شگرد عجیب دختر جوان برای سرقت از منازل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

شگرد عجیب دختر جوان برای سرقت از منازل

فراروخبرگزاری فرارو |
آبمیوه همراه دارد. چون اعتماد من را جلب کرده بود، یکی به من تعارف کرد و من هم پذیرفتم و خوردم که پس گذشت حدودا ۲۰ دقیقه حالت سرگیجه به من دست داد و بیهوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم.

اعضای باند سه‌نفری که با انتخاب طعمه‌هایشان از میان آگهی‌دهندگان هم‌خانه در سایت دیوار از منزل آن‌ها سرقت می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار شرق، ساعت چهار صبح چهارم تیرماه مردی جوان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و خبر داد زنی حدودا ۲۵ ساله او را بیهوش و از خانه‌اش واقع در محدوده خیابان قائم‌مقام فراهانی سرقت کرده است.

در گام اول پرونده این دزدی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی به کارآگاهان گفت: چند روز قبل از وقوع سرقت آگهی با عنوان نیاز به هم‌خانه در سایت دیوار منتشر کردم.من تنها زندگی می‌کنم و شاغل هستم و خانه برای خودم است. به‌همین‌دلیل دنبال هم‌خانه می‌گشتم تا اینکه روز سوم تیر زنی تماس گرفت و درباره آگهی صحبت کردیم.او گفت: برای برادرش که دانشجو است، دنبال خانه می‌گردند. با این زن قرار گذاشتم. ساعت ۱۰ شب بود که زنگ آپارتمان به صدا در آمد. وقتی در را باز کردم، دیدم زنی حدودا ۲۵ ساله با ظاهر موجه دم در ایستاده است.زن جوان خود را «الناز» معرفی کرد و گفت: برادرش در راه است تا برسد، او نگاهی به منزل می‌اندازد. الناز وارد منزل شد و همه قسمت‌ها را به او نشان دادم.حدود نیم ساعت گذشت و در حال صحبت بودیم که گفت: آبمیوه همراه دارد. چون اعتماد من را جلب کرده بود، یکی به من تعارف کرد و من هم پذیرفتم و خوردم که پس گذشت حدودا ۲۰ دقیقه حالت سرگیجه به من دست داد و بیهوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم.وقتی به هوش آمدم، متوجه شدم چهار ساعت گذشته است و خبری از زن جوان نیست و اموال زیادی از قبیل: لپ‌تاپ، تبلت، گوشی موبایل و طلاجات به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال به سرقت رفته است.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مرد جوان راهی محل وقوع جرم شدند و با بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته فهمیدند سارق از یک خودروی مزدا ۳ سفیدرنگ پیاده شده و به سمت منزل شاکی رفته و پس از گذشت ۳۰ دقیقه همدست وی نیز وارد منزل شاکی شده بود.

با به‌دست‌آمدن این اطلاعات ظن کارآگاهان به اینکه خودروی مزدا ۳ متعلق به سارقان باشد، افزایش یافت و آن‌ها با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو را شناسایی کردند. این فرد اظهار کرد خودرو را چندماهی است به‌صورت وکالتی به شخصی به نام رامین که حدودا ۲۸ سال دارد، فروخته است.

به این ترتیب، دستگیری رامین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و آن‌ها مخفیگاه متهم را در محدوده شهرستان بهارستان استان تهران شناسایی و او را دستگیر کردند. در بازرسی صورت‌گرفته از مخفیگاه متهم خودروی مزدا ۳ کشف و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد.

رامین در بازجویی‌ها ضمن قبولی سرقت از خانه شاکی، اظهار کرد دزدی‌ها را به اتفاق همدستانش به نام‌های فریبا و خشایار انجام داده است. کارآگاهان به‌دنبال اظهارات مرد جوان موفق به شناسایی مخفیگاه فریبا و خشایار در محدوده اشرفی‌اصفهانی و خیابان سهروردی شدند و آن‌ها را نیز دستگیر کردند.

متهمان ضمن قبولی سرقت به شیوه بیهوشی به هشت فقره دزدی با این شیوه در محدوده‌های شمال و شمال‌غرب شهر تهران اعتراف کردند و گفتند: سوژه‌ها را از سایت دیوار انتخاب می‌کردیم.سپس فریبا با آنان تماس می‌گرفت و به بهانه اینکه برادرش دانشجو است و خانه را برای او می‌خواهد، با فرد آگهی‌دهنده قرار می‌گذاشت و وقتی وارد منزل می‌شد پس از جلب اعتماد، با آبمیوه مسمومی که به همراه داشت، صاحبخانه را بیهوش می‌کرد.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

خشایار در اعترافاتش گفت: زمانی که شاکی بیهوش می‌شد ما وارد منزل می‌شدیم و اقدام به سرقت اموال باارزش می‌کردیم و تاکنون اموالی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان را با این شیوه سرقت کرده و به فردی ناشناس به مبلغ ناچیزی فروخته و پول حاصل را صرف خوش‌گذرانی کرده‌ایم.

در ادامه تحقیقات، متهمان اظهار کردند حدود شش ماه است سرقت می‌کردند و اموال مسروقه را پس از سرقت در محدوده مرزداران در منزل مجردی خشایار نگه می‌داشتند. کارآگاهان بلافاصله به این محل مراجعه و بخشی از اموال مسروقه را کشف کردند.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به دستگیری اعضای باند سرقت و اعتراف صریح آن‌ها به اتهامات‌شان، متهمان با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری خریدار اموال مسروقه و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی هستند.

سرهنگ چهری در پایان ضمن هشدار به شهروندان درباره اعتمادنکردن سریع به افرادی که در فضای مجازی با آن‌ها تماس می‌گیرند، خاطرنشان کرد: شهروندانی که با این شیوه از آنان سرقت شده است، می‌توانند برای شناسایی متهمان و تشکیل پرونده مقدماتی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نیلوفر مراجعه کنند.

گفتگو با متهم

فریبا ۲۵‌ساله که دیروز برای انجام تحقیقات به شعبه اول دادسرای ویژه سرقت به ریاست بازپرس رستمی منتقل شده بود، در گفتگو با خبرنگار ما درباره جرائمش توضیح داد.

انگیزه‌تان از این سرقت‌ها چه بود؟

ما نیاز مالی نداشتیم و وضعمان خوب بود. بیشتر برای اینکه با پولی که به‌دست می‌آوریم خوش‌گذرانی کنیم سرقت می‌کردیم البته هیجان این کار را هم دوست داشتیم.

طعمه‌هایت را چطور انتخاب می‌کردی؟

از بین آن‌هایی که برای هم‌خانه روی دیوار آگهی داده بودند، انتخاب می‌کردم و اگر اصرار داشتند هم‌خانه پسر باشد، می‌گفتم خانه را برای برادرم می‌خواهم اگر هم اصرار نداشتند می‌گفتم خودم می‌خواهم با آن‌ها هم‌خانه شوم.

با همدستانت چطور آشنا شدی؟

در یک میهمانی شبانه با هم آشنا شدیم و بعد تصمیم گرفتیم این سرقت‌ها را انجام دهیم.

نمی‌ترسیدید دستگیر شوید؟

ما خیلی احتیاط می‌کردیم. یکی از پسر‌ها مسئول این بود که قبل از ورود من به خانه همه‌جا را کنترل کند و مطمئن شود دوربین مداربسته وجود ندارد. ضمن اینکه من بعضی اوقات گریم می‌کردم حتی پسر‌ها هم با گریم خودشان را به شکل دختر‌ها درمی‌آوردند تا اگر دوربین فیلم ما را گرفت لو نرویم، اما در آخرین سرقت بی‌احتیاطی کردیم.

چگونه صاحبخانه‌ها را بیهوش می‌کردی؟

قرص آرام‌بخش تهیه کرده بودم و وقتی سر صحبت را با صاحبخانه باز می‌کردم به او می‌گفتم برای اینکه دفعه اول دست‌خالی نباشم آب‌میوه گرفته‌ام. در هر آبمیوه پنج تا هفت قرص می‌انداختم و به صاحبخانه می‌دادم.گاهی هم آن‌ها خودشان چای می‌آوردند. در این صورت از آن‌ها می‌خواستم گوشی موبایلم را به شارژ بزنند و وقتی دور می‌شدند، قرص‌ها را داخل چای می‌انداختم.

از اینکه طعمه‌هایت کشته شوند نمی‌ترسیدی؟

خیلی می‌ترسیدم. برای همین یک بار شش یا هفت قرص را به یکی از پسر‌های گروه دادیم و خورد، اما اتفاقی برایش نیفتاد و فقط کمی گیج شد. از همان موقع بود که مطمئن شدم این قرص‌ها کسی را نمی‌کشد.

بعد از بیهوش‌شدن صاحبخانه چه کار می‌کردی؟

به پسر‌ها تلفن می‌زدم و می‌گفتم شرایط آماده است. آن‌ها هم داخل می‌آمدند و وسایل را سرقت می‌کردند.

معمولا چه چیز‌هایی را می‌دزدیدید؟

پول نقد، لپ‌تاپ، طلا، ساعت و هر چیز باارزش دیگری که آنجا بود. پسر‌ها آن‌ها را می‌فروختند البته بعضی وقت‌ها که طلا می‌دزدیدم، آن را به من هدیه می‌دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
به گفته کارشناسان، کنترل بیماری‌های ویروسی مستعد همه‌گیری همچون ابولا، آنفلوآنزا و سارس در جهانی که با بحران‌های متعددی همچون جنگ، دولت‌های شکننده و ناکارآمد و مهاجرت اجباری روبروست به سختی انجام می‌شود. در گزارش این تیم بین المللی آمده‌است: تهدید همه‌گیری بیماری در جهان یک حقیقت است. پاتوژنی که بتواند به سرعت منتقل شود و گسترش پیدا کند از قابلیت قربانی کردن ده‌ها میلیون انسان، مختل ساختن اقتصاد یک کشور و بی‌ثبات ساختن امنیت ملی برخوردار است. درحالیکه از سال ۲۰۱۶-۲۰۱۴ همزمان با شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا برخی از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی تلاش‌هایی در جهت آمادگی با شیوع بیماری‌ها داشته‌اند این اقدامات کافی نبوده‌است. به گفته کارشناسان فقر از جمله عوامل مهم در شیوع بیماری‌های عفونی است و به فراهم ساختن شرایط برای همه‌گیری بیماری‌ها کمک می‌کند.

بلبرینگ‌های جعلی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در کوچه پس کوچه‌های خیابان امیرکبیر تهران در کارگاهی زیرزمینی، شما فقط کافیست نام کشور سازنده و نوع برند را بگوئیدف زحمت بقیه‌اش را متقلب‌ها می‌کشند.

حضور بانوان در شهرآوردپیش بینی نشده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی: به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شدسردار حسین رحیمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: هیچ برنامه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای شهرآورد پیش بینی نشده است. فرمانده انتظامی تهران افزود: علاقه‌مندان برای تماشای بازی استقلال - پرسپولیس که ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، حتما باید بلیت الکترونیک تهیه کنند، چون به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شد.

مرد تهرانی با ۷ شناسنامه ۷ زن داشت! / همسرانش نمی‌دانستند! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
محمد دلاوری مجری برنامه «مدیر مسئول» شبکه پنج سیما، در جدیدترین قسمت این برنامه همراه با سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مراکز پلیس‌های تخصصی رفت. در این بازدید، مامور بخش آزمایشگاه فیزیک تشخیص هویت نیروی انتظامی، روایتی جالب از فردی که برای ۷ بار ازدواج کردن، ۷ شناسنامه جعل کرده بود را بیان کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ اربعین بین المللی شد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو5 ساعت قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1