آمادگی سپاه عاشورا برای میزبانی از ۲۰۰۰ ورزشکار/ پیشینه تاریخی، عامل انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. فرهنگ
آمادگی سپاه عاشورا برای میزبانی از ۲۰۰۰ ورزشکار/ پیشینه تاریخی، عامل انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقات

آمادگی سپاه عاشورا برای میزبانی از ۲۰۰۰ ورزشکار/ پیشینه تاریخی، عامل انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقات

آناجخبرگزاری آناج |
نشست خبری سومین جشنواره سراسری فرهنگی - ورزشی شمیم خانواده سپاه پاسداران ویژه فرزندان پسر برگزار شد.

به گزارش آناج، سرهنگ الیاس گل‌محمدزاده، معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا در نشست خبری سومین جشنواره سراسری شمیم خانواده (ویژه فرزندان پسر) اظهار داشت: در راستای اهمیت سلامت جسمانی، روحی و روانی خانواده‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اهتمام به ورزش در خانواده سپاه پاسداران، نهادینه کردن فرهنگ ورزش در بین خانواده‌ها، ارتقاء سلامتی و شادابی و همچنین قهرمان‌پروری، سپاه پاسداران اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگی - ورزشی کرده است.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقات گفت: از زمان قطعیت برگزاری مسابقات در تبریز با دستور فرماندهی سپاه عاشورا ستاد برگزاری این مسابقات تشکیل شد و در حال حاضر نیز آمادگی کامل برای آغاز مسابقات وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا تصریح کرد: در این جشنواره ۶ رشته ورزشی شنا، تکواندو، تیراندازی، والیبال، فوتسال و آمادگی جسمانی در ۱۲ سالن ورزشی و با حضور ۲۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان و مربیان در تبریز برگزار خواهد شد.

گل‌محمدزاده تأکید کرد: این مسابقات فرصت خوبی برای ما است تا شهر تبریز را برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات معرفی کنیم.

سردار ناصر دهقان، جانشین سازمان فرهنگی خانواده سپاه نیز درخصوص برگزاری سومین دوره جشنواره شمیم خانواده گفت: عاملی که باعث شد تبریز به عنوان مسابقات انتخاب شود، پیشینه تاریخی و نقش بسیار مهم این شهر در تمدن‌سازی تاریخ معاصر ایران به خصوص در تحولات سیاسی در چند سال گذشته بود. پیشینه تمدن تبریز ما را راغب کرد تا این شهر را به عنوان میزبان سومین دوره مسابقات شمیم خانواده برگزینیم.

وی عنوان داشت: تلاش‌هایی که سپاه در دفاع از کیان اسلام و ارزش‌های انقلاب داشته، اقتضا کرد تا در درون خود نیز توسعه‌ای ایجاد کند؛ در همین راستا، توسعه در امر خانواده، فرهنگ، ورزش و اعتقادات معنوی خانواده‌ها، همسران و فرزندان پاسداران از ۸ سال پیش در دستور کار قرار گرفت. به نظرم اگر پاسداری از امنیت فرهنگی و روانی خانواده‌اش خیالش راحت باشد در اجرای ماموریت بهتر عمل می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

جانشین سازمان فرهنگی خانواده سپاه در ادامه تصریح کرد: این سازمان پس از اعلام موجودیت به تدریج برنامه‌های خود را متنوع و متکثر کرد به طوری که امروز ما مجموعه‌ی گسترده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و اعتقادی برای خانواد‌ه‌های سپاه پیش‌بینی کرده و اجرا می‌کنیم.

سردار دهقان با بیان اینکه ۲۰۰۰ نفر از سراسر کشور برای حضور در این جشنواره وارد تبریز خواهند شد، گفت: انتخاب رشته‌ها به دلیل نوع نیاز و ایجاد تحرک برای فرزندان انجام شده است. طبق بررسی‌ها و برآوردهایی که در سازمان فرهنگی صورت گرفته این رشته‌ها برای پسران متناسب هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نزدیک به ۵۰ رده از یگان‌های سپاه پاسداران در این جشنواره از اقصی نقاط کشور شرکت می‌کنند. امیدوارم سومین دوره جشنواره شمیم خانواده در تبریز به خوبی برگزار شود.

گفتنی است، افتتاحیه جشنواره شمیم خانواده (ویژه فرزندان پسر) سپاه پاسداران از روز چهارشنبه ۶ شهریور آغاز و تا روز جمعه ۸ شهریور ادامه خواهد داشت و هر تیمی که بیشترین مدال را کسب کند جام قهرمان قهرمانانان را از آن خود خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر