توجیه عجیب ساکت جبهه بوده و سنش کم است پس ابوالمشاغل فوتبال باشد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. ورزشی

توجیه عجیب ساکت جبهه بوده و سنش کم است پس ابوالمشاغل فوتبال باشد!

فراروخبرگزاری فرارو |
ساکت چند سال مدیرعامل باشگاه سپاهان بوده و سنش هم پایین است! او از ۱۶سالگی هم در جبهه بوده و هرجا حضور داشته، موفق بوده است». او می‌گوید تمرکز ساکت روی تیم ملی است و در فدراسیون کار نمی‌کند؛ سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا تیم ملی زیر نظر جایی دیگر به غیر از فدراسیون فوتبال است؟

فدراسیون فوتبال این روز‌ها در بد مخمصه‌ای گیر افتاده؛ مهدی تاج به‌عنوان رئیس این فدراسیون به ظاهر تلاش زیادی می‌کند تا نشان دهد مجموعه‌اش روی نظم خاصی پیش می‌رود و اصول حرفه‌ای‌گری را رعایت می‌کند، ولی پشت این ظاهرسازی، هر روز مشکلی سبز می‌شود که به نگرانی‌های جامعه فوتبالی می‌افزاید؛ این فدراسیون که بار‌ها ناتوانی‌اش را حتی در برگزاری یک مراسم ساده نشان داده، به‌تازگی دوباره زیر ذره‌بین تیز منتقدان قرار گرفته که نتوانسته مراسمی درخور شأن بهترین‌های فوتبال ایران تدارک ببیند. هرچند که اگر اتفاقی غیر از این می‌افتاد آن‌وقت جای شگفتی داشت!

به گزارش شرق، این برای اولین‌بار نیست که مراسم بهترین‌های لیگ و بازیکنانی که به‌عنوان بهترین‌ها انتخاب می‌شوند پربحث است؛ توان فدراسیون در ظاهرسازی و خوب جلوه‌دادن این مراسم هم در این چندساله هرگز راه به جایی نبرده و بعید است با حضور چنین مدیرانی که گوشه‌ای از کار در فدراسیون فوتبال را گرفته‌اند، بشود امیدوار بود چنین مشکلاتی حل شود.البته مشکلات مهدی تاج در فدراسیون فوتبال آن‌قدر زیاد است که شاید سر سوزنی هم برایش اهمیت نداشته باشد که مراسم بهترین‌های لیگ خوب بوده یا بد؛ او باید پول مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی را فراهم کند و سخت در تأمینش مانده است؛ علاوه‌برآن، از سوی اهالی فوتبال متهم به ناتوانی در برگزاری درست بازی‌های لیگ هم شده و به‌شدت هم به‌خاطر تخطی در استفاده و اصرار به استفاده از محمدرضا ساکت در پست‌های مختلف فوتبال ایران تحت فشار است.هرچند که او مدیریتش را از زمانی که روی کار آمده و جای کفاشیان را گرفته به همین شیوه پیش برده و برای خود و مجموعه‌اش زمان خریده، ولی این‌بار به نظر می‌رسد مشکلاتش جدی است.

دست نیاز به سوی دولت

مهدی تاج همین چندوقت پیش به مسئولان دولتی در یک کنفرانس خبری تاخت تا نشان دهد بی‌نیاز از کمک‌های مالی است و اجازه نمی‌دهد کسی در فدراسیونش دخالت کند؛ او این بحث‌ها را زمانی رو کرد که باید طبق قانون بازنشستگی عذر بسیاری از دوستانش در فدراسیون فوتبال را می‌خواست، ولی با اعلام اینکه فدراسیونش نهادی غیردولتی است، زیر بار پذیرش این قانون پارلمانی نرفت.فشار‌ها که بیشتر شد، او آمد و در کنفرانس خبری‌اش گفت: «دولت دست از سر فوتبال بردارد». او البته گفت که فدراسیونش از بسیاری دیگر از نهاد‌های دولتی سود بیشتری داشته است. تاج، آن زمان که با حرارت زیادی پشت میکروفن چنین صحبت‌هایی می‌کرد، فکرش را نمی‌کرد کمتر از دو ماه دیگر «درمانده و مستأصل» دوباره دست یاری به سوی دولت دراز کند؛ پول فدراسیون فوتبال که گفته می‌شود رقمی بین چهار تا پنج میلیون دلار است در فیفا مانده و به دلیل مشکلات تحریم، نمی‌توان برداشتی داشت.

تاج که حالا باید پول ویلموتس را بدهد، با بیان اینکه بهتر است بین نهاد‌های مختلف همکاری وجود داشته باشد، از دولت خواسته به این فدراسیون پول قرض بدهد تا بتواند بعدا قرض را پرداخت کند!البته تاج که خودش دیگر نمی‌تواند بیاید و با حرارت بسیاری دم از مستقل‌بودن بزند، به‌تازگی با اعضای هیئت‌رئیسه‌اش وارد همکاری شده و از آن‌ها طلب کرده روی این خواسته که «دولت به ما پول قرض بدهد» پافشاری کنند.جدید‌ترین نمونه‌اش هم به صحبت‌های روز گذشته محمود اسلامیان، عضو هیئت‌رئیسه این فدراسیون، با رادیو برمی‌گردد. اسلامیان می‌گوید: «ما در فیفا پول داریم، ولی به دلیل مشکلاتی که ترامپ ایجاد کرده است، نمی‌توانیم این پول را به ویلموتس بدهیم. دولت باید این مسئله را حل کند. ما از دولت درخواست کمک نکردیم، فقط درخواست کردیم به ما پول قرض بدهد تا این مشکل حل شود». اسلامیان می‌گوید «درخواست کمک نکردیم» و فقط خواسته‌ایم به ما پول قرض بدهند.جذابیت صحبت‌هایش به همین‌جا ختم نمی‌شود. او در ادامه هم می‌گوید: «ما از دولت قرض می‌خواهیم نه کمک. ضمن اینکه در بودجه مجلس ده‌ها نهاد غیردولتی در ردیف بودجه دیده شده‌اند. نزدیک به ۴۰ یا ۵۰ مرکز غیردولتی هستند که بودجه می‌گیرند».

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

خون فدراسیون رنگین‌تر است؟

اسلامیان به طرز عجیبی اصرار به کمک از دولت را می‌پیچاند؛ او که به‌خوبی از ضعف فدراسیون در اداره امور مالی آگاه است، اسم این درخواست را قرض می‌گذارد و نه کمک! البته که باز هم بر غیردولتی‌بودن فدراسیون تأکید می‌کند و با وجود اینکه می‌داند خلاف قانون است که دولت پولی به نهاد غیردولتی بدهد، می‌گوید نهاد‌های این‌چنینی هستند که از دولت بودجه می‌گیرند.فرض اینکه ادعای اسلامیان مبنی بر تعداد نهاد‌های غیردولتی که بودجه می‌گیرند درست باشد، سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا همه آن نهاد‌ها از قوانین پارلمانی که وضع می‌شوند، سرپیچی می‌کنند؟ همه آن‌ها با جوی که به راه می‌اندازند، سایر نهاد‌های خارج از کشور را به شک وامی‌دارند که نکند قرار است اتفاقی در ایران رخ دهد؟آیا همه آن نهاد‌ها هم ابتدا می‌گویند تابع قانون هستند، ولی وقتی قرار به اجرای قانون باشد، یادشان می‌افتد که غیردولتی هستند و دلیلی ندارد از قوانینی که پارلمان وضع می‌کند تبعیت کنند؟ این‌ها بخشی از پرسش‌هایی است که از دیرباز درباره فدراسیون فوتبال مطرح بوده؛ اینکه چطور فدراسیون می‌تواند از دولت کمک بگیرد، ولی خودش را موظف نمی‌بیند به قوانین وضع‌شده توسط مجلس نه دولت، گردن نهد؟

فقط ساکت به جبهه رفته است؟

مواردی که در بالا عنوان شد تنها بخشی از مشکلات این روز‌های فدراسیون فوتبال است؛ بخش دیگری که بیخود و بی‌جهت، مهدی تاج و فدراسیونش را زیر سؤال برده و تحت فشار گذاشته، حضور عجیب و غریب محمدرضا ساکت در همه‌جاست!ساکت که همراه همین محمود اسلامیان و مهدی تاج، یکی از اضلاع قدرت گروه اصفهانی در فدراسیون فوتبال است، چندی پیش مثلا به‌دلیل مشمول‌شدن در قانون بازنشستگی از سمتش در فدراسیون فوتبال استعفا داد؛ استعفایی صددرصد صوری!پست‌هایی که ساکت بعد از استعفایش در فدراسیون فوتبال گرفته به‌مراتب از پست‌هایی که زمان حضورش در این فدراسیون داشت، بیشتر شد؛ به‌طوری‌که لقب «ابوالمشاغل» را برایش ساختند.فدراسیون و در رأس همه آن‌ها مهدی تاج، هرگز درباره اینکه چطور می‌شود فردی بازنشسته این همه پست در فدراسیون می‌گیرد، توضیحی نداده، ولی محمود اسلامیان در راستای صحبت‌های جذابی (!) که با رادیو کرده، درباره این موضوع این‌طور پاسخ می‌دهد: «تمرکز ساکت روی تیم‌های ملی است و در فدراسیون فوتبال کار نمی‌کند. او در مرکز آکادمی است.ساکت چند سال مدیرعامل باشگاه سپاهان بوده و سنش هم پایین است! او از ۱۶سالگی هم در جبهه بوده و هرجا حضور داشته، موفق بوده است». او می‌گوید تمرکز ساکت روی تیم ملی است و در فدراسیون کار نمی‌کند؛ سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا تیم ملی زیر نظر جایی دیگر به غیر از فدراسیون فوتبال است؟موضوع دیگر هم همان بحث نخ‌نمای همیشگی و ربط‌دادن موارد بی‌ربط به همدیگر است؛ اسلامیان می‌گوید ساکت از ۱۶ سالگی در جبهه بوده و … حالا باید این سؤال را از فدراسیون فوتبال پرسید که آیا ساکت تنها فرد ایرانی و آشنا به مسائل فوتبالی است که به جبهه رفته؟یعنی همه آن‌هایی که در طول سال‌های زیاد برای ایران در جنگ تحمیلی به جبهه رفته‌اند الان آن‌قدر شغل روی سرشان ریخته که وقتی برای خودشان ندارند و دائم مشغول انجام وظیفه هستند؟ یا اینکه کسی به این بهانه که از جوانی در جبهه حضور داشته نباید تابع قوانین کشوری باشد که برایش به جبهه رفته است؟

این‌ها فقط تعدادی از پرسش‌های بی‌پاسخی است که این روز‌ها مطرح می‌شود؛ تاج به‌واسطه «غیردولتی» ‌بودن فدراسیونش، تشکیلاتی مجزا در «سئول» راه انداخته و نیازی به دولت، به پاسخ‌گویی و شفافیت ندارد مگر اینکه جیبش خالی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نودنود4 ساعت قبل
رئیس رئال مادرید به فکر پیدا کردن جانشین زین الدین زیدان است. به گزارش وبسایت نود، نشریه موندو دپورتیوو اسپانیا مدعی شده که جایگاه زین الدین زیدان در رئال مادرید پس از شکست سه گله در خانه پاریسن ژرمن متزلزل شده و رئیس رئال مادرید به دنبال پیدا کردن گزینه هایی برای جانشینی او است. در این گزارش آمده که ژابی آلونسو نظر مثبت فلورنتینو پرز را جلب کرده و یکی از گزینه‌های اصلی او در صورت برکناری زیدان محسوب می‌شود. آلونسو کار خودش به عنوان مربی را در تیم زیر ۱۴ ساله‌های رئال آغاز کرد و در این فصل مربی تیم دوم رئال سوسیداد شده است. رسانه‌های اسپانیا همچنین در روزهای اخیر احتمال بازگشت ژوزه مورینیو به مادرید را هم رد نکرده‌اند.

شجاعیان: از نظر روحی خراب هستیم اما می‌خواهیم شرایط را عوض کنیم/اهل کری خواندن نیستم+فیلم

فارسفارس1 روز قبل
وی در خصوص اینکه آیا روحیه استقلال برای این بازی خوب است یا خیر، گفت: حقیقتا از لحاظ روحی کمی خراب هستیم، چون به نتایجی که می‌خواستیم و لیاقتش را داشتیم نرسیدیم، اما با بازیکنان و بقیه بچه‌ها صحبت کردیم تا از امروز نتایج‌مان را جبران کنیم. شجاعیان در خصوص غیبت اسماعیلی و دیاباته در دربی گفت: مطمئنا اسماعیلی و یاباته را نداریم، غیبت آنها قطعا تأثیرگذار است، اما امیدوارم کسانی که جایگزین این نفرات می‌شوند، بهترین عملکرد را داشته باشند. وی در پایان در خصوص اینکه چه کری برای پرسپولیسی‌ها می‌خواند، گفت: من اهل کری‌خواندن نیستم. *این فیلم را ببینید. انتهای پیام/
ایسناایسنا4 ساعت قبل
نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان در اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم مشخص شدند. به گزارش ایسنا، رقابت‌های اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان از صبح امروز (جمعه) در حال پیگیری است که در پایان رقابت‌های صبح، اسامی نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی این ۴ وزن مشخص شد. در میان ۴ نماینده ایران یونس امامی در ۷۰ و علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم راهی نیمه نهایی شدند اما یدالله محبی در یک چهارم نهایی مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و نتوانست به نیمه نهایی برسد. همچنین رضا افضلی در ۷۴ کیلوگرم با شکست در همان دور نخست حذف شد. رقابت‌های رده بندی و نیمه نهایی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم نیز امروز بعد از ظهر برگزار می‌شود و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریف هندی خود می‌رود.

آمادگی استقلال برای شهرآورد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نودمین بازی استقلال و پرسپولیس با قضاوت موعود بنیادی‌فر یکشنبه هفته آینده ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. استقلال از ۳ بازی ۲ امتیاز کسب کرده و در جایگاه یازدهم رده‌بندی قرار دارد و تغییرات زیاد را عامل نتیجه نگرفتن در چند بازی اخیر می‌داند.
فوتبالیفوتبالی21 ساعت قبل
سایت رسمی فوتبالی – طرفداران رئال مادرید دیگر زین‌الدین زیدان را مصون از انتقاد نمی‌بینند. این مربی فرانسوی در حالی به رئال بازگشت که با سه قهرمانی در لیگ قهرمانان توانسته بود اعتبار بسیاری برای خود کسب کند. او در انتهای فصل گذشته در حالی به رئال پیوست که امید داشت بتواند دستاوردی داشته باشد. اما مشکلات رئال در فصل گذشته به این فصل هم سرایت کرد و بدترین شب رئال در این فصل در خانه پاری سن ژرمن رقم خورد. حالا ۵۷ درصد طرفداران در نظرسنجی روزنامه آ اس گفته‌اند که زیدان مقصر اوضاع کنونی است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

توضیحات پلیس درباره دستگیری عامل انتشار تصاویر سلاخی روباه

میزان‌آنلاین4 ساعت قبل

متاسفم برای افرادی که دل ملی‌پوش دلاور را می‌شکنند/ فرنگی‌کاران نوید روزهای خوب را دادند/ نتایج کشورمان بسیار قابل‌قبول بود

برنا15 ساعت قبل

حمله خمپاره‌ای مزدوران سعودی به منطقه مسکونی الحدیده

صدا و سیما1 روز قبل

اعتراف هولناک دختر ۲۷ ساله که عروس موقت مرد میلیاردر کرجی بود

رکنا1 روز قبل

ورزشکاران ایران در شبکه‌های اجتماعی؛ ۲۷ شهریور

طرفداری1 روز قبل

مصدومان «دوچرخه‌سواری» رایگان درمان می‌شوند؟

افکارنیوز1 روز قبل

برخورد عجیب خودروی آمریکایی با کوه در جاده چالوس +عکس

فردا نیوز1 روز قبل

بلاتکلیفی میراث معنوی موسیقی لرستان

همشهری6 ساعت قبل

کواچ: مولر و کوتینیو می‌توانند با هم در ترکیب حضور داشته باشند؛ نویر داخل و خارج زمین عالی است

طرفداری19 ساعت قبل

تلاوت ترتیل صفحه ۱۵۴ قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1