریم و سعی خواهیم کرد از دانشگاه‌ها در این زمینه حمایت کنیم. * سال آینده اعتبار خوبی برای فرصت مطالعاتی خواهیم داشتغلامی تصریح کرد: گام‌های خوبی را برای افزایش منابع مالی برای هزینه در فرصت‌های مطالعاتی بر داشته‌ایم که امیدوارم بتوانیم در اعتبار سال آینده بودجه بیشتری را دریافت کنیم چرا که مقوله فرصت مطالعاتی از اهمیت بسیار زیادی برای وزارت علوم برخوردار است. انتهای پیام/
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، حوزه پر از آب وسط حیاط، درختان کاج سر به فلک کشیده و تخت سنتی سخنران رنگ و بوی هنر را با ضمیمه یک حس خوب به مخاطب منتقل می‌کند. بعد از پر شدن صندلی‌های اصفهان گرد سوم که با هدف معرفی ۱۰۱ راه برای کشف اصفهان برگزار می‌شود، کلیپ قرآن و سرود ملی پخش شد. او می‌گوید: اگر اصفهانی‌ها جایی از این شهر را می‌بینند آن را به بقیه معرفی کنند و عکس آن را به اشتراک بگذارند و این اشتراک گذاری مطمئنا به معرفی بهتر این شهر زیبا کمک خواهد کرد زیرا باید هر کدام از ما بهتر اصفهان را بشناسیم. او اضافه می‌کند: شیخ بهایی کمک‌های زیادی به اصفهان کرد و بزرگترین آن پخش آب یا همان احداث مادی بود که حساب‌گری این شخص را نشان می‌دهد و از سمتی نشان می‌دهد اصفهان از دوران قدیم بر پایه اصول شهرسازی ایجاد شده است و به همین دلیل از این لحاظ در کشور بی‌همتاست. طوسی ادامه می‌دهد: درک اینکه همه مردم یکسان هستند به شناخت بهتر مردم کمک می‌کند پس این یکسان بودن مردم و عدم قضاوت مردم از پیش خیلی به شما کمک می‌کند و این توصیه را می‌کنم که وقتی می‌خواهیم در هزار توی شهر سفر کنیم باید با آدم‌ها ارتباط بگیریم تا با شهر آشنا شویم و در نهایت با خود آشنا شویم.

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1