عقب نشینی ۷۶۰ واحدی شاخص بورس تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
عقب نشینی ۷۶۰ واحدی شاخص بورس تهران

عقب نشینی ۷۶۰ واحدی شاخص بورس تهران

فارسخبرگزاری فارس |
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه با کاهش 760 واحدی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ با عقب نشینی ۷۶۰ واحدی به رقم ۲۶۹ هزار و ۲۲۵ واحد کاهش یافت.

روز گذشته شاخص کل بورس تهران رکورد شکنی داشته است.

امروز همچنین شاخص کل با معیار هم وزن ۱۶۹ واحد ریزش داشته و به رقم ۷۳ هزار و ۷۲۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران که ناشی از قیمت سهام شرکت‌های موجود در تعداد سهام آنهاست به بیش از ۹۸۳ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار بیش از ۵٫۴ میلیارد سهام حق تقدم و سایر اوراق مالی در قالب ۴۵۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۷۰۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با کاهش ۲۰۴ واحد به رقم ۷۲ هزار ۳۶۰ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن ۱۱۳ واحد کاهش یافته و به رقم ۴۹ هزار و ۳۴۸ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با کاهش ۱۰۷۶ واحد به رقم ۳۰۶ هزار و ۸۰۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با کاهش ۷۶۲ واحد به رقم ۱۹۵ هزار و ۲۴۲ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس با کاهش ۶۰۷ واحدی به رقم ۵۴۹ هزار و ۳۸۸ واحد رسید.

امروز نمادهای تاپیکو، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، وتاصیکو سرمایه‌گذاری صدر تامین، بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند ونمادهای همراه شرکت ارتباطات سیار ایران، کچاد معدنی و صنعتی چادرملو، حکشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی، فارس صنایع پتروشیمی خلیج فارس، خودرو، ایران خودرو نیز بیشترین اثر کاهشی در شاخص کل بورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده بورسی امروز مربوط به بانک تجارت، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، سایپا، بانک پاسارگاد، فولاد مبارکه اصفهان، و نوسازی و ساختمان تهران بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات ۲۷ واحد کاهش یافته و به رقم ۳هزار و ۵۶۱ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۹۷ هزار میلیارد تومان رسید.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۱٫۷ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۷۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱٫۵۳ هزار میلیارد تومان دادو ستد کردند.

امروز نماد مارون مربوط به پتروشیمی مارون، بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته و نمادهای دماوند، تولید نیروی برق دماوند، ذوب، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، شاوان پالایش نفت لاوان، کوثر بیمه کوثر، سمگا سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی وهور، مدیریت انرژی امید تابان هور، بیشترین اثر کاهشی در شاخص کل فرابورس را داشتند.

نمادهای پربیننده فرابورس مربوط به ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، ‌بانک دی، توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، ریل‌پرداز سیر، ریل‌پرداز سیر و تولید برق ماهتاب کهنوج، و تولید ژلاتین کپسول ایران بوده‌اند.

به گزارش فارس امروز در جریان معاملات بازار نماد معاملاتی ثفارسح مربوط به حق تقدم شرکت‌های عمران و توسعه فارس و پارسیانح مربوط به حق تقدم بیمه پارسیان بازگشایی شدند.

همچنین نماد تیپیکو سرمایه‌گذاری دارویی تامین بازگشایی شد.

نماد ثفارس عمران و توسعه فارس، ‌ خموتور موتورسازان تراکتورسازی ایران، بعد از برگزاری مجمع بازگشایی شدند.

نمادهای معاملاتی تاصیکو سرمایه‌گذاری صدر تامین، رمپنا گروه مپنا، تیپیکو سرمایه‌گذاری دارویی تامین و نماد تاپیکو سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی با پیام ناظر بازگشایی شدند.

همچنین نماد شیران مربوط به سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران بازگشایی شد.

نماد غنوش۱ مربوط به شرکت نوش مازندران متوقف شد.

نماد سهمگت مربوط به سیمان هگمتان بازگشایی شد.

نماد کپارس کاشی پارس، شلعاب مربوط به لعاب ایران با توجه به تغییرات بیشش از ۵۰ درصدی قیمت و اطلاعات منتشره در کدال بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی غدشت دشت مرغاب، ‌پترول پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با پیام ناظر بازگشایی شدند.

همچنین توقف نماد تکمبا یک شرکت کمباین سازی ایران به علت توقف بیش از ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد.

نماد ثنوسا شرکت نوسازی و ساختمان تهران به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد.

نماد فلوله۱ مربوط به لوله و ماشین‌سازی ایران متوقف شد.

نماد خوساز محورسازان ایران خودرو متوقف شد.

عقب نشینی ۷۶۰ واحدی شاخص بورس تهران - 32

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
طرح فروش محصولات سایپا از ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۲۳ شهریور در وبسایت این شرکت آغاز شد. به گزارش عصر ایران در این شرایط فروش خودروی سراتو، تیبا و وانت پراید با شرایط متفاووت عرضه می‌شود. در این شرایط فروش خودرو‌های «تیبا» و «سایپا ۱۵۱» (وانت پراید) به صورت اقساطی و سراتو آپشنال به صورت نقدی ارائه شده است. شرایط فروش اقساطی تیبافروش نقدی سراتوفروش اقساطی وانت پراید
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: برابر این آیین نامه داشتن بیمه سلامت برای آحاد مردم جنبه اجباری پیدا کرده و باید هر فردی حداقل دارای یک بیمه باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: تکلیف قانونی ما نیز این است که برای افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند پوشش بیمه‌ای را فراهم کنیم که این شرایط فراهم شده و در آینده نزدیک فردی در ایران وجود نخواهد داشت که فاقد پوشش بیمه‌ای برای درمان باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی یادآور شد: متقاضیان باید در بازه زمانی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده مراجعه و بیمه خود را تعیین تکلیف کنند. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی به طرح الکترونیکی شدن نسخ اشاره و تصریح کرد: در این راستا تاکنون گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: سطح یک روستاییان تا پایان تیرماه به صورت علی الحساب پرداخت شده که میزان پرداختی حدود ۷ میلیارد تومان بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر