دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
دی90 روی "فریم شاسی" پیکاپ تی60 مکسوس توسعه یافته است. این خودرو 5 ستاره ایمنی آژانس ان اچ تی اس اِی( اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراهی آمریکا) را به دست آورده است.

عصرایران- مدتی قبل به معرفی مدل دی60 از برند چینی مکسوس پرداختیم. همانطور که در مطلب مذکور نیز اشاره شد؛ مکسوس در واقع زندگی دوباره شرکت LDV متعلق به کمپانی لیلاند داف انگلیس است که با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات مالی در سال ۲۰۰۹ ورشکسته شده (تاسیس ۱۹۹۳) و سرانجام توسط سایک موتور خریداری شد. چینی‌ها LDV را احیا کرده و خط تولید آنرا دوباره فعال کردند. عنوان برند مکسوس نیز از تنها محصول این کمپانی انگلیسی پیش از ورشکستگی، گرفته شده که یک ون به همین نام بود. البته گروهی از محصولات این خط تولید همچنان با نام LDV در برخی بازارها مانند استرالیا عرضه می‌شوند؛ یعنی سایک باتوجه به بازار هدف از هر دو برند استفاده می‌کند.

اداره کنندگان مکسوس تلاش دارند تا در زمینه تولید؛ چیزی متفاوت از سایر خودروهایی باشند که با نام محصول چین در بازارهای مختلف عرضه می‌شوند. به همین دلیل در زمینه طراحی سرمایه گذاری بیشتری داشته‌اند.

در مطلب امروز سراغ یکی دیگر از محصولات شاسی بلند مکسوس با نام دی90 می‌رویم که در بازار استرالیا با نام LDV D90 عرضه می‌شود.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 5

نمای ظاهری

دی۹۰ در کلاس اس یو وی فول سایز قرار می‌گیرد بنابراین با یک خودروی درشت اندام سر و کار خواهیم داشت. تولید این محصول از سال ۲۰۱۷ تا کنون ادامه دارد.

در طراحی آن و در نمای جلو اولین چیزی که نظر بیننده را به خود جلب می‌کند؛ گریل (جلوپنجره) بزرگی است که تقریبا بیشتر فضای این قسمت را به خود اختصاص داده است. این گریل طراحی ۸ ضلعی دارد و لوگوی بزرگ مکسوس نیز در قلب آن جای گرفته است. سطح گریل بافت جالبی دارد که با انعکاس نور نمای جذابی به خود می‌گیرد. اطراف آن نیز یک فریم کرومی مشاهده می‌شود که این قسمت را هر چه بیشتر در مسیر دید بیننده قرار می‌دهد. البته این محصول در بازارهای مختلف با دو گریل متفاوت دیده می‌شود که مورد دوم دارای سه ردیف خط موازی کرومی است.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 9دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 10دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 11

کارشناسان خودرو طراحی گریل دی۹۰ را مشابه با فورد اندیور می‌دانند.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 13

بامپر (سپر) یکپارچه به علت بزرگی گریل تنها محدود به مه شکن‌های جانبی و هواکش‌های اطراف آن شده است. چراغ‌های جلو طراحی ساده اما مناسبی دارند که در مجموع به همراه سایر عناصر منظره زیبایی را در نمای جلوی خودرو ایجاد کرده‌اند.

به فرمولی که اشاره شد باید هودلاین‌ها یا خط‌های روی درپوش موتور را نیز اضافه کنیم که نمایی عضلانی را در آن قسمت ایجاد کرده و بر جذابیت‌های ظاهری دی۹۰ افزوده است. دی۹۰ در این قسمت شباهت هایی به اینفینیتی کیو اکس۸۰ دارد.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 16

در نمای جانبی مکسوس و در همان لحظه اول ملاقات! دو مورد آزار دهنده ذهن مخاطب را درگیر خود می‌کند! یکی طول کم فندر (گلگیر) جلو و فضایی که به موتور اختصاص داده شده و دیگری اندازه کوچک چرخ‌ها برای مدل پایه این خودرو! دی۹۰ در مدل پایه با رینگ ۱۷ اینچی ارائه می‌شود و گرانترین تریم با نمونه ۲۱ اینچی.

بخش‌های کرومی در آینه بغل، دستگیره درها، انتهای فندرهای جلو، بخش پایینی نوار شیشه‌ها و رکاب از جمله ویژگی‌های نمای جانبی مکسوس دی۹۰ هستند.

در این قسمت نیز شباهت هایی با تویوتا فورچونر مشاهده می‌شود.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 20

دی۹۰ روی «فریم شاسی» پیکاپ تی60 مکسوس توسعه یافته است که مدتی قبل در گروه خودروی عصر ایران یکی از اعضا خانواده پیکاپ این گروه خودروسازی را مورد بررسی قرار دادیم. مکسوس دی۹۰ برابر با ۵۰۰۵ میلیمتر طول، ۱۹۳۲ میلیمتر عرض و ۱۸۷۵ میلیمتر ارتفاع دارد. فاصله بین محورها نیز ۲۹۵۰ میلیمتر است.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار تکنولوژی روز ایران و سایر نقاط دنیا

در نمای عقب همه چیز ساده و به دور از غافلگیری طراحی شده است. شاید دیفیوزر و قاب کرومی خروجی‌های اگزوز در آن مهمترین اتفاق این بخش از طراحی دی۹۰ باشد.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 24دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 25

کابین و امکانات هوشمند

با توجه به راهبرد سایک موتور در خط تولید مکسوس؛ انتظار یک کابین باکیفیت از این محصول چیز عجیبی نخواهد بود! بطور کلی در ساخت تجهیزات کابین از مواد دارای بافت نرم استفاده شده که حس خوبی را به سرنشین منتقل می‌کند. بخش‌های چرمی با دوخت درشت گزینه‌ای است که در اکثر خودروهای باکیفیت دنیا و طراحی فضای داخل کابین آنها حضور دارد.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 28

این کابین را می‌توان یک کپی مستقیم از کمپانی ب ام و دانست برای نمونه در تصویر زیر طراحی کابین ب ام ۵۳۰ آی را مشاهده می‌کنید:

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 30

مکسوس دی۹۰ در تریم‌های مختلفی ارائه می‌شود که کاملترین مدل دارای امکاناتی شامل موارد زیر است: مقابل راننده یک نمایشگر دیجیتال ۸ اینچی میان دو نشانگر آنالوگ آمپر قرار گرفته است که اطلاعات مرتبط با خودرو را نمایش می‌دهد. کمی آنطرف‌تر در مرکز کنسول یک نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی لمسی (با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو) مشاهده می‌شود که تنظیمات سیستم سرگرمی بوسیله آن در دسترس قرار می‌گیرد. ۱۲ اسپیکر استریو، دوربین ۳۶۰ درجه، سقف پانورامیک، گرم کن و سردکن صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌ها، چرم طبیعی برای قسمت‌های مختلف، درب صندوق عقب الکتریکی با مکانیسم هوشمند، ۳ پورت یو اس بی، کنترل دمای هوشمند، سوکت برق ۲۲۰ ولت، ترمز اضطراری، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خطوط رانندگی، هشدار برخورد با مانع، دوربین برای مشاهده نقاط کور دید راننده، ۶ حالت مختلف رانندگی، دکمه استارت موتور، ترمز دستی برقی و …

در تریم‌های ارزانتر به جای چرم طبیعی از نوع مصنوعی و به جای ۱۲ بلندگو ۶ عدد استفاده شده است.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 33دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 34دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 35دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 36دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 37دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 38دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 39دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 40دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 41دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 42دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 43دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 44

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 46

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 48

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 50

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 52

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 54

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 56

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 58

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 60

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 62

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 64

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 66

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 68

پیشرانه

در این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ با ۲۲۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر استفاده شده است. دی۹۰ باتوجه به تیپ مجهز به سامانه تمام چرخ محرک یا محور عقب است. دی۹۰ بالغ بر ۲ تن وزن دارد اما این پیشرانه در آزمون‌های رانندگی عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است. وظیفه انتقال نیرو نیز برعهده یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک است.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 72

میزان مصرف سوخت در نمونه مجهز به سامانه چهارچرخ محرک برای حالت ترکیبی برابر با ۱۰٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر گزارش شده است. این آمار برای نمونه محور عقب برابر با ۱۰٫۲۱ لیتر است.

مکسوس ۵ ستاره ایمنی آژانس ان اچ تی اس اِی(اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراهی آمریکا) را به دست آورده است.

قیمت این محصول در مدل پایه برای بازار چین از ۱۸ هزار دلار آغاز و در کاملترین تریم به ۳۲ هزار دلار می‌رسد.

این محصول در بازار هند با لوگوی ام جی ارائه می‌شود.

۲۴

اخیرا تصاویری از دی۹۰ مدل ۲۰۱۹ ارائه شده که در آلبوم زیر آنرا مشاهده خواهید کرد.

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 79دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 80دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 81دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 82دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 83دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 84دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 85

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 87

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 89

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 91

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 93

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 95

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 97

دی۹۰؛ شاسی بلند درشت اندام چینی! (+فیلم و تصاویر) - 99

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | خودروهای باورنکردنی نسل آینده در فرانکفورت

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل

ارباب حلقه‌ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
زیرا در آن زمان بود که آئودی مدل مفهومی پرولوگ را معرفی کرد. مفهومی پرولوگطراحیدر ادامه فیلمی را مشاهده می‌کنید که مراحل جالب طراحی جزئیات A۷ اسپرت بک را نشان می‌دهد. آئودی در مدل A۷ اسپرت بک از یک گریل (جلوپنجره) توسعه یافته در عرض و ارتفاع استفاده کرده که البته بافت ساده‌ای نیز دارد. شاید بگوئید ما با یک خودروی اسپرت سر و کار نداریم اما این یک کوپه چهار درب است که روح اسپرت در تمامی بخش‌های خودرو حضور دارد. با حرکت به سمت نمای جانبی A۷ اسپرت بک اولین چیزی که خودنمایی می‌کند خط شانه قوی در بدنه خودرو است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
این خودرو نیز توانست عنوان برترین خودروی اسپرت سال را به خود اختصاص دهد. خط تولید مرسدس تا سال ۱۹۵۴ فقط تعداد ۱۴۰۰ عدد از این مدل را تولید کرد. هدف بنز از ساخت این خودرو، تنها به عنوان یک ماشین مسابقه بود تا بتواند تمام پیست‌های جهان را صحنه نمایش خودروهای خود قرار دهد. نکته جالب تصویر آن است که این خودرو در آن‌ سال‌ها هم جزو خودروهای گران محسوب می‌شد و مالک آن از این مدل مرسدس بنز به عنوان باربری استفاده کرده است. در تست‌هایی که آن زمان بر روی این خودرو انجام دادند، مشخص شد SL۳۰۰ در ۱۰ ثانیه می‌تواند به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین مصرف سوختی برابر با ۱۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد.

نگاهی به رنگهای جدید «آیفون ۱۱» و «آیفون ۱۱ پرو» به روایت تصویر

4+
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
ایسناایسنا31 دقیقه قبل
تحلیلگر ارشد محصولات اپل برآورد کرده است که آیفون ۱۱ پرو نسبت به سایر مدل‌های ارائه شده مورد استقبال بیشتری واقع خواهد شد. به گزارش ایسنا، مینگ چی کو، کارشناس و تحلیلگر ارشد محصولات اپل با بررسی آمار و ارقام مربوط به پیش سفارش گوشی‌های جدید آیفون، به تازگی برآورد و اعلام کرده است که آیفون ۱۱ پرو در ایالات متحده آمریکا با استقبال بسیار بیشتری در مقایسه با سایر مدل‌های ارائه شده توسط اپل مواجه خواهد شد. وی همچنین از میزان پیش سفارش‌های ثبت شده دریافته و اعلام کرده است که گوشی‌های هوشمند جدید آیفون حتی در چین نیز که تحت تاثیر جنگ تجاری با آمریکا میزان فروش محصولات شرکت آمریکایی اپل کاهش یافته بود، با استقبال مواجه شده است. از طرفی دیگر، وی پیش‌بینی کرده است که میزان فروش گوشی‌های آیفون ۱۱ در چین بسیار بیشتر از سایر مدل‌های تولید شده توسط اپل خواهد بود این در حالیست که آیفون ۱۱ پرو در ایالات متحده آمریکا بیشتر خواهد فروخت. بر اساس گزارش CNBC، پیش سفارش گوشی‌های جدید آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس از هفته گذشته آغاز شده است و قیمت این گوشی‌های هوشمند به ترتیب ۶۹۹ دلار، ۹۹۹ دلار و ۱۰۹۹ دلار گزارش و اعلام شده است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
البته اپل در این رویداد، ۱۶ دقیقه به صحبت در مورد مدل‌های جدید اپل واچ پرداخت. «جریل اونگ» تحلیلگر دویچه بانک در واکنش به برگزاری رویداد اپل گفت: آیفون ۱۱ یک دوربین، دوربین و دوربین جدید است. «فیل شیلر» مدیر ارشد بازاریابی اپل به طور خاص دوربین آیفون ۱۱ را به عنوان قسمت مورد علاقه خود اعلام کرد. تحلیلگران همچنین از چگونگی استفاده اپل از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای ایجاد عکس‌هایی حاصل از ترکیب چندین عکس یاد می‌کنند. «زیمرمن» می‌گوید: فوت کوزه‌گری اپل بیشتر در نرم افزار آن و چگونگی استفاده آن از هوش مصنوعی برای عکاسی نهفته است.

نظرها

اخبار بیشتر