ترکیه و روسیه با قضیه چین جدی‌تر از ایران برخورد می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ترکیه و روسیه با قضیه چین جدی‌تر از ایران برخورد می‌کنند

ترکیه و روسیه با قضیه چین جدی‌تر از ایران برخورد می‌کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری گفت: ترکیه و روسیه خیلی جدی به چین فکر می‌کنند ولی ما در ایران اهمیت گردشگران چینی را در حد رستوران و راهنمای چینی‌زبان تنزل داده‌ایم.

پس از آن‌که ولی تمیوری ـ معاون گردشگری در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: برنامه جذب گردشگران چینی با وجود تلاش‌هایی که برای لغو روادید انجام شده است، بدون اعتبار مانده و مشکل بودجه دارد، محمدابراهیم لاریجانی ـ مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری الزامی‌هایی که برای جذب پایدار و مستمر گردشگر از کشورهای هدف همچون چین ضرورت انجام دارد را در گفت‌وگو با ایسنا یادآور شد و تاکید کرد: جذب گردشگران چینی یک برنامه چند وجهی و فرابخشی است، این کاری نیست که فقط وزارت تازه تاسیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تنهایی بتواند انجام دهد.

وی به کمبود منابع مالی برای جذب گردشگر از بازارهای هدف مثل چین اشاره کرد و افزود: اعتبار مالی و ارزی یکی از مسائلی است که بدون آن قطعا کار زیادی در چین نمی‌توانیم انجام دهیم که رفع و تامین آن در اختیار دولت و سازمان برنامه و بودجه است.

لاریجانی یادآور شد: افزایش خطوط پروازی داخلی و خارجی و ترانزیت و طراحی خطوط جدید به شهرهای گردشگرفرست چین در اختیار وزارت راه و شهرسازی است. ابزار معرفی ایران در چین در دستان وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات و صدا و سیما است. آماده‌سازی فضای شهر به لحاظ نصب تابلو و علائم به زبان چینی همانند آنچه ترکیه و روسیه به خوبی برای جذب گردشگران چینی انجام داده‌اند با شهرداری‌ها است. آموزش فروشندگان در مجتمع‌های تجاری، رستوران‌ها، تاکسی‌ها، هریک به عهده سازمان و صنف مرتبط است. آموزش شهروندی و جامعه میزبان برای مواجهه مناسب با اتباع چینی یک کار گروهی چند وجهی و فرابخشی است.

وی اضافه کرد: ایجاد صرافی، خدمات بانکی، بیمه‌ای، ترانسفر و حمل نقل درون شهری، خدمات پزشکی و سایر به چینی‌ها که به حداقل تسلط به زبان و فرهنگ چینی نیاز دارد، هر یک به عهده متولیان خودشان است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در این بین بخش بسیار کوچکی به نام هتل، راهنمای گردشگری و پکیج سفر توسط آژانس‌ها و در اختیار این وزارت است که اگر درست هم انجام دهد به تنهایی متضمن ایجاد رضایت در گردشگر چینی و ایجاد موج تکاثری برای جلب گردشگران بعدی نخواهد بود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

او گفت: این تفکر و تصور که جذب گردشگر چینی را به هتل و رستوران چینی، تورلیدر چینی‌زبان و مقداری هم تبلیغات در چین یا شرکت در چهار پنج نمایشگاه محدود کرده، غلط است؛ چرا که به جوانب و پیچیدگی‌های صنعت گردشگری توجه ندارد.

وی افزود: به طور مثال در مسأله تبلیغات، کشور رقیب ما ترکیه سالانه بیش از ۵۰ رویداد فرهنگی در چین برگزار می‌کند و این یعنی هر روز در چین حضور دارد. یا سالانه بیش از ۲۰ تور آشناسازی از چین به مقصد ترکیه برگزار می‌شود که ما حتی قادر به تامین یک مورد این رویدادها و تورهای آشناسازی نیستیم. یا در موضوع خدمات، روسیه مثال خوبی است. همه تابلوهای شهری، فرودگاه‌ها، موزه‌ها، پارک‌ها، بیمارستان‌ها و حتی زبان اپلیکیشن‌ها و برچسب اقلام و اجناس تمام فروشگاه‌های خود را به زبان چینی طراحی و نصب کرده است. قطعا این کارها فقط توسط وزارت توریسم ترکیه یا روسیه انجام نشده، بلکه یک عزم ملی و یک کار جمعی بوده است.

لاریجانی بیان کرد: از همه فعالان و دلسوزان صنعت گردشگری خواهش می‌کنم توسعه صنعت گردشگری با چین یا هر جای دیگری را با طرح موضوعاتی نظیر نبود رستوران یا راهنمای هم‌زبان گردشگر تنزل ندهند و همه جانبه نگر موضوع را بررسی کنند و همه آنچه را که برای این پروژه (جذب گردشگران چینی) لازم داریم را بیان کنند و مشارکت عمومی را مطالبه کنند.

چین جزو ۲۰ بازار هدف گردشگری ایران محسوب می‌شود و از حدود یک ماه پیش مقررات لغو روادید به صورت یکطرفه برای اتباع این کشور به اجرا گذاشته شد. علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمار داده که در سال گذشته ۵۲ هزار چینی به ایران سفر کرده‌اند اما ایران با اجرای پروژه لغو یکطرفه روادید، یک برنامه پنج ساله برای جذب بیشتر گردشگران چینی دارد. او از هدف‌گذاری برای جذب یک درصد از گردشگران چینی در طول این برنامه پنج ساله خبر داده است. طبق اعلام وزارت توریسم چین، در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۵۰ میلیون چینی به خارج از کشور سفر کرده‌اند. پیش‌بینی شده است که جمعیت گردشگران این کشور تا سال ۲۰۲۲ به ۱۷۸ میلیون نفر برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو8 ساعت قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله ائتلاف سعودی را تهدید کرد که در صورت عدم توقف حملات، نیروهای یمنی تا عمق خاک عربستان پیشروی خواهند کرد. به گزارش خبر فوری، یک عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله ائتلاف سعودی را تهدید کرد که در صورت عدم توقف حملات، نیروهای یمنی تا عمق خاک عربستان پیشروی خواهند کرد. «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، گفت که در صورت عدم توقف حملات ائتلاف سعودی به یمن، نه تنها حملات موشکی و پهپادی به مواضع متجاوزان متوقف نخواهد شد؛ بلکه نیروهای یمنی تا عمق خاک عربستان و حتی تا ریاض نیز پیشروی خواهند کرد. این عضو شورای سیاسی یمن همچنین تأکید کرد که عملیات یمنی‌ها بر اساس اصل دفاع از خویش صورت می‌گیرد و بنابراین کسی نباید ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را سرزنش کند. ارتش یمن در مردادماه گذشته نیز با ۱۰ پهپاد تأسیسات آرامکو را هدف قرار داده بود و آن را عملیات بازدارنده شماره یک نامیده بود.

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عقد موقت آن است که مدت زناشوئى در آن معین شود، مثلا زن را به مدت یک ساعت یا یک روز یا یک ماه یا یک سال یا بیشتر عقد نمایند. می خواستم بدانم از لحاظ ارتباط جنسی تا چه حد می‌توانیم انجام دهیم که مشکلی از لحاظ شرعی پیش نیاید؟ پاسخ: بواسطه عقد ازدواج، زن و مرد به یکدیگر حلال مى‏شوند و آن بر دو قسم است: عقد دائم و عقد موقت؛ عقد دائم آن است که مدت زناشوئى در آن به هیچ وجه محدود نباشد و زنى را که به این قسم عقد مى کنند «دائمه» مى گویند. اما عقد موقت آن است که مدت زناشوئى در آن معین شود، مثلا زن را به مدت یک ساعت یا یک روز یا یک ماه یا یک سال یا بیشتر عقد نمایند و زنى را که به این قسم عقد کنند «متعه» و «صیغه» می‌نامند [۱]. در دوران عقد موقت دو طرف می‌توانند از یکدیگر همانند دوران عقد دائم لذت ببرند مگر آنکه زن در عقد شرط کند که شوهر با او نزدیکى نکند، در این صورت عقد و شرط او صحیح است و شوهر فقط مى‏تواند لذتهاى دیگر از او ببرد، ولى اگر بعدا به نزدیکى راضى شود، شوهر می‏تواند با او نزدیکى نماید [۲]. بنابراین در مورد سؤال بهتر است با مشخص کردن مرجع تقلید خود مجددا با ما مکاتبه نمایید یا با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
حالا بدهکارهای برجام با گستاخی ژست طلبکار گرفته و به ایران خرده گرفته‌اند که چرا تعهدات خود را کاهش داده است! اکنون ۱۶ ماه از خروج رسمی آمریکا و همچنین خروج عملی اروپا از برجام سپری شده است. اکنون این ایران است که در جایگاه طلبکار برجام قرار دارد، نه اروپایی‌های بدعهد. اعضای اروپایی برجام و آمریکا فقط زبان زور را می‌فهمند. وزارت خزانه‌داری آمریکا بار دیگر درباره نقض تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران به شرکت‌های اروپایی و عراقی هشدار داد.

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

نظرها

اخبار بیشتر