افزایش محدود نرخ غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
افزایش محدود نرخ غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی

افزایش محدود نرخ غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی

مهرخبرگزاری مهر |
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: نرخ غذا در دانشگاه های علوم پزشکی ۱۰ درصد قیمت تمام شده غذاست و برای سال تحصیلی جدید این نرخ به میزان محدودی افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحمان خدابنده لو امروز در نشست خبری حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت به مناسبت هفته دولت گفت: در حال حاضر قیمت غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۳۵۰ تومان است این در حالی است که هر پرس غذا به طور میانگین ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود.

وی یادآور شد: برای سال تحصیلی جدید نظرات کارشناسی در حال انجام است و به زودی نظر شورای صنفی در این زمینه اخذ می‌شود. سعی داریم بدون اینکه کیفیت غذا دستخوش تغییرات چندانی شود قیمت مناسبی را برای نرخ غذا پیشنهاد کنیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشجو ۱۰ درصد قیمت تمام شده یک غذا در دانشگاه را پرداخت می‌کند. در صورتی که نرخ غذا افزایش یابد در سال تحصیلی جدید هزینه‌ای که دانشجو باید پرداخت کند احتمالا به ۱۷۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان تغییر می‌کند.

خدابنده لو درباره تعداد دانشجویان متقاضی خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی متقاضی خوابگاه هستند و بیش از ۶۰ هزار دانشجو در خوابگاه‌های دولتی و ۲۰ هزار نفر در خوابگاهی مشارکتی و استیجاری اسکان دارند.

وی گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲۳۹ خوابگاه ملی، ۱۳ خوابگاه وقفی و ۵۰۱ خوابگاه مشارکتی و استیجاری دارند. سرانه اتاق برای هر دانشجوی علوم پزشکی به صورت متوسط ۴ مترمربع است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های حوزه بهداشت روان برای دانشجویان علوم پزشکی یادآور شد: سه طرح «سیمای زندگی»، «شیوع شناسی مصرف مواد مخدر» و «همه گیر شناسی رفتار پرخطر» در حال انجام است که نتایج آن تا اواخر مهرماه ۹۸ مشخص می‌شود.

وی گفت: استاندارد سازی تست غربالگری سلامت روان دانشجویان جدید الورود نیز انجام شده است و برای دانشجویان جدید الورود اجرایی می‌شود.

خدابنده لو اظهار داشت: ۲۱۹ دفتر مشاوره و ۳۵۰ روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم و ۵۱ هزار نفر خدمت روانشناسی گرفته‌اند. همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو از خط مشاوره آنلاین استفاده کرده‌اند.

وی افزود: ۱۰۳ کارگاه آموزشی با موضوع نشاط و شادکامی برگزار شده و ۲۵ هزار نفر از آن استفاده کرده‌اند و همچنین ۳ هزار کارگاه مهارت زندگی برای ۲۰ هزار دانشجو برگزار شده است. یک هزار و ۵۰۰ دانشجو نیز در طرح همتایاران سلامت روان با دفاتر مشاوره همکاری می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد ماتشکیل پلیس قضایی از اختلاف سلیقه‌ ضابطان جلوگیری می‌کند / حفاظت اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی درباره یک موضوع واحد، سه نظر متفاوت دارندعصبانی‌ترین مردم دنیا را داریم/حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها آثار فرهنگی مثبت دارد/ کمتر شاهد نظرات مترقیانه مبتنی بر عنصر زمان و مکان هستیمآتش «آزادی» بر پیکر «سارا» / بدنی که سوخت، قفلی که باز نشداحمدی‌نژاد معتاد به دیده شدن است / مایکل جکسون در رده بندی مطالبات مردمی نیست/ عجیب بودن فرد را مشهور می‌سازد، اما محبوب نه! در برخی نقاط کشور شاهد ۳متر فرونشست هستیم/ پیشروی فرونشست به محدوده‌ فرودگاه امام نگران کننده استبه جای فیلتر فضای مجازی صدا و سیما را آزاد کنید/ می‌توانیم بر اساس قانون اساسی صدا و سیما را از انحصار خارج کنیم / در مقام عمل و توجه به مسائل فرهنگی زیر فرش هستیم/ نمک به زخم اهالی فرهنگ نپاشیم

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

نظرها

اخبار بیشتر