رازهای شعبده‌ی سعید فتحی روشن در فینال+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی
رازهای شعبده‌ی سعید فتحی روشن در فینال+عکس

رازهای شعبده‌ی سعید فتحی روشن در فینال+عکس

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز |
سعید فتحی روشن، شعبده باز معروف سال های اخیر و فردی که از وی به عنوان کریس آنجل ایران و ذهن خوان بزرگ یاد می کنند، یکی از ۵ فنیالیست برنامه استعداد یابی عصر جدید شبکه ۳ با مجری گری احسان علیخانی است. سعید فتحی روشن، شعبده باز قهاری است و توانست در چندین برنامه، با تکنیک های جذاب و مهارتی مثال زدنی، شگفتی ساز فصل اول مسابقه عصر جدید شود و نظر مثبت داوران و رای میلیونی مردمی را برای حضور در فینال، بدست آورد و در نهایت، رتبه چهارم را کسب کرد و مقام اول به فاطمه عبادی، نقاش ماهشهری رسید.

اگر چه در فینال، رای ۶٫۵ میلیونی مخاطبان برنامه، به سمت بانوی نقاش با شن‌ها، رفت تا او، برنده سری اول عصر جدید باشد تا سعید و پارسا، به نظر بعضی‌ها، بازنده‌های بزرگ جذاب‌ترین ۳۱ مرداد سال‌های اخیر باشند!

سعید فتحی روشن در این مدت که ۴ اجرا را روی صحنه برد، با استقبال گسترده علاقمندان به دنیای پر رمز و راز تردستی و شعبده همراه شد و این را از طوفان کامنت‌ها زیر پست‌های اینستاگرامش می‌توان دریافت. همان طور که احسان علیخانی گفته بود، سعید فتحی روشن ۴۰ ساله، نه جادوگر است و نه ساحر و نه از قدرت ماوراء الطبیعی برخوردار بوده و روش مرتاض‌های هندی را ندارد.

چه زمانی که با قدرت ذهنش، قاشق خم می‌کرد و چه زمانی که در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه جام جم، مجری برنامه را بین زمین و هوا، نگهداشت! سعید فتحی روشن، تردست است و مهارتش را از بزرگان این رشته فراگرفته است.

البته سر سخت‌ترین منتقدانش نیز اذعان می‌کنند که او یکی از حرفه ای‌ترین تردست‌های حال حاضر ایران محسوب می‌شود و افشای راز تردستی‌های وی به خصوص در برنامه فینال، چیزی از ارزش‌های کار او و مهارت و استعدادش در این عرصه، نمی‌کاهد.

او سالهاست که در این حوزه مشغول به فعالیت بوده و صدها اجرا در سال‌های اخیر روی صحنه برد. اوج کار سعید فتحی روشن را می‌توان در ۴ برنامه عصر جدید که او را به فینال رساند، تماشا کرد. برترین اجرای او نیز در فینال ارائه شد که داوران و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی را به یک اتاق مرموز برد و داوران را به یک میز شام دعوت کرد تا بار دیگر، خلاقیت و تردستی و نمایش را به کار بگیرد و ذهن فریبکار من و شما را به یک چالش جذاب و هیجان انگیز دعوت کند.

ترفندهای شعبده بازی سعید فتحی روشن، ‌به صورت پراکنده در فضای مجازی در دسترس است. پیش از بیان راز تردستی سعید فتحی روشن در برنامه فینال، اجرای کامل سعید فتحی روشن را در ویدیو زیر مشاهده کنید.

در بسیازی ار نقاط دنیا وقتی فردی تردستی، اجرای برنامه دارد، بعضی از شرکت‌ها، از مخاطبان، پول گرفته و رازهای شعبده بازها را برای آن‌ها افشا می‌کنند.

رازهای تردستی سعید فتحی روشن در برنامه فینال عصر جدید

رازهای شعبده‌ی سعید فتحی روشن در فینال+عکس - 10

همان طور که در بالا اشاره کردیم و مجددا تاکید می‌کنیم، همه فعالیت‌های سعید فتحی روشن، ‌الهامی از فیزیک و ریاضی و شیمی و روانشناسی و علوم است و هیچ علوم غریبه و خفیفه و فال تاروت و موکل و جن و امثالهمی در کار نیست. بعضی از کارهای او، کپی روش‌های تردستی شعبده بازهای غربی است. مثل همین برنامه عصر جدید که کپی برابر اصل AMERICAN IDOL آمریکایی‌ها بود.

در اجرای فینال، سعید فتحی روشن، طبق گفته متخصصان این رشته، اشتباهات سعید در توزیع کارت عذاها در قسمت اول اجرایش، در تدوین برنامه عصر جدید که پخش زنده نبود، به خاطر MATCH CUT نبودن تصاویر، اصلاح شد. موضوعی که به استوری کاربران اینستاگرام ایرانیان نیز کشیده شد و برخی از تماشاچی‌های شرکت کننده در برنامه فینال عصر جدید نیز این موضوع را بعدا اعلام کردند که این بخش، دو بار ضبط شده است.

فردی با آی دی MREZAKHORASANI_OFFICIAL در اینستاگرامش نوشت که آریا عظیمی نژاد (یکی از داورهای برنامه)، اول ته چین را انتخاب کرد ولی چون کارت نهایی، اشتباه در آمد و با ماکارونی یکی نبود، در تدوین، اصلاح شد.

داستان توزیع کارت سعید فتحی روشن برای انتخاب کارت غذا، از یک بازی پاسور، شبیه سازی شده بود. او در اجرای فینال، از داوران خواست که یکی از کارت‌ها را انتخاب کنند و کارتی که انتخاب می‌شود، تصویر غذایی خواهد بود که هم اکنون جلوی آن‌ها روی میز قرار دارد. داوران، کارتی را انتخاب کردند که روی آن، عکس ماکارونی بود و از قضا، غذای جلوی آن‌ها در بشقاب نیز، ماکارونی بود.

در اتاق تاریکی که سعید فتحی روشن با یکی از داوران (سید بشیر حسینی) حضور یافت، حضور دستیاران فتحی روشن، غیر قابل انکار است. طراحی صحنه به گونه‌ای است که ذهن مخاطب را به اتاقی رمز آلود و تاریک و عجیب بکشاند و لوکیشن و میزانسن، برای روایت رمزآلود فتحی روشن درباره مرگ یک نفر، اماده شود. قفلی که روی صندوقچه مرموز مشاهده کردید که با رمز ۱۳۹۸ باز شد، یک قفل مخصوص شعبده بازی بود. قیمتش حدود ۷ دلار است و به آن، قفل رویایی رمز گذاری شده یا INDUCTION CODED DREAM LOCK گفته می‌شود و اندازه‌های مختلفی دارد و در آن سوی مرزها برای کارهای سورپرایز دوستان در جشن تولد و مراسمات شادی استفاده می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

روش کار این قفل جادویی و رویایی این گونه است که تردست، ۲ رقم اول از سمت چپ قفل را همیشه خودش از قبل، ست می‌کند. مثلا اگر او قصد پرسیدن تاریخ فوت فردی را داشته باشد، ۲ رقم اول از سمت چپ، (مثلا ۱۳ در ۱۳۹۸) است. چون احتمال فوت اکثریت مردم، از ۱۳۰۰ تا ۱۳۹۸ در نظر گرفته می‌شود. ۲ رقم آخر (یعنی ۹۸ در ۱۳۹۸)، هر چی باشد، ‌مهم نیست. چون با هر عددی که برای ۲ رقم آخر انتخاب می‌شود، قفل، باز خواهد شد. سعید فتحی روشن هم چون احتمال می‌داد که بشیر حسینی، با این ذهنیت که تاریخ فوت افراد، از ۱۳۰۰ تا ۱۳۹۹ می‌تواند باشد، پس دو رقم سمت چپ (۱۳) را ست می‌کند. پس، بشیر حسینی، هر شماره‌ای را انتخاب می‌کند، قفل باز می‌شود. چون فقط، ۲ رقم اول قفل شعبده بازی مهم است.

انتخاب صفحه ۲۴۹ در کتابی که ورق زد هم بر اساس تکنیک سکه یا COIN است که او، سکه‌ای را داخل کتاب قرار داده بود تا همان صفحه مورد نظرش که علامت گذاری شده، به نمایش در آید.

رازهای شعبده‌ی سعید فتحی روشن در فینال+عکس - 20

اسم فرد مرحوم شده که روی کاغذ نوشته شده بود و احسان علیخانی، پیش بینی کرده بود که «کاوه» نامی هست نیز توسط دستیار حسن فتحی روشن، در زمانی که فتحی روشن و بشیر حسینی، داخل آن اتاق مرموز تاریک بودند، طراحی رایانه‌ای شده و از طریق پرینترهای کوچک دستی، چاپ و داخل نردبان جاسازی شد که از پشت صحنه برای سعید آورده شد. سعید با مهارت، جعبه مخصوص تردستی را باز می‌کند و او وقتی بالای نردبان می‌رود، برگه پرینت شده را از داخل جعبه بر میدارد که روی آن، کاوه نوشته شده بود. این پرینترهای کوچک هم مثل جعبه چند لایه مخصوص تردستی و قفل‌های جادویی تردستی، قابل خرید است.

حسن فتحی روشن به ما می‌آموزد که با مهارت و تقویت استعداد، می‌توان با کمک علم و روایت‌های داستانی، یک نمایش دیدنی را اجرا کرد تا ذهن فریبکار ما آدم‌ها، با چالش‌های جذابی روبرو شده و مدتی سرگرم باشیم.

انتظاری بیش از سرگرمی از این فعالیت‌ها نباید داشت، چرا که همه حقه و مهارت تردست در منحرف کردن ذهن مخاطب است. روزگار، به همین آسانی، ذهن ما را فریب می‌دهد. ما عادت داریم بر اساس اطلاعاتی که درستی ان‌ها، راستی آزمایی نشده است، فکر کنیم، تصمیم بگیریم و این تصمیم را اجرا کنیم. کتاب «ذهن فریبکار»، راهکارهایی برای رهایی از این شیوه تصمیم گیری به ما ارائه می‌کند.

منبع خبر : روزیاتو عصر جدید سعید فتحی روشن

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
گاهی دلم میخواهد دنیا را دست کاری کنمبی هیچ دغدغه فکری، جامدادی ام را باز کنمپاک کن در دست گیرم و محو کنم تمام بدی‌ها راو به ازای هر بدی درخت سیبی بکارمکه گنجشک‌ها برایمان بخوانندو شاپرک‌ها برقصند.. کمی مهربانی در سطل رنگ بریزم، و رنگ بپاشم روی تمام دیوارهای شهرکه همه به هم لبخند بزنند.. کنار هر پنجره یک شمعدونی بگذارم تا دیگر، دل هیچ آدمی نگیرد …بروم به بزرگ‌ترین درمانگاه شهر و به همه حال خوب تزریق کنم.. من میتوانم برای همه آدم‌ها فارغ از هرجنس و سن و نژاد آرزوی خوب کنم …کاش همه تعریفمان از زندگی عوض شود، کاش همه با هم تکرار کنیم: زندگی شبیه زنگ نقاشی استزندگی تکرار املای آزادی استزندگی خرامان خرامان بودنبه وقت زنگ دلدادگی استسهم ما از زندگی، خشم و نفرت نیستسهم ما دویدن و نرسیدن هم نیستسهم ما از زندگی حال خوب و دو خط لبخند استباید از سخت‌ترین ضربه‌ها نردبان ساخت و به آسمان عروج کرد.. باید لبخند را تعارف کرد …. ما همه به هم یک حال خوب بدهکاریم ….
پارس نیوزپارس نیوز18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1