مصوبه کمیسیون بهداشت در مورد تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج از کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اجتماعی
مصوبه کمیسیون بهداشت در مورد تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج از کشور

مصوبه کمیسیون بهداشت در مورد تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج از کشور

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمد حسین قربانیدر گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (یک شنبه، ۳ شهریورماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از بررسی وضعیت دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در نشست امروز خبر داد و گفت: درخواست معافیت تحصیلی برای این دانشجویان شد که ما به عنوان کمیسیون فرعی آن را مورد بررسی قرار دادیم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس قانون مصوب سال ۹۶؛ دانشجویانی که قبل از سال ۹۶ به خارج از کشور برای تحصیل عزیمت کردند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند که بر این اساس تعداد محدودی پس از سال ۹۶ تا مهر ۹۷ مشغول تحصیل شدند که درخواست ۷۴ نماینده برای استفاده این دانشجویان از معافیت تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

انتخاب و معرفی پوربافرانی و بنیادی به عنوان اعضای پیشنهادی جهت عضویت ناظر در شورای عالی سلامت

وی از انتخاب و معرفی آقایان عباسعلی پوربافرانی، نماینده مردم نایین و بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر به عنوان اعضای پیشنهادی جهت عضویت ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: از بین این دو نماینده یک نفر برای عضویت انتخاب می‌شود.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

نماینده مردم آستانه اشرفیه از استماع گزارش مسئولان درمانگاه‌های زنجیره‌ای صلواتی ۳۳ گانه حضرت مهدی (عج) در مورد ارائه خدمات بهینه بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی در این نشست، گفت: کمیته‌ای برای درمان زائران اربعین وجود دارد که در وزارت کشور مستقر است و در ذیل آن وزارت بهداشت، هلال احمر و اورژانس کشور مستقر هستند؛ مسئولان درمانگاه‌های زنجیره‌ای در نشست امروز درخواست داشتند که مورد شناسایی واقع شوند و همچنین به آنها کمک شود.

قربانی یادآور شد: مقرر شد این درمانگاه‌ها در ذیل کمیته یا ستاد اربعین فعالیت داشته باشند تا بتوان حمایت‌های لازم را داشته باشیم همچنین درخواست تامین دارو داشتند که قول مساعد داده شد که تا حدودی داروی مورد نیاز از طریق هلال‌احمر و سازمان غذا و دارو تامین شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نظرها

اخبار بیشتر