احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تعلیق تحریم‌های نفتی / دود سفید از مذاکرات بیاریتز بلند می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تعلیق تحریم‌های نفتی / دود سفید از مذاکرات بیاریتز بلند می‌شود؟

احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تعلیق تحریم‌های نفتی / دود سفید از مذاکرات بیاریتز بلند می‌شود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
همزمان با سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کشورمان به فرانسه، برخی تحلیلگران نسبت به نتیجه مذاکرات امروز ظریف در محل برگزاری اجلاس جی7 ابراز خوش بینی می کنند.

در همین راستا روبرت مالی رئیس گروه بحران درباره حضور ظریف در محل نشست گروه هفت نوشت: تصور اینکه جواد ظریف بدون اینکه ترامپ سیگنال‌های مثبتی برای اعمال مجدد تعلیق تحریم‌های نفتی علیه ایران و بازگشت به برجام نشان داده باشد، به فرانسه رفته باشد بسیار سخت است.

احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تعلیق تحریم‌های نفتی / دود سفید از مذاکرات بیاریتز بلند می‌شود؟ - 1

در همین حال یکی از خبرنگاران مستقر در محل نشست گروه هفت به اظهار نظر استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درباره ورود ناگهانی ظریف به فرانسه اشاره کرده و نوشت: منوچین تاکید کرده ترامپ پذیرای مذاکره با ایرانی‌ها در نشست گروه هفت است.

منوچین گفته رئیس جمهور بارها تاکید کرده خواستار نشستن و مذاکره با ایران است و برای این منظور هیچ پیش شرطی ندارد.

با این حال الی استوکولز خبرنگار حوزه کاخ سفید در شبکه MSNBC تصمیم وزارت خزانه داری برای تحریم ظریف را در حالی مورد تمسخر قرار داده که استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا از تمایل ترامپ برای گفت وگو با ظریف در حاشیه نشست گروه هفت خبر داده است.

احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تعلیق تحریم‌های نفتی / دود سفید از مذاکرات بیاریتز بلند می‌شود؟ - 6

استوکولز در توییتر خود نوشت: منوچین همین یک ماه پیش ظریف را تحریم کرد ولی مشکلی نیست!

با همه این موضع گیری‌ها، دونالد ترامپ واکنشی دوپهلو به سفر ظریف و موضوع مذاکرات نیابتی در فرانسه نشان داده است. رئیس جمهوری آمریکا با وجود رد موافقتش با ارسال پیام سران گروه ۷ به ایران گفت که نمی‌تواند مانع گفتگوی سایرین با ایران شود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

او در حاشیه نشست سران هفت کشور صنعتی و ثروتمند جهان در مواجهه با سوال خبرنگاران در مورد توافق جمعی سران گروه ۷ برای ارسال پیامی مشترک به ایران گفت که من بحث و صحبتی در این مورد نداشتم. ترامپ افزود: «ما به اقدامات خود در مورد ایران ادامه می‌دهیم و برنامه خودمان را داریم ولی من نمی‌توانم کسی را از گفتگو منع کنم، اگر کسی (ماکرون و آبه) چنین خواستی دارد می‌تواند با ابتکار فردی خود آن را عملی کند.»

آخرین خبرها از سفر ظریف را اینجا بخوانید

گفتنی است؛ محمدجواد ظریف دقایقی پیش در اقدامی از قبل اعلام نشده وارد شهر بیاریتز فرانسه شد. در حال حاضر دونالد ترامپ به همراه سران شش کشور دیگر عضو گروه هفت برای نشست این گروه در فرانسه حضور دارند.

سخنگوی وزارت خارجه هرگونه نشست مشترک با آمریکا را تکذیب کرده اما وزیر خزانه داری آمریکا از تمایل ترامپ برای مذاکره با ایران خبر داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر