راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس

راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس

کجاروخبرگزاری کجارو |

عکاسی تایم لپس احتمالا از آنچه که فکر می‌کنید ساده‌تر است و نتیجه نهایی نیز، ویدیویی جذاب خواهد بود. اگر به این شیوه از عکاسی علاقه دارید، نکاتی ساده برای عکاسی تایم لپس را در ادامه بخوانید.

احتمالا شما هم ویدیوهای تایم لپس فوق‌العاده‌ای دیده‌اید و با خودتان فکر کردید که چرا شما این کار را انجام ندهید. باید بگوییم که عکاسی تایم لپس از آنچه که فکرش را می‌کنید ساده‌تر است. آسان‌ترین راه برای این شیوه از عکاسی، به کمک گوشی موبایل با دوربین خوب است؛ چیزی که احتمالا در دسترس‌تان هست. برای عکاسی تایم لپس در سطح حرفه‌ای، به دوربین DSLR خوب، سه پایه محکم و لوازم جانبی مناسب این کار احتیاج دارید.

زمانی که برای لوازم مورد استفاده تصمیم گرفتید، باید یک سوژه مناسب انتخاب کنید، تجهیزات لازم را تنظیم کنید و برای فاصله‌ی زمانی درست بین فریم‌ها یا عکس‌ها، برنامه‌ریزی انجام دهید.

در ادامه‌ی این مطلب، بعد از توضیحی کوتاه درباره عکاسی تایم لپس، شیوه عکاسی تایم لپس با گوشی و دوربین را توضیح خواهیم داد و در انتها به پردازش تصاویر و تهیه ویدیوی نهایی اشاره می‌کنیم.

عکاسی تایم لپس چیست؟

تایم لپس نوعی تکنیک تصویربرداری است که نتیجه آن به صورت ویدیو نمایش داده می‌شود و هر فریم از ویدیوی نهایی، در زمانی بسیار طولانی‌تر از زمان عادی فرمت‌های ضبط ویدیو، گرفته شده است. در واقع فریم‌های این ویدیو، عکس‌هایی را شامل می‌شود که طی چند ساعت و با فواصل زمانی منظم بین هر عکس گرفته شده‌اند. برای مثال در یک تایم لپس از جزر و مد دریا، می‌شود هر یک دقیقه یک عکس ثبت کرد. زمانی که این عکس‌ها با سرعت نرمال ۳۰ فریم بر ثانیه به ویدیو تبدیل می‌شوند، کلیپی کوتاه به دست می‌آید که این فرآیند را نشان می‌دهد. ویدیوهایی که از رشد گیاهان حرکت ابرها یا طلوع و غروب خورشید مشاهده می‌کنید نیز با تکنیک تایم لپس عکاسی و تهیه شده‌اند.

عکاسی تایم لپس مبتدی با گوشی موبایل

راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس - 8

۱. حالت عکاسی تایم لپس را روی اپلیکیشن دوربین گوشی انتخاب کنید

این روزها بیشتر گوشی‌های تلفن همراه، حالت عکاسی تایم لپس (در بعضی گوشی‌ها این حالت هایپر لپس نام دارد) را در تنظیمات دوربین موجود دارند. کافی است برنامه را باز کنید و بین حالت‌های مختلف عکاسی اسکرول کنید تا گزینه‌ی تایم لپس را بیابید.یادتان باشد که در احتمالا در حالت تایم لپس دوربین گوشی، به تعداد کم یا حتی هیچ کدام از پارامترهای تنظیمات به صورت دستی دسترسی ندارید؛ بنابراین اگر نیاز به کنترل بیشتری روی تنظیمات دارید، بهتر است یک اپلیکیشن عکاسی تایم لپس دانلود کنید.

۲. گوشی را در مکان ثابتی قرار دهید که در هنگام عکاسی تکان نخوردمقاله‌های مرتبط:عکاسی از بارش شهابی و نکته‌ هایی که باید بدانیدچگونه در سفر حرفه‌ ای فیلم‌ بگیریم؟

به کمک یک سه پایه و پایه نگهدارنده گوشی، بهترین لرزشگیر را برای گوشی بسازید. اگر سه پایه گوشی ندارید، به کمک هر وسیله‌ی دیگری، گوشی را به نحوی ثابت کنید که تکان نخورد.اگر در فضای باز عکاسی می‌کنید، دقت کنید که باد و عوامل دیگری ممکن است باعث تکان خوردن گوشی حین عکاسی شوند.اگر می‌خواهید مدت طولانی عکاسی کنید، شارژ گوشی باید کامل باشد تا حین عکاسی تایم لپس، گوشی خاموش نشود. در صورت لزوم می‌توانید از پاوربانک استفاده کنید.

۳. دکمه ثبت را بزنید و گوشی را تا زمانی که می‌خواهید به ثبت عکس ادامه دهد، در مکان مدنظر قرار دهید

برای سوژه‌هایی که حرکات آرام‌تری دارند، مدت زمان بیشتری برای عکاسی اختصاص دهید و برای مواردی که سریع‌تر حرکت می‌کنند، زمان کوتاه‌تری در نظر بگیرید. تعداد فریم‌هایی که در هر ثانیه با گوشی ثبت می‌کنید بستگی به این دارد که می‌خواهید نتیجه نهایی کارتان چند ثانیه باشد.برای مثال درصورتی‌که از حرکات آرام ابرها عکاسی می‌کنید، ۲۰ دقیقه عکاسی در مقایسه با ۵ دقیقه، نتیجه بهتری خواهد داشت.

۴. اگر به دنبال اعمال تنظیمات بیشتری هستید، اپلیکیشن تایم لپس نصب کنید

در اپلیکیشن‌های تایم لپس تنظیماتی مانند میزان نور، نرخ فریم، وایت بالانس، سرعت ویدیو و همچنین تنظیم تایمر و فیلترهای مختلف قابل تغییر هستند. چند اپلیکیشن تایم لپس دانلود کنید، آن‌ها را نصب و امتحان کنید تا بهترین مورد متناسب با کارتان را پیدا کنید.

برای نمونه می‌توانید این اپلیکیشن‌ها را امتحان کنید:

Framelapse, Lapse It, Microsoft Hyperlapse, Hyperlapse from Instagram, TimeLapse, iTimeLapse Pro, iMotion, and OSnap

برخی از آن‌ها امکاناتی مانند اضافه کردن فایل صوتی یا ضبط استاپ موشن را نیز به شما می‌دهند.

عکاسی تایم لپس با تجهیزات حرفه‌ای

راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس - 21

۱. برای گرفتن بهترین عکس‌های تایم لپس از دوربین DSLR استفاده کنید

درحال حاضر دوربین‌های DSLR، حرفه‌ای‌ترین گزینه برای گرفتن عکس‌های تایم لپس هستند. به راحتی می‌توانید آن را به فاصله سنج زمانی متصل کنید (البته ممکن است دوربینتان فاصله سنج زمانی داشته باشد) و بهترین گزینه‌های تنظیمات را در اختیار دارید که برای سناریوهای مختلف می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

۲. یک سوژه در حال حرکت انتخاب کنید

هدف اصلی در عکاسی تایم لپس این است که «حرکت» سوژه را با گذشت زمان ببینیم. اطراف سوژه و محیط آن بچرخید تا بهترین قاب و ترکیب‌بندی را برای عکستان پیدا کنید.جایی را انتخاب کنید که بشود حرکات جذابی از سوژه ثبت کرد؛ مثلا، آسمانی پر از ابر، تقاطع شلوغی در خیابان، جمعیت افراد، طلوع یا غروب خورشید؛ همه‌ی این‌ها گزینه‌های خوبی برای خلق ویدیوهای تایم لپس هستند.زمانی که لوکیشن عکاسی را انتخاب می‌کنید، قانون یک سوم را برای ترکیب‌بندی کادر در ذهن‌تان داشته باشید؛ یعنی قاب انتخابی‌تان را به جدولی با ۹ مربع هم اندازه فرضی تقسیم کنید. جذاب‌ترین بخش عکس را روی محل تلاقی خطوط عمودی و افقی این جدول فرضی قرار دهید.

۳. سه پایه‌ای انتخاب کنید که در فرآیند عکاسی، دوربین را ثابت نگه دارد

از سه پایه سنگین استفاده کنید که وزش باد آن را تکان ندهد. این باعث می‌شود هنگام عکاسی تایم لپس، دوربین تا حد امکان ثابت بماند و تمام تصاویر یکسان باشند.قرار است دوربین شما دو ساعت در یک مکان مشخص، ثابت بماند؛ بنابراین از سنگین‌ترین سه پایه‌ای که در دسترس‌تان است، استفاده کنید.زمانی که عکاسی می‌کنید، به کمک کیسه‌های سنگین یا قرار دادن سنگ در کنار پایه‌‌های سه پایه، می‌توانید آن را در جای خود محکم‌تر کنید.

۴. از کارت حافظه حداقل ۳۲ گیگابایتی با سرعت نوشتن ۵۰ مگابایت یا بیشتر استفاده کنید

هنگام عکاسی تایم لپس، دوربین‌تان سخت کار می‌کند و تصاویر زیادی را ثبت می‌کند. کارت حافظه با فضای کافی و سرعت بالا، زمان بافر را کم می‌کند و به دوربین این فرصت را می‌دهد تا پیش از ثبت عکس جدید، عکس قبلی را سریع پردازش کند.هرچه فاصله بین عکس‌ها کمتر باشد، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

۵. از گریپ استفاده کنید

گریپ باتری این امکان را می‌دهد تا بتوانید همزمان از دو باتری استفاده کنید. حین عکاسی تایم لپس، باتری دوربین خیلی سریع‌تر تمام می‌شود.؛ بنابراین اتصال همزمان دو باتری به دوربین باعث می‌شود نیازی به تعویض باتری در فرآیند عکاسی پیدا نکنید.اگر گریپ ندارید یا نمی‌توانید از گریپ برای دوربین‌تان استفاده کنید، حداقل یک باتری جداگانه که شارژ کامل دارد، همراه‌تان داشته باشد تا در صورتی که شارژ باتری اصلی تمام شد، بتوانید به‌سرعت آن را عوض کنید.

خبری: اخبار و سرگرمی روز

۶. اگر فیلتر کاهنده نور (ND) ‌ دارید، از آن برای کنترل نوردهی استفاده کنید

راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس - 34

فیلترهای چگالی خنثی یا کاهنده نور کمک می‌کنند تا بتوانید Motion Blur (تاری برخی از اجزای عکس به‌خاطر حرکت سوژه یا دوربین) را زیاد کنید و در عین حال، عکس‌های شارپ بگیرید. به این ترتیب می‌توانید عکس‌های بسیار باکیفیت برای ویدیو تایم لپس موردنظرتان بگیرید.اگر فیلتر ND ندارید، نوردهی را به‌اندازه یک یا دو استاپ کمتر کنید. این کار باعث کاهش کیفیت عکس می‌شود که می‌توانید در مرحله ویرایش عکس، آن را جبران کنید.

تنظیمات دوربین و ثبت فوتیج‌ها

۱. روی سوژه مورد نظر فوکوس کنید

به صورت دستی روی سوژه‌ی مورد نظرتان فوکوس کنید. اگر از لنزهای واید استفاده می‌کنید، فوکوس را روی حالت بی‌نهایت قرار دهید؛ در غیر این صورت روی المان خاصی فوکوس کنید.برای مثال، اگر از حرکت ابرها در آسمان عکاسی می‌کنید، به صورت دستی، فوکوس را طوری تنظیم کنید که ابرها کاملا در محدوده فوکوس باشند. اگر در تقاطع در خیابان عکاسی می‌کنید، طوری فوکوس کنید که ماشین‌های در حال عبور از چهار راه فوکوس باشند.

۲. دوربین را در حالت تنظیمات دستی قرار دهید

برای اینکه تصاویر و ویدیو تایم لپس باکیفیتی بگیرید، بهتر است تنظیمات نوردهی دوربین را روی حالت دستی قرار دهید. اگر از حالت اتوماتیک استفاده کنید، با کوچکترین تغییر شرایط نوری، تنظیمات دوربین تغییر می‌کند. در انتها با تفاوت زیادی در عکس‌ها مواجه می‌شوید.زمانی که با تنظیمات دستی عکاسی می‌کنید، بهتر است ایزو را روی ۱۰۰ و دیافراگم را روی ۱۱ تنظیم کنید. (ISO ۱۰۰ - f/۱۱)

۳. به جای JPEG با فرمت RAW عکاسی کنید

زمانی که می‌خواهید ویدیو تایم لپس را ویرایش کنید، عکس‌هایی که با فرمت RAW گرفته‌اید، در ویرایش دستتان را بازتر می‌گذارند؛ در حالی که فایل‌های JPEG امکان تغییر زیادی ندارند.

یادتان باشد بعد از ویرایش عکس‌ها می‌توانید فایل‌های خام (RAW) را به JPEG تبدیل و در نهایت ویدیو بسازید.

۴. از اینتروالومتر برای گرفتن عکس‌ها در فواصل زمانی مشخص استفاده کنید

راه‌هایی ساده برای عکاسی تایم لپس - 45

اینتروالومتر (intervalometer) وسیله‌ای است که با کمک آن می‌توان فاصله زمانی و تعداد شات‌های عکس را در بازه زمانی مشخصی به دوربین اعلام کرد. برخی دوربین‌ها مجهز به اینتروالومتر هستند که در این صورت نیازی به خرید اینتروالومتر ندارید. اما اگر دوربین‌تان اینتروالومتر ندارد، از مدل‌های ریموت استفاده کنید.اینتروالومتر برخی دوربین‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانید زمان شروع را برنامه‌ریزی کنید؛ به این ترتیب می‌توانید زمانی که نزدیک دوربین نیستید نیز عکاسی را شروع کنید.

۵. فاصله زمانی بین عکس‌ها را بر اساس سوژه موردنظر تنظیم کنید

برای سوژه‌هایی که حرکت کندتری دارند، فاصله زمانی بین عکس‌ها را طولانی‌تر و برای سوژه‌هایی با حرکت سریع‌تر، فاصله زمانی را کوتاه‌تر انتخاب کنید. معمولا یک تا پنج ثانیه، فاصله زمانی مناسبی برای بیشتر سوژه‌ها محسوب می‌شود.فاصله زمانی یک ثانیه بین عکس‌ها را برای سوژه‌های سریع مثل ترافیک یا ابرهایی که سریع حرکت می‌کنند، انتخاب کنید.فاصله سه تا پنج ثانیه بین عکس‌ها را برای سوژه‌هایی که حرکت آهسته‌تری دارند انتخاب کنید؛ برای مثال ابرهایی که کندتر حرکت می‌کنند یا جمعیت مردم یا طلوع و غروب خورشید.برای عکاسی از سوژه‌ها در بازه زمانی طولانی‌تر هر ۱۵ تا ۳۰ ثانیه یک عکس بگیرید؛ مثلا عکاسی از حرکت خورشید در آسمان یا پروژه‌های ساختمانی. به یاد داشته باشید برای اینکه عکس‌های کافی برای ویدیوی تایم لپس ۳۰ ثانیه‌ای با فاصله زمانی ۵ ثانیه بین هر عکس داشته باشید، باید یک ساعت عکاسی کنید؛ به این ترتیب یک ویدیو ۳۰ ثانیه‌ای با فاصله ۳۰ ثانیه بین هر عکس، ۶ ساعت عکاسی نیاز دارد.برای سوژه‌هایی که بی‌نهایت آهسته حرکت می‌کنند، مانند رشد گیاهان، هر ۱۰ دقیقه یا بیشتر عکس بگیرید.

۶. برای هر ۱۰ ثانیه ویدیو، ۲۵۰ فریم عکس نیاز دارید

با هر ۲۵ فریم عکس می‌توانید یک ثانیه ویدیو بسازید؛ بنابراین اینتروالومتر خود را تنظیم کنید تا دوربین در فاصله‌های زمانی مشخص، تعداد فریم‌های مورد نیاز را ثبت کند. سپس دکمه شروع را بزنید و اجازه بدهید تا فرآیند عکاسی تمام شود.اگر می‌خواهید از ترافیک در یک تقاطع شلوغ تایم لپس ۲۰ ثانیه‌ای بسازید، در این صورت به ۵۰۰ فریم عکس نیاز دارید و از آن‌جایی که برای این سوژه، هر یک ثانیه یک عکس می‌گیرید، فقط ۵۰۰ ثانیه زمان نیاز دارید تا فوتیج‌های مورد نیاز برای ویدیوی ۲۰ ثانیه‌ای را ثبت کنید.اگر نمی‌دانید چند فریم عکس نیاز دارید، اینتروالومتر را روی حالت بی‌نهایت تنظیم کنید. در این صورت تا زمانی که خودتان عکاسی را متوقف نکنید، این فرآیند ادامه خواهد داشت.اگر می‌خواهید ویرایش زیادی روی عکس‌ها انجام دهید، بد نیست ۱۰۰ - ۲۰۰ فریم عکس بیشتر بگیرید تا عکس‌های بیشتری برای کار داشته باشید.

پردازش تصاویر

۱. عکس‌هایی که گرفتید در نرم‌افزار ویرایش عکس، باز کنید

یکی از عکس‌ها را ویرایش کنید؛ سپس تنظیمات را کپی و برای سایر عکس‌هایی که قرار است در تایم لپس از آن استفاده کنید، اعمال کنید؛ به این ترتیب تمام عکس‌ها یکسان خواهند بود. وقتی کار ویرایش عکس‌ها تمام شد، با فرمت JPEG خروجی بگیرید.پرکاربردترین نرم‌افزار ویرایش عکس‌ها، ادوبی لایت‌روم (Adobe Lightroom) است؛ اما می‌توانید هر نرم‌افزار دیگری را که می‌شناسید و کار کردن با آن برایتان ساده است، انتخاب کنید.نرم‌افزارهای Affinity Photo، Capture One Pro، ON۱ Photo Raw، Luminar، و DxO Photo Lab گزینه‌های جایگزین برای ویرایش عکس هستند.

۲. از نرم‌افزارهای ساخت تایم لپس برای تبدیل تصاویر به ویدیو استفاده کنید

نرم‌افزارهای پولی یا رایگان زیادی برای ساخت ویدیو تایم لپس وجود دارند. یکی از‌ آن‌ها را انتخاب و عکس‌ها را آپلود کنید؛ سپس تعداد فریم‌ها در هر ثانیه را روی ۲۵ تنظیم کنید تا ویدیو تایم لپس ایجاد شود.LR Time Lapse نام پلاگینی برای لایت روم است که می‌توان از آن برای ساخت ویدیو استفاده کرد. در فتوشاپ نیز می‌توانید این فرآیند را انجام دهید.اگر به دنبال گزینه‌های رایگان باشید، در مک از نرم‌افزار Time Lapse Assembler و برای کامپیوتر می‌توانید از Startrails استفاده کنید.

۳. برای اضافه کردن جلوه‌های ویژه یا موسیقی، از نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو کمک بگیرید

ویدیو تایم لپس را در نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو باز کنید و تغییرات نهایی را انجام دهید. بالاخره می‌توانید خروجی نهایی را به اشتراک بگذارید.برای اضافه کردن موسیقی یا جلوه‌های دیگر به ویدیو، می‌توانید از نرم‌افزارهای Final Cut Pro, Adobe Premiere, Windows Movie Maker, and iMovie استفاده کنید.

۴. از ویدیوی تکمیل شده خروجی بگیرید و آن را ذخیره کنید

بسته به نرم‌افزاری که برای ویرایش ویدیو از آن استفاده می‌کنید، فرآیند خروجی گرفتن در نرم‌افزارها اندکی متفاوت است. در بیشتر نرم‌افزارها برای خروجی گرفتن باید روی گزینه فایل و سپس Export کلیک کنید. در مرحله آخر فرمت ویدیو را تعیین کنید.بهترین فرمت ویدیویی که برای استفاده‌های معمول می‌توانید انتخاب کنید، MP۴ است که از انکدینگ MPEG-۴ یا H.۲۶۴ برای فشرده‌سازی فایل استفاده می‌کند. وقتی با فرمت MP۴ خروجی می‌گیرید، رزولوشن و نرخ فریم فایل نهایی مشابه فایل اولیه است و تغییری نمی‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
او خیلی به من علاقه‌مند بود اما به طور ناگهانی متوجه شدم که با یکی از دوستان صمیمی من ارتباط برقرار کرده است. قاضی: چند وقت است که متوجه این موضوع شده‌اید؟ به تازگی متوجه شدم. اصلا باورم نمی‌شد که دوستم در حق من چنین‌کاری انجام دهد اما مهم‌تر این که باورم نمی‌شد که شوهرم به من خیانت کند. ‌قاضی: از کجا متوجه شدید که همسرتان با دوست تان رابطه برقرار کرده است؟ از مدت‌ها قبل به رفتارهای شوهرم شک کرده بودم. تحقیق کردم و متوجه شدم که موضوع کاملا جدی است و حقیقت دارد. ‌قاضی: آیا موضوع را به شوهرتان هم گفتید؟ بله، گفتم! دلم می‌خواست درسم را ادامه بدهم اما ندادم تا فقط زن زندگی باشم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بیلی باب تورنتون همسر دوم آنجلینا جولی که خود از بازیگران سرشناس است، اخیرا در جریان یک مصاحبه گفته است که سالهاست با همسر سابقش دوستانی صمیمی هستند و جولی را مورد تحسین قرار داد. بیلی باب تورنتون با بازی‌های شگفت انگیزش در فیلم‌های بسیاری مورد تحسین منتقدان و مردم واقع شده‌است. بیلی باب تورنتون در هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب برای بازی در سریال جالوت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد در مجموعه تلویزیونی درام را از آن خود کرد. مدتی بعد از جدایی آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون، تورنتون کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که بسیاری از افراد تصور می‌کردند قرار است شامل خاطراتی از زندگی مشترک این دو نفر باشد. اگرچه این کتاب حاوی خاطرات زیادی از زندگی مشترک این دو نفر نبود اما فروش فوق العاده‌ای داشت.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
پخش سریال «ستایش ۳» به عنوان ادامه‌ای بر «ستایش» و «ستایش ۲» اخیرا آغاز شده است. در ابتدای پخش این سریال، انتقاداتی از گریم نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش مطرح شده است؛ انتقاداتی که در فصل دوم سریال نیز مطرح شده بودند. وی درباره «ستایش ۳» ادامه داد: شما می‌گویید در فصل سه ستایش خیلی جوان شده است و من می‌گویم اینگونه نیست. البته من نمی‌دانم منظور این افراد برای انتقاد از گریم ستایش چیست؛ چون به نظر ما این گریم خیلی باورپذیر است. تهیه‌کننده سریال «ستایش» در انتها از دلایل انتخاب چهره و گریم جدید نرگس محمدی گفت: ستایش در فصل قبل مشکلات و نگرانی‌هایی داشت که در این فصل ندارد.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
روحت شاد علی جان معلم که رفتن ات زخمی را بر روح وقلب نهاده است که هیچ مرهمی درمان نخواهد کرد همه انسان‌ها ممکن است روزی با آنچه تصورش را نداشتند روبرو شوند مانند حادثه غیر منتظره وغیر قابل باور زندگی من یعنی مرگ نابهنگام همسر وهمکارم علی معلم. اما آنچه آن دوران سخت را قابل تحمل برای زندگی وتداوم کار پر مسئولیت من کرد در وهله اول تربیت پدر ومادری بود که به من آموخته بودند در چنین مواقعی اگر نتوانم با عقل ودرایت مدیریت کنم کیان خانواده‌ام از دست خواهد رفت واکنون فرزندانم نیازمند مادری پر قدرت‌تر از پیش هستند خوشبختانه پسر بزرگم هم نشان داد درکار وپشتکار همچون پدر ومادرش وحتی گاهی پرانرژی‌تر از پدر ومادر گام‌های رو به جلو برمی دار د وکنار ‌من وبرادر کوچک اش مقتدرانه ایستاد ناگفته نماند دراین راه پر فرازونشیب خیلی‌ها هم فقط کنار ما بدنبال بدست آوردن اسم ومقام وفرافکنی ودروغ پردازی برای بالا رفتن از نردبان آشفتگی احوال وحال ما بودند غافل از اینکه ماه پشت ابر هیچگاه پنهان نخواهد ماند من وفرزندانم نه تنها انرژی زیادی را صرف درست انجام دادن کارها می‌کردیم بلکه در محیط کار باید طوری به انجام امور می‌پرداختیم که جاه طلبان وزیاده خواهان چه در کادر اداری نشریه چه در کادر اجرایی جشن موجب بهم ریزی امور نشوند در تمام این سالها که حدودبیست وهفت سال از عمر مجله ونوزده جشن حافظ می‌گذرد گام به گام کنار همسرم علی معلم وفرزندم امید معلم بودم هرگز بدنبال شو آنچه نیستم نبودم آنها وظایف خودشان را داشته‌اند من هم وظیفه خودم را تنها کاری که کردم درجهت تقویت آنچه بلد بوده‌ام است هرگز دوست نداشتم جا ومقامی که متعلق بمن نیست را اشغال کنم به همین جهت امروز از آنچه دارم وبدست آوردم راضی هستم وشب‌ها با خیال راحت سر بر بالین می‌گذارم فرا فکنی وبزرگ نمایی عده‌ای خاص را سعی کرده‌ام به دیده اغماض بنگرم که زمان خود بزرگ‌ترین گواه برای راستی آزمایی انسان هاست همیشه در این راه هرچه جلوتر رفتم به شناخت بیشتری از فضای اطرافم واطرافیانم رسیدم وچقدر خرسندم در فضایی بزرگ شدم که می‌توانم ببخشم وبگذرم که جهان درگردش اراده نیرویی فراتر از انسان است
پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
پارس نیوز، به گزارشدر پی اشتباه فاحش علیرضا علیفر در گزارش بازی امروز رئال مادرید و لوانته، روابط عمومی شبکه ورزش سیما اعلام کرد به منظور بررسی بیشتر درباره دلایل بروز این اشتباه، او تا اطلاع ثانوی از گزارش مسابقات در این شبکه محروم خواهد بود و پس از بررسی بیشتر موضوع، مدت زمان قطعی محرومیت ایشان اعلام خواهد شد. گفتنی است علیفر در بازی امروز رئال مادرید و لوانته اعلام کرده بود که سید جلال حسینی هافبک تیم لوانته است!

نظرها

اخبار بیشتر