‌آیت‌الله جوادی‌آملی: هیچ فرقی بین ترامپ و یزید نیست/ انتقاد از اختلاس‌ها و احتکارها در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

‌آیت‌الله جوادی‌آملی: هیچ فرقی بین ترامپ و یزید نیست/ انتقاد از اختلاس‌ها و احتکارها در کشور

انتخابخبرگزاری انتخاب |
استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه اختلاس‌ها و احتکارها خروج از شرایط موجود را سخت می‌کند‌، گفت: باید قدر خون شهدا را بدانیم و مراقب زبان خود باشیم.
‌آیت‌الله جوادی‌آملی: هیچ فرقی بین ترامپ و یزید نیست/ انتقاد از اختلاس‌ها و احتکارها در کشور - 0

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه اختلاس‌ها و احتکارها خروج از شرایط موجود را سخت می‌کند‌، گفت: باید قدر خون شهدا را بدانیم و مراقب زبان خود باشیم.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله جوادی آملی امروز در دیدار با خانواده شهیدان غلامعلی در شهرستان دماوند ضمن گرامیداشت روز مباهله اظهار داشت: جریان مباهله واقعه بسیار مهمی است که در ۲۴ ذیحجه به وقوع پیوست و این روز برای همه ما چه حوزوی‌ها و چه دانشگاهی‌ها یکی از برجسته‌ترین روزهای سال است.

وی سپس خطاب به خانواده‌ شهیدان غلامعلی بیان کرد: خداوند شهدای شما را با شهدای صدر اسلام محشور کند که به برکت خون شهدای شما کشور آباد ما آبادتر خواهد شد و اگر مشکلاتی وجود دارد به برکت خون همین شهدا برطرف می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و منابع فراوان در کشور افزود: سرمایه‌های فراوانی در مملکت وجود دارد بنابراین اگر مشکلی وجود دارد از سمت خودمان است که نتوانستیم به درستی از آن‌ها بهره‌برداری کنیم.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: این اختلاس‌ها و احتکارها دست خود مردم است بنابراین حتی اگر امیرالمؤمنین (ع) هم رهبر باشد اما اگر مردم خوب نباشند شکست قطعی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ظلمی که امروز به مردم مظلوم یمن می‌شود با گذشته تفاوتی ندارد گفت: هیچ فرقی بین ترامپ و یزید وجود ندارد، زیرا امروز هم ظلم گسترده‌ای به مردم و کودکان در سراسر جهان می‌شود هم چنان که امروز یمن نیز عرصه ظلم و بیدادگری است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: باید ضمن دعا برای هم مسئولان و هم مردم، حرمت خون شهدا را حفظ کنیم و باید قدر خون شهدا را بدانیم و مراقب زبان خود باشیم تا به بیراهه نرویم و حلال و حرام را رعایت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نظرها

اخبار بیشتر