کوه پیمایی امین حیایی و پسرش+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
سازمان جهانی گردشگری گزارش داده است: از هر ۱۰ شغل در دنیا، یک شغل به صورت مستقیم به گردشگری مربوط است و هر یک شغل در گردشگری، یک و نیم شغل دیگر را درگیر اقتصاد گردشگری می‌کند. دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و وزیر گردشگری کشور در پیام‌هایی به اهمیت این شعار اشاره کرده و بیشترین تاکیدش بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگری با هدف دستیابی به توسعه پایدار بوده است. اگر به پوستر روز جهانی گردشگری هم دقت کنیم، تاکید تصویر بیشتر بر نقش زنان در فعالیت‌های فرهنگی گردشگری است. نتیجه یکی از تحقیقات سازمان جهانی گردشگری نیز نشان می‌دهد: در بخش گردشگری، ‌ جمعیت زنان و جوانان شاغل به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است. چالش‌های آنها بیشتر است و مسؤولیت‌های خانوادگی آن‌ها گسترده‌تر است و دربعضی موارد، آن‌ها شغل گردشگری را با شغل‌های دیگر ترکیب می‌کنند.
پارس نیوزپارس نیوز13 ساعت قبل
کجاروکجارو14 ساعت قبل
اورتوریسم یا افزایش بی‌رویه تعداد گردشگران در مقصدهای توریستی، مشکلات زیادی برای بسیاری از شهرهای بزرگ و مشهور دنیا ایجاد کرده است. مثلا شهرهایی مثل دوبروونیک، ونیز، بارسلون و بوراکای، مدت‌های طولانی است که تحت تاثیر نتایج افزایش جمعیت گردشگران قرار گرفته‌اند. این مواردی که عنوان کردیم، رویکردها و اقدامات اخیر مقصدهای مهم گردشگری دنیا در مبارزه با بحران افزایش تعداد گردشگران است. مشکل اورتوریسم الویت اصلی در اجلاس جهانی شورای جهانی جهانگردی و سفر در سال ۲۰۱۸ بود که در بوئنوس آیرس برگزار شد. مثلا پروژه ریزورت لندن، ۳۵۰۰ اتاق دارد و در پارک موضوعی رویای آمریکایی، گردشگران می‌توانند در کلبه‌های لوکس اقامت کنند که چشم‌اندازهایی زیبایی از منهتن دارند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، صغری فرشی شامگاه امروز در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان خلخال اظهار داشت: ما با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی همواره برای توسعه گردشگری استان اردبیل تلاش می‌کنیم و در این راستا در جنوب استان اردبیل به ویژه در شهرستان خلخال نیز اقدامات و برنامه‌های گسترده‌ای داریم. وی با اشاره قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شهرستان خلخال افزود: شهرستان خلخال قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی ویژه‌ای دارد و این منطقه همواره به قابلیت‌هایی که دارد به عنوان یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین مقاصد گردشگری در سطح استان اردبیل شناخته می‌شود و ما نیز برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان تلاش می‌کنیم. فرشی از آغاز پروژه اجرای زیرساخت‌های پیست اسکی اندبیل شهرستان خلخال خبر داد و تصریح کرد: پروژه اجرای زیرساخت‌های پیست اسکی اندبیل شهرستان اجرا می‌شود و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در این راستا برای این پروژه اختصاص یافته است که این بخشی از اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل است. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: گردشگری هر منطقه متناسب با ظرفیت و امکانات همان منطقه برنامه ریزی می‌شود و انتظار می‌رود مسئولان شهرستانی نیز به ظرفیت مناطق توجه داشته باشند. وی شهرستان خلخال را یکی از قطب‌های بوم‌گردی دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان خلخال به عنوان یکی از قطب‌های بوم‌گردی شناخته می‌شود راه‌اندازی اقامتگاه‌های طبیعی از سوی روستاییان در استان اردبیل و در این مناطق حمایت می‌شود.

۱۸ ترفند حرفه‌ای که در آشپزخانه به کارتان می‌آید + تصاویر

14+
رکنارکنا9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر