اعتراض رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص سلب عضویت برخی اعضای شوراها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
اعتراض رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص سلب عضویت برخی اعضای شوراها

اعتراض رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص سلب عضویت برخی اعضای شوراها

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها با انتقاد از سلب عضویت برخی اعضای شوراها از ارسال نامه به دادستان کل خبر داد.

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان‌ها در رابطه با سلب عضویت برخی اعضای شورای شهر اصفهان و شیراز گفت: به‌هرحال قوه قضائیه اقداماتی انجام می‌دهد که به اعتقاد ما در حوزه وظایفشان نیست. اعتراض خود را به قوه قضائیه قبلا اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: در جریان حاجتی در شیراز و آقای شهلا در مشهد نامه‌ای به دادستان کل کشور به‌عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها نوشتم و پیگیری‌هایمان را کردیم. غیر از حرکت‌های قانونی روش دیگری وجود ندارد و نمی‌توانیم کار دیگری انجام بدهیم. در قانون شوراها نحوه سلب عضویت فرد مشخص‌شده بدین ترتیب باید در شورای حل اختلاف مرکزی با رأی‌گیری مجموعه ۹ نفره که حضور دارند تصمیم‌گیری شود. در این هیئت ۹نفره نماینده قوه قضائیه نیز حضور دارد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به این سؤال که چرا طرحی در این زمینه به مجلس ارائه نمی‌شود؟ گفت: در مجلس چیزی را باید ببریم که ابهام قانونی داشته باشد اما وقتی ازنظر قانونی ابهامی وجود ندارد و شفاف و روشن است چه چیزی را به مجلس ارائه بدهیم؟.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی افزود: چنانچه فردی از حقوق شهروندی چند نفر حمایت کند حتی اگر در این زمینه جرم انگاری شود به‌هیچ‌وجه ارتباطی با عضویت در شورای شهر ارتباطی پیدا نمی‌کند. مزید بر اینکه حمایت از حقوق شهروندی افراد جرم محسوب نمی‌شود اما دست ما بسته است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: در حال بازنگری قانون شوراها هستیم و در این بازنگری سعی کردیم صراحت‌های قانونی بیشتری را در نظر بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اهدای اعضای بدن یک جانباز اهل شهرستان کازرون به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید. به گزارش ایرنا قلی دهقان جانباز شیمیایی ساکن روستای مشتان کازرون ظهر عاشورا پس از سکته مغزی به بیمارستان کازرون منتقل شد. با رضایت خانواده این جانباز والامقام، پیکر وی برای اهدای عضو به شیراز منتقل شد. به گفته خانواده وی، برخی اعضای بدن این جانباز ۵۶ ساله قرار است به پنج بیمار نیازمند اهدا شود. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

نظرها

اخبار بیشتر