ورود پزشکان، مجریان صداوسیما و خبرنگاران به شغل مشاور املاک/ مکاتبه با قوه قضاییه برای الزام حضور افراد حرفه‌ای در این شغل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

ورود پزشکان، مجریان صداوسیما و خبرنگاران به شغل مشاور املاک/ مکاتبه با قوه قضاییه برای الزام حضور افراد حرفه‌ای در این شغل

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عباس‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا راه‌اندازی دانشگاه تخصصی برای مشاوران املاک باعث الزام ورود افراد حرفه‌ای به این حوزه می‌شود، گفت: با قوه قضاییه، وزارت صمت و سایر نهادهای مربوطه مذاکراتی داشتیم که تنها افراد تحصیلکرده در رشته‌های مرتبط و افراد حرفه‌ای وارد این حوزه شوند.

ورود پزشکان، مجریان صداوسیما و خبرنگاران به شغل مشاور املاک/ مکاتبه با قوه قضاییه برای الزام حضور افراد حرفه‌ای در این شغل - 1

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدعلی عباس‌زاده در نشست خبری با بیان اینکه از دهه ۷۰ بحث آموزش در کسب و کار مشاور املاک را مطرح کردیم، گفت: تغییر و تحول در سیستم ساختاری اتحادیه مشاوران املاک از دهه ۱۰ آغاز شد و موضوع آموزش بین اعضا مطرح شد که در آن مقطع رایزنی‌هایی با دانشگاه شهید بهشتی و کانون وکلا انجام دادند.

وی افزود: بحث آموزش‌های حقوقی در بین مشاوران املاک می‌تواند در کاهش تخلفات و شکایات این حوزه بسیار موثر باشد اما در آن زمان اعضای مجمع امور صنفی وقت مخالف این موضوع بودند. هرچند که امروز شاهد آن هستیم که پس از اصلاح قانون نظام صنفی در سال ۹۳ به موضوع آموزش تاکید شده است.

عضو صنف مشاوران املاک گفت: توانستیم در آن زمان مجوز آموزشگاه فنی حرفه‌ای را دریافت کنیم و پیشنهاد حضور تعدادی حقوقدان در واحدهای صنفی را ارائه کردیم.

عباس‌زاده با تاکید بر اینکه کانون وکلا از در اختیار گذاشتن کارآموزهای خود با حقوق ۱۰ میلیون تومان در دهه ۸۰ از این موضوع استقبال نکرد، گفت: در دهه ۸۰ کارآموزان کانون وکلا با حقوق ۱۰ میلیون تومانی حاضر به کار در صنف‌های مشاور املاک به عنوان مشاور حقوقی نشدند بنابراین تصمیم به تاسیس یک دانشگاه و تربیت نیروهای آکادمیک در این حوزه را گرفتیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در بهمن ماه سال ۹۰ دانشگاه شروع به فعالیت و پذیرش دانشجو کرد، گفت: تا به امروز ۱۲۰۵ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل در مقاطع کارشناسی و کاردانی شده‌اند که ۹۵ درصد این دانشجویان جذب بازار کار مشاوران املاک شده‌اند.

وی ادامه داد: خدمات مالی در واحدهای صنفی، خدمات مشاوره و حقوقی صنوف، خدمات مشاوره ملکی و املاک و مستقلات، حقوق ثبتی، نگارش حقوقی، خدمات قضایی از جمله رشته‌ها و دروسی هستند که امروز در این دانشگاه به دانشجویان تدریس می‌شود.

عباس‌زاده اظهار داشت: البته عمده دانشجویان این دانشگاه از فعالان بازار مسکن و مشاوران املاک هستند و سهمیه‌ای برای شاغلین در این حوزه قائل شدیم تا به ارتقاء دانش شاغلین در این حوزه کمک کرده باشیم.

رئیس این دانشگاه با بیان اینکه به طور قطع ادامه تحصیل مشاوران املاک در مدارج بالاتر باعث خواهد شد تا تخلفات و اشتباهات حقوقی در این کسب و کار کاهش یابد، گفت: تحصیل آکادمیک مشاور املاک باعث رعایت قوانین حقوقی و آگاهی از قوانین موجود در این حوزه می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

عباس‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا راه‌اندازی دانشگاه تخصصی برای مشاوران املاک باعث الزام ورود افراد حرفه‌ای به این حوزه می‌شود، گفت: با قوه قضاییه، وزارت صمت و سایر نهادهای مربوطه مذاکراتی داشتیم که تنها افراد تحصیلکرده در رشته‌های مرتبط و افراد حرفه‌ای وارد این حوزه شوند اما هنوز برخی از مسئولین با تسامح اقدام می‌کنند و صنف مشاوران املاک را در کنار صنوفی مانند خرازی، سوپرمارکت و غیره می‌بینند اما در زمان وقوع تخلف برخوردی که با مشاوران املاک می‌شود متفاوت از برخورد با صنوف هم‌ردیف مشاوران املاک است.

وی با اشاره به ورود افراد غیرحرفه‌ای به این حوزه تاکید کرد: در حال حاضر هر فردی دارای سیکل می‌تواند وارد شغل مشاور املاکی شود و امکان اداره یک واحد صنفی را دارد به شرط اینکه مباشر در اختیار داشته باشد.

وی از ورود پزشکان، مجریان تلویزیون و خبرنگاران به شغل مشاور املاکی خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ عضو صنفی با مدرک لیسانس داریم. همچنین ۵۰۰ عضو مشاور املاک مدرک فوق‌لیسانس و ۱۰۰ مشاور املاک مدرک دکترا دارند. در این میان در تهران ۸ پزشک مجوز و پروانه تاسیس واحد صنفی مشاور املاک را اخذ کرده‌ و فعال هستند و شاهد ورود مجریان صداوسیما و خبرنگاران به این کسب و کار هستیم.

وی تاکید کرد: البته افرادی که در شغل دیگری مشغول به کار هستند باید برای خود مباشر در نظر بگیرند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی مشاوران املاک در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر ورود دانشجویان خانم به این دانشگاه اظهار داشت: منعی برای پذیرش بانوان نداریم و بانوان می‌توانند نسبت به دریافت پروانه واحد صنفی مشاوران املاک اقدام کنند اما به طور قطع باید از مباشر استفاده کنند و برای کارکنان مشاور املاک هم منعی در پذیرش بانوان وجود ندارد و تنها جهت مراجعت به معرفی واحد مسکونی یا تجاری، بانوان باید همراه با یک آقا به محل اعزام شوند.

عباس‌زاده تاکید کرد: در حال حاضر این دانشگاه اولین و تنها مرکز آموزشی برای علاقمندان به تحصیل در رشته مشاوران املاک است اما ما به دنبال انحصارطلبی نیستیم و هر استان دیگری که مایل به تاسیس مراکز آموزشی باشد از آن حمایت می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد

خواب تابستانی کتاب‌ها و دغدغه کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
برنامه «مشق احسان» در دکور برنامه خود از تصویر یک زن بی‌حجاب در حال دوچرخه سواری استفاده کرد اما دقایقی پس از شروع برنامه، مجری جای خود را تغییر داد تا تصویر دیده نشود! در ادامه تصویر مربوط به قبل و بعد سانسور را می‌بینید:
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
دوکبوتر، دوبرادر* فیلم «تویی که نمی‌شناختمت» به کارگردانی ابراهیم سلطانی فر شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم محصول سال ۱۳۶۹ روایت دو برادر است که به فاصله یک ساعت بعد از هم متولد شده‌اند و پدر خود را متقاعد می‌سازند که با رفتن آن دو به جبهه موافقت کند. عطر بهار نارنج، یادآور جبهه و جنگ*فیلم «شیدا» محصول ۱۳۷۷ به کارگردانی کمال تبریزی روز پنجشنبه ۴ مهرماه پخش خواهدشد. *فیلم «پرواز درشب» محصول ۱۳۶۵ به کارگردانی رسول ملاقلی پور روز جمعه ۵ مهرماه پخش می‌شود. *فیلم «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی محصول ۱۳۹۵ پنجشنبه ۱۱ مهرماه از این شبکه پخش می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1