«زینبیه» مرکزی برای گردشگری زیارتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. سرگرمی

«زینبیه» مرکزی برای گردشگری زیارتی

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

«زینبیه» مرکزی برای گردشگری زیارتی - 1

۳ شهریور ۱۳۹۸, ۱۵:۳۰ / کد خبر:۷۴۳۸۲ اهالی منطقه ۱۴ اصفهان با حضور جمعی از مسئولان شاهد بهره برداری از چند پروژه عمرانی در این منطقه از شهر اصفهان بودند، منطقه‌ای که برچسب محرومیت بر پیشانی آن خورده اما قرار است رنگ آبادانی و توسعه را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، شامگاه شنبه مراسم افتتاح و بهره‌برداری خیابان منتظر المهدی و کلنگ‌زنی ایستگاه آتش‌نشانی در منطقه ۱۴ با حضور مسئولان برگزار شد.

در این جشن محلی که با استقبال اهالی منطقه ۱۴ برگزار شد، مدیر منطقه با اشاره به پیشرفت و آبادانی منطقه، اظهار داشت: منطقه ۱۴ دیگر عقب نگه داشته شده نیست و به منطقه‌ای کاملا عمرانی و کارگاهی تبدیل شده است.

علی شمس افزود: همه مردم شاهد حمایت‌های شهرداری اصفهان و اعضای شورای شهر هستند کلمه محروم از منطقه زینبیه حذف شده و به منطقه در حال توسعه تبدیل شده است.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان گفت: همه این پروژه‌ها تقدیم مردم فهیم منطقه شده که در سالیان گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و امروز تمام مردم درک کردند که منطقه ۱۴ با وجود حمایت‌های شهرداری و شورای شهر دیگر منطقه محروم نیست.

در ادامه برنامه رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی‌ می‌دارم، از اینکه شما مردم همراهان خوبی برای مدیریت شهری هستید، سپاسگزارم.

علیرضا نصراصفهانی افزود: یکی از مباحثی که باید امروز به آن افتخار کنیم و در راس امور است، افزایش اعتماد مردم منطقه است و ما این اتفاق را به عنوان یک سرمایه اجتماعی ارج می‌نهیم و از بانیان آن سپاسگزاری می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهروندان منطقه ۱۴ مستحق خدمت هستند، گفت: همه ما باید به خدمت‌گزاری به این مردم افتخار کنیم و تلاش ما بر این باشد که آنچه که امروز در نقاط شهر اصفهان برای شهروندان ما احداث شده در این منطقه روز به روز خودش را نشان دهد و در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و عمرانی تحقق پیدا کند.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

وی تصریح کرد: روزی در دفتر شورای شهر سوم با صحنه‌ای مواجه شدم، عده‌ای از مردم منطقه ۱۴ طومار بزرگی در دست داشتند و از من خواستند که اسم خیابان زینبیه عوض شود و اسامی پیشنهادی را هم آورده بودند، در پاسخ به سوال علت تغییر نام خیابان زینبیه، دلایلی را مطرح کردند و گفتند نام زینبیه بیانگر فقر، نیاز و محرومیت است و با تغییر نام شاید بتوانیم اتفاقات خوبی را در این منطقه رقم بزنیم.

نصر ادامه داد: در آن روز وقت زیادی برای توجیه آنان صرف کردم که درمان درد شما تغییر نام خیابان نیست و باید به دنبال احقاق خود باشید به جای اینکه به دنبال تغییر نام خیابانتان باشید، تغییر رویکرد ایجاد کنید و از مسئولان بخواهید حق و حقوقتان مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه افراد از تغییر نام خیابانشان منصرف شدند، اظهار داشت: قدم‌های خوبی در این راستا برداشته شد و مدیریت شهری به این منطقه توجه خاص و ویژه داشت و تا به امروز شهردار جوان و سختکوش منطقه ۱۴ با بانگ بلند اعلام می‌کند منطقه زینبیه از محرومیت خارج شده و ما از این موضوع بسیار شادمانیم و امیدوارم با پیگیری، مشارکت و قدردانی شما، شرایط به بهترین شکل ممکن رقم بخورد.

در پایان جلسه، شهردار اصفهان با بیان اینکه هدف شهرداری توزیع عادلانه منابع ثروت و امکانات برای تمام شهروندان اصفهانی است، گفت: مناطق کم برخوردار شهر برای دریافت خدمات باید در اولویت قرار گیرند.

نوروزی تصریح کرد: چندین بار از فعالیت‌های بزرگ عمرانی در منطقه۱۴ بازدید کردم و هر بار بیشتر برای حضور در این منطقه به دلیل فعالیت‌های عمرانی گسترده علاقمند شدیم.

به گزارش تسنیم، در این مراسم خیابان منتظرالمهدی به طول ۳۵۰ متر و عرض ۲۴ متر پس از ۵ ماه از آغاز عملیات عمرانی با صرف اعتبار ۱۶۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در منطقه ۱۴ به بهره‌برداری رسید و همچنین همزمان با آن کلنگ ایستگاه آتش‌نشانی منطقه با بودجه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار زده شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
بیلی باب تورنتون همسر دوم آنجلینا جولی که خود از بازیگران سرشناس است، اخیرا در جریان یک مصاحبه گفته است که سالهاست با همسر سابقش دوستانی صمیمی هستند و جولی را مورد تحسین قرار داد. بیلی باب تورنتون با بازی‌های شگفت انگیزش در فیلم‌های بسیاری مورد تحسین منتقدان و مردم واقع شده‌است. بیلی باب تورنتون در هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب برای بازی در سریال جالوت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد در مجموعه تلویزیونی درام را از آن خود کرد. مدتی بعد از جدایی آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون، تورنتون کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که بسیاری از افراد تصور می‌کردند قرار است شامل خاطراتی از زندگی مشترک این دو نفر باشد. اگرچه این کتاب حاوی خاطرات زیادی از زندگی مشترک این دو نفر نبود اما فروش فوق العاده‌ای داشت.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
روحت شاد علی جان معلم که رفتن ات زخمی را بر روح وقلب نهاده است که هیچ مرهمی درمان نخواهد کرد همه انسان‌ها ممکن است روزی با آنچه تصورش را نداشتند روبرو شوند مانند حادثه غیر منتظره وغیر قابل باور زندگی من یعنی مرگ نابهنگام همسر وهمکارم علی معلم. اما آنچه آن دوران سخت را قابل تحمل برای زندگی وتداوم کار پر مسئولیت من کرد در وهله اول تربیت پدر ومادری بود که به من آموخته بودند در چنین مواقعی اگر نتوانم با عقل ودرایت مدیریت کنم کیان خانواده‌ام از دست خواهد رفت واکنون فرزندانم نیازمند مادری پر قدرت‌تر از پیش هستند خوشبختانه پسر بزرگم هم نشان داد درکار وپشتکار همچون پدر ومادرش وحتی گاهی پرانرژی‌تر از پدر ومادر گام‌های رو به جلو برمی دار د وکنار ‌من وبرادر کوچک اش مقتدرانه ایستاد ناگفته نماند دراین راه پر فرازونشیب خیلی‌ها هم فقط کنار ما بدنبال بدست آوردن اسم ومقام وفرافکنی ودروغ پردازی برای بالا رفتن از نردبان آشفتگی احوال وحال ما بودند غافل از اینکه ماه پشت ابر هیچگاه پنهان نخواهد ماند من وفرزندانم نه تنها انرژی زیادی را صرف درست انجام دادن کارها می‌کردیم بلکه در محیط کار باید طوری به انجام امور می‌پرداختیم که جاه طلبان وزیاده خواهان چه در کادر اداری نشریه چه در کادر اجرایی جشن موجب بهم ریزی امور نشوند در تمام این سالها که حدودبیست وهفت سال از عمر مجله ونوزده جشن حافظ می‌گذرد گام به گام کنار همسرم علی معلم وفرزندم امید معلم بودم هرگز بدنبال شو آنچه نیستم نبودم آنها وظایف خودشان را داشته‌اند من هم وظیفه خودم را تنها کاری که کردم درجهت تقویت آنچه بلد بوده‌ام است هرگز دوست نداشتم جا ومقامی که متعلق بمن نیست را اشغال کنم به همین جهت امروز از آنچه دارم وبدست آوردم راضی هستم وشب‌ها با خیال راحت سر بر بالین می‌گذارم فرا فکنی وبزرگ نمایی عده‌ای خاص را سعی کرده‌ام به دیده اغماض بنگرم که زمان خود بزرگ‌ترین گواه برای راستی آزمایی انسان هاست همیشه در این راه هرچه جلوتر رفتم به شناخت بیشتری از فضای اطرافم واطرافیانم رسیدم وچقدر خرسندم در فضایی بزرگ شدم که می‌توانم ببخشم وبگذرم که جهان درگردش اراده نیرویی فراتر از انسان است
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
پخش سریال «ستایش ۳» به عنوان ادامه‌ای بر «ستایش» و «ستایش ۲» اخیرا آغاز شده است. در ابتدای پخش این سریال، انتقاداتی از گریم نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش مطرح شده است؛ انتقاداتی که در فصل دوم سریال نیز مطرح شده بودند. وی درباره «ستایش ۳» ادامه داد: شما می‌گویید در فصل سه ستایش خیلی جوان شده است و من می‌گویم اینگونه نیست. البته من نمی‌دانم منظور این افراد برای انتقاد از گریم ستایش چیست؛ چون به نظر ما این گریم خیلی باورپذیر است. تهیه‌کننده سریال «ستایش» در انتها از دلایل انتخاب چهره و گریم جدید نرگس محمدی گفت: ستایش در فصل قبل مشکلات و نگرانی‌هایی داشت که در این فصل ندارد.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
روز گذشته خبر اختلاط گندم خریداری شده دولت با ۷۰۰ هزار تن سنگ، شن، خاک و ضایعات و حیف و میل سالانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان بودجه منتشر شد. فیلمی از چگونگی تحقق این خیانت (به تعبیر رئیس انجمن آردسازان) را ببینید. روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هرساله بیش از ۷۰۰هزار تن سنگ، ماسه، خاک و ضایعات مخلوط با گندم از دلالان و کشاورزان خریداری می‌شود که موجب حیف‌ومیل ۱۲۰۰میلیارد بودجه دولت در هر سال می‌شود و برای سلامتی مردم هم مخاطره‌آمیز است. به‌دلیل عدم رعایت برخی استانداردها دولت سالانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان خرج خرید سنگ و خاک می‌کند که ظاهرا بخش عمده این پول هم به جیب دلالان فروش گندم و نه کشاورزان می‌رود. این مسئله علاوه بر اینکه منافع بیت‌المال را هدر می‌دهد، سلامت مردم را نیز به مخاطره می‌اندازد، چرا که ممکن است همین گندم‌ها به‌همراه خاک و شن و سنگ در کارخانه تبدیل به آرد شود و در نانوایی‌ها به‌خورد مردم داده شود.

نظرها

اخبار بیشتر