۲۵ درصد مشاوران املاک در تهران تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۲۵ درصد مشاوران املاک در تهران تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند

۲۵ درصد مشاوران املاک در تهران تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک از تحصیل بیش از ۴۵۰۰ نفر در این مرکز و اشتغال ۹۰ درصد فارغ التحصیلان آن در حوزه مشاوران املاک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی عباس زاده امروز در نشست خبری درباره فعالیت‌های آموزشی مشاوران املاک و همچنین اقدامات انجام شده در مرکز علمی کاربردی این اتحادیه گفت: در قانون نظام صنفی موضوع آموزش به اعضای صنوف دیده شده و از این رو از سال ۹۰ مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک با مجوز دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های مرتبط با مشاوران املاک از جمله رشته‌های حقوقی و همچنین رشته املاک و مستقلات کرد که در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان این مرکز علمی کاربردی وارد بازار کار در حوزه صنف مشاوران املاک شده‌اند و یا پیش از این در این صنف فعال بوده‌اند اما با حضور در این دانشکده علمی کاربردی توانسته‌اند مدرک تحصیلی مرتبط دریافت کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک یادآور شد: از ابتدای دهه ۸۰ اتحادیه مشاوران املاک به دنبال آن بود تا حقوقدانان در واحدهای صنفی زیرمجموعه این اتحادیه مستقر شوند حتی به کانون وکلا پیشنهاد شد هر ۱۰ واحد صنفی املاک با یک وکیل یا مشاور حقوقی مرتبط شود و ماهانه ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت کنند اما وکلا این رقم را نپذیرفتند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در ایران رشته دانشگاهی املاک و مستقلات در این مرکز علمی کاربردی راه اندازی شده، یادآور شد: بیش از ۱۴۰۰ فارغ التحصیل رشته املاک و مستقلات در سراسر کشور در واحدهای صنفی مرتبط با حوزه املاک فعالیت می‌کنند. داشتن معلومات حقوقی از سوی مشاوران املاک در اجرای عقود بیع یا اجاره به کاهش تخلفات از سوی مشاوران املاک کمک شایانی کرده است. به عنوان نمونه در سال ۹۶ یک واحد صنفی مشاور املاک در بلوار فردوس تهران در اثر سهل انگاری و نداشتن دانش حقوقی کافی، ۴۰ واحد مسکونی را در هنگام تنظیم مبایعه نامه به صورت اشتباه قولنامه کرده بود که در نتیجه صدور سند برای مالکان این واحدها با مشکل روبرو شده بود. با پیگیری‌های اتحادیه مشاوران املاک علاوه بر ابطال پروانه کسب این مشاور، مشکل حقوقی پیش آمده برای مالکان ۴۰ واحد مسکونی مرتفع شد.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی درباره میزان تحصیلات مشاوران املاک گفت: ۲ هزار عضو اتحادیه مشاور املاک استان تهران دارای مدرک لیسانس، بیش از ۵۰۰ نفر فوق لیسانس، ۱۰۰ نفر دکترا، ۸ نفر پزشک و تعدادی نیز کارمندان دستگاه‌های دولتی هستند که می‌توان به حضور تعدادی از مجریان تلویزیون در میان دارندگان پروانه کسب در حوزه مشاوره املاک اشاره کرد.

وی گفت: با این حال متاسفانه مشکلی که در قانون وجود دارد این است که هر فرد با داشتن مدرک پایان راهنمایی یا سیکل می‌تواند پروانه مشاور املاک دریافت کند. اما به دنبال آن هستیم تا صرفا افراد حرفه‌ای یا دانش آموختگان حقوق وارد این صنف شوند.

این عضو اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: در تهران ۱۲ هزار عضو صنفی و در سراسر کشور ۱۴۰ هزار نفر در بخش مشاوران املاک فعالیت می‌کنند و تاکنون بیش از ۴۲۰۰ نفر توانسته‌اند در مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک تحصیل کنند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص مشاوران املاک زنجیره‌ای، گفت: در حال حاضر در قانون چنین چیزی پیش بینی نشده و کسانی که قصد دارند به صورت زنجیره‌ای در حوزه مشاوره املاک فعالیت کنند باید برای هر واحد صنفی خود یک پروانه کسب مجزا دریافت کنند.

عباس زاده درباره حق کمیسیون مشاوره املاک گفت: مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک به این اتحادیه پیشنهاد داده تا حق کمیسیون برای همه قراردادها یکسان شده و در بخش بیع به یک درصد ارزش ملک و در بخش اجاره به یک دوم اجاره یک ماه افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا2 روز قبل

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر