شهردار تهران خطاب به حسین علیزاده: خوشحالم که هنوز در این شهر زندگی می‌کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
شهردار تهران خطاب به حسین علیزاده: خوشحالم که هنوز در این شهر زندگی می‌کنید

شهردار تهران خطاب به حسین علیزاده: خوشحالم که هنوز در این شهر زندگی می‌کنید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
پیروز حناچی،شهرداد تهران، به مناسبت شصت و هشتمین زادروز حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده پیشگام موسیقی ایرانی، نامه‌ای به این نوازنده نوشت و زندگی کردن این هنرمند در تهران را میراث معنوی این شهر محسوب نامید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده پیشگام موسیقی ایرانی یک روز بعد از شصت و هشتمین سالروز تولدش، نت‌های دست‌نویس اثر ماندگار «نی نوا» را در حوزه شهردار تهران و تعدادی از هنرمندان به موزه موسیقی اهدا کرد.

حسین علیزاده، در این برنامه که با حضور جمعی از اهالی و فرهنگ هنر کشور همچون فرهاد فخرالدینی، محمد سلمانی، مصطفی کاظمی، لطیف روحانی، عباس سجادی، علی بوستان، شهرام صارمی برگزار شد، توضیح داد: «خوشحالم که در کشوری زندگی می‌کنم که با وجود همه مشکلات هر جایی که بویی از مردم باشد، لطف‌شان به من می‌رسد. ما با پشتیبانی مردم، موسیقی را توانسته‌ایم حفظ کنیم وامیدوارم همه مسئولان از جمله شهردار تهران که امروز فهمیدم با یکدیگر هم دانشگاهی نیز بوده‌ایم همت بیشتری برای فرهنگ و هنر خصوصا موسیقی کشور داشته باشند.»

شهردار تهران خطاب به حسین علیزاده: خوشحالم که هنوز در این شهر زندگی می‌کنید - 3

این نوازنده ادامه داد: «مسئولین تغییر کرده و مشکلات به روز می‌شوند ما هم باید برای مسئولین جدید مجددا مشکلاتمان را توضیح بدهیم. اما با این همه باید کشور را آباد کنیم. از این رو توصیه من به جوانان این است که تنها مسائل منفی را نبینند. مردم هر چیزی که به نفع تاریخ و فرهنگ هنر بوده را پاس داشته‌اند و مدافع خوبی برای فرهنگ و هنر بوده‌اند. از این رو از همه کسانی که برای فرهنگ این مرز و بوم فعالیت می‌کنند، سپاسگزارم.»

او در پایان صحبت‌هایش با اشاره به حضور شهردار تهران در این مراسم گفت: «شهر تهران قصه خاص خودش را دارد. من این شهر را با تمام وجودم لمس می‌کنم. هر جا احساس کمبودی می‌کنم در شهر پیاده روی می‌کنم چرا که این شهر اینقدر داستان دارد که حس خوبی به من می‌دهد. از این رو به همه جوان‌ها و نیز هنرمندان توصیه می‌کنم هر جایی که در کارشان کم آوردند در شهر قدم بزنند تا ببیند مردم چقدر الهام بخشند با تمام قدردانی که از تمام اساتید خودم دارم ولی شاید بزرگترین استاد من مردم بوده‌اند. برای همین است که در هیچ دوره‌ای حاضر به ترک این شهر و کشور نشدم چرا که احساس می‌کردم با این کار همه چیزم را از دست خواهم داد.»

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز در سخنانی با ذکر این مطلب که هنر در ایران در همه زمینه‌ها پیشنیه و عقبه فراوان داشته است گفت: «در موزه‌های دنیا بخش عمده‌ای از آثار در دوران اسلامی، ایرانی است. هنر و فرهنگ خصوص موسیقی و ادبیات با بخشی از زندگی مردم در آمیخته است. راهکار عبور از بحران‌ها توجه به فرهنگ و هنر است. مشکلات به دست مردم حل می‌شود.»

شهردار تهران خطاب به حسین علیزاده: خوشحالم که هنوز در این شهر زندگی می‌کنید - 8

در ادامه این برنامه، شهردار تهران سپاس نامه‌ای را به مناسبت شصت و هشتمین زادروز تولد حسین علیزاده، به این هنرمند اهدا کرد.

در این سپاس‌نامه آمده است: «جناب استاد حسین علیزاده؛ شهر تهران به شهروندی شما مفتخر است و از جمله میراث معنوی این شهر محسوب می‎شوید. به طور حتم خانه علیزاده در کوچه و خیابان همین شهر شکل گرفته است، نوای موسیقی‎اش از ورای در و دیوار آن فراتر رفته و کل جهان را طنین‎انداز کرده است. خانه حسین علیزاده، تبلور و تجلی هنر و موسیقی و معنویت است. با موسیقی‎اش بسیاری عالم معنا و خلسه عارفانه را تجربه کرده‎اند. هر بغضی که حنجره انسان توان بیانش را نداشته است، مردم این سرزمین از «نی‎نوا» ی شما شنیده‎اند و با ساز شما خاموش اما «فریاد» را به هنگامه درد و رنج خویش همنوا شده‎اند.

از این که شصت و هشتمین زادروز خود را همچنان در شهر تهران به سر می‎برید، بسی خوشحالی و سرور را برای من به عنوان شهردار تهران به همراه دارد و به رسم ادب و احترام این سپاسنامه را تقدیم شما می‎دارم. امید که سایه پر مهرتان بر تارک موسیقی این سرزمین باشد و سالیان سال از عشق و مهر بنوازید.»

در این مراسم، همچنین هدایایی همراه با دوکتاب نفیس از معماری شهر تهران از سوی شهردار تهران به این آهنگساز و نوازنده اهدا شد. این در حالی است که حسین علیزاده نیز پارتیتور دست نویس اثر ماندگار «نی نوا» را به وسیله شهردار تهران به موزه موسیقی اهدا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.
برنابرنا1 روز قبل
«آشفته گی» آخرین ساخته سینمایی فریدون جیرانی از ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر ماه) در اروپا و انگلیس اکران عمومی می‌شود. همچنین کارگردان به همراه بازیگران در نمایشهای «آشفته گی» در این تور جهانی حضور خواهند داشت. در فیلم «آشفته گی» بهرام رادان، مهناز افشار، نسیم ادبی، نازنین صلحجو، علی میلانی، احسان محمدی و مهران احمدی به ایفای نقش پرداخته‌اند. جیرانی درباره فضای فیلم جدید خود اینگونه نوشته است: «آشفتهگى» رئالیستى و اجتماعى نیست. یک فیلم است درباره عشق وجنایت …. نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این اثر فریدون جیرانی است.

نظرها

اخبار بیشتر