چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دهمین روز از شهریور ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به مشخص شدن چهارمین بازیگر فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا اشاره کرد. تاریخ انتشار: 16:30 - 10 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۶۳۴۹

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، دهمین روز از شهریور ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به مشخص شدن چهارمین بازیگر فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا اشاره کرد.

«جهانبخش سلطانی» چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا/ «ابوالقاسم طالبی» در راه جشنواره فیلم فجر

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: به تازگی پیشنهاد بازی در فیلم «خروج» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا» را دریافت کرده‌ام، قرار است به زودی به تهران بیایم و مقدمات حضورم در این پروژه سینمایی کلید بخورد.

جهانبخش سطلانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه سینما و تلویزیون گفت: در حال حاضر آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی «مجنون بی لیلی» به کارگردانی خودم را پشت سر می‌گذارم، این فیلم بعد از گذشت مراحل اولیه آماده کلید زدن شده است.

وی درباره فیلمنامه این اثر سینمایی تاکید کرد: فیلمنامه مجنون بی لیلی ادغامی از سه فیلمنامه است، نوشته‌ای از من، فیلمنامه‌ای از بهزاد خداویسی و همچنین طرحی از قربان محمدپور که باعث پیدایش «مجنون بی لیلی» شده و برای پخش از تلویزیون آماده می‌شود.

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان - 6

بازیگر سریال سرنخ درباره سایر فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری تاکید کرد: به تازگی پیشنهاد بازی در فیلم «خروج» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا» را دریافت کرده‌ام، قرار است به زودی به تهران بیایم و مقدمات حضورم در این پروژه سینمایی کلید بخورد.

وی با اشاره به همکاری خود در سریال حضرت موسی (ع) اضافه کرد: از همان ابتدا احمد میرعلایی صحبت‌هایی با من داشته اما هنوز انتخاب بازیگران این اثر آغاز نشده است، من با میرعلایی رفاقت دیرینه دارم و به امید خدا بر اساس گپ و گفت اولیه در این سریال بازی خواهم داشت اما هنوز پیشنهادی برای سریال سلمان فارسی نداشته‌ام.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.

بازیگران نویسنده‌نما کتاب‌هایشان خوب می‌فروشد چون چهره هستند/مخاطب امروز از کتب مذهبی استقبال می‌کند

نویسنده کتاب «سپیدی یک رویا» گفت: متأسفانه یک جریان فیک «جعلی و تقلبی» این روز‌ها رواج پیداکرده است که برخی از بازیگران و یا کسانی که در حوزه نویسندگی هیچ‌گونه تجربه‌ای ندارند، به‌عبارت‌دیگر نه نویسنده هستند و نه شاعر اقدام به چاپ و انتشار کتاب و یا اشعاری می‌کنند که از چهارچوب‌های نویسندگی و قوانین خارج است.

فاطمه سلیمانی نویسنده کتاب «سپیدی یک رویا» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان به شیوع جریان فیک «تقلبی» در روزگار سخت نویسندگان اشاره و گفت: متأسفانه یک جریان فیک «جعلی و تقلبی» این روز‌ها رواج پیداکرده است که برخی از بازیگران و یا کسانی که در حوزه نویسندگی هیچ‌گونه تجربه‌ای ندارند، به‌عبارت‌دیگر نه نویسنده هستند و نه شاعر اقدام به چاپ و انتشار کتاب و یا اشعاری می‌کنند که از چهارچوب‌های نویسندگی و قوانین خارج است.

این نویسنده کتاب در همین راستا ادامه داد: این نوع کار‌ها توسط برخی ناشران به چاپ می‌رسد و در فضای مجازی بازدید‌های بالایی را دارد و کتاب‌های آن‌ها به چاپ هشتم و یا بیشتر در عرض یک الی دو ماه می‌رسد، این بازخورد تنها به خاطر چهره بودن فرد به اصطلاح نویسنده است وگرنه محتوای تولیدشده ارزش چندانی ازنظر استاندارد‌های نویسندگی ندارد.

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان - 14

سلیمانی برخورد ناشران دولتی با نویسندگان را نامناسب دانست و ابراز کرد: وقتی یک نویسنده با تحقیق و چهارچوب و اسلوب صحیح نویسندگی کتابی را بعد از چند سال تلاش مستمر تولید برای انتشار آماده می‌کند با برخورد‌های متفاوتی که گاهی برازنده یک نویسنده نیست روبرو می‌شود.

این نویسنده ادامه داد: رفتار ناشران دولتی با نویسندگان در برخی مواقع بسیار ناپسند است به‌هرحال باید در نظر گرفت که نویسندگان قشر فرهیخته‌ای هستند و با تلاش خود سعی می‌کنند تا مرز‌های فرهنگی و علمی را پیش برانند و برخورد‌های برخی ناشران دولتی زمینه ناراحتی و دلسردی این نویسندگان را به دنبال دارد. برخورد‌هایی که قطعا در شأن نویسندگان نیست، از طرفی برخی نویسندگان نیز از پرداخت حق‌الزحمه‌هایشان در بلندمدت توسط ناشران می‌گویند که این موضوع نیز دلسردکننده است.

سلیمانی یکی دیگر از دغدغه نویسندگان واقعی را دیده نشدن آثار دانست و اظهار کرد: نویسندگان عموما دیده نمی‌شوند و همین دیده نشدن باعث می‌شود نتوانند مخاطب پیدا کننده، برای مثال من در حوزه آثار دینی و زندگی‌نامه‌ «ائمه معصومین (ع)» به نوشتن رمان می‌پردازم، اما تعداد کسانی که با من برخورد می‌کنند از من می‌پرسند مگر رمان در خصوص زندگی «ائمه (ع)» هم وجود دارد، خواندن این نوع کتاب‌ها و محتوا‌ها برای برخی مخاطبان جالب است، اما چون درست معرفی نمی‌شوند و تبلیغی برای آنها نشده هنوز اذهان عمومی از تولید این نوع محتوا‌ها بی‌اطلاع هستند.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.

شروع ضعیف فیلم «علی مصفا» در گیشه/فروش ۴۳ میلیون تومانی «چاقی» در افتتاحیه

فیلم سینمایی «چاقی» ساخته راما قویدل اکران خود در سینما‌های کشور را از چهارشنبه آغاز کرده و هم‌اکنون با فروشی معادل ۴۳ میلیون تومان از جمله آثار قعرنشین جدول فروش سینما در سال ۹۸ است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، فیلم سینمایی «چاقی» ساخته راما قویدل اکران خود در سینما‌های کشور را از چهارشنبه آغاز کرده و هم‌اکنون با فروشی معادل ۴۳ میلیون تومان از جمله آثار قعرنشین جدول فروش سینما در سال ۹۸ است.

این فیلم در سال ۱۳۹۳ ساخته شد و در همان سال فرم حضور در سی و سومین جشنواره فیلم فجر را پر کرد، چاقی در بخش نگاه نو جشنواره حضور یافت، اما اتفاق خاصی را در بخش جوایز تجربه نکرد و حال بعد از نزدیک به ۵ سال رنگ پرده نقره‌ای را بر خود دیده است.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان - 24

چاقی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی راما قویدل و تهیه‌کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی روایتی است از یک انتخاب؛ انتخاب عشق یا وجدان!، فیلمی که با وجود حضور برخی از چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون به هیچ وجه آمار قبال قبولی را در گیشه تجربه نکرده است.

البته فیلم سینمایی چاقی با توجه به اینکه در سال ۱۳۹۳ ساخته شده شاید با یک فروش متوسط هم نسبت به زمان خود سود خوبی را داشته باشد، زیرا هزینه تولید طی سال‌های گذشته در سینما چندین برابر شده است و شاید این فیلم با فروش ۵۰۰ میلیون تومانی به سود سرشاری دست پیدا کند.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.

فرهنگ کتاب هدیه دادن را در خانواده‌ها ترویج کنیم/ «اردیبهشت نام دیگر توست»، روایتی از اوضاع سامرا در زمان داعش

نویسنده کتاب «اردیبهشت نام دیگر توست» گفت: خوب است که پدر و مادر بچه‌ها را از بچگی با کتاب آشنا کنند. خودشان کتاب بخوانند و در سبد کالایشان حتما جایی برای کتاب خالی بگذارند. طبیعتا بچه‌ای که با کتاب بزرگ می‌شوند در آینده کتابخوان خواهد شد و آموزه هایش را از کتاب، به عنوان یک منبع موثق، خواهد گرفت.

زینب بخشایش نویسنده کتاب «اردیبهشت نام دیگر توست» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، به ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مردم فرصت کافی برای مطالعه ندارند. جدای از گران بودن کتاب، دغدغه‌ها نیز زیاد شده است، از طرفی نسخه‌های الکترونیکی ارزان‌تر و سریع‌تر در دسترس مردم قرار می‌گیرد و همه جا نیز همراهشان است.

وی کاهش قیمت کتاب را راهی موثر بر افزایش سرانه مطالعه در کشور دانست و افزود: کاهش قیمت کتاب و کاهش حجم مطالب در کتاب‌ها که کمک کند مخاطب اطلاعات را سریع دریافت و زمان کمتری برای خواندن ان صرف کند، راه‌هایی هستند که برای کمک به افزایش سرانه مطالعه درکشور می‌تواند کمک بسزایی کند، البته نویسندگان توانمند مخاطبان خودشان را دارند و کسی که سراغ کتابهایشان می‌رود می‌داند اثر نویسنده محبوبش را می‌خواند و اگر حتی کتاب مورد نظر حجم زیادی داشته باشد باز هم آن را می‌پذیرد، خریداری می‌کند و برای خواندنش وقت می‌گذارد.

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان - 32

این نویسنده کتاب تصریح کرد: در کنار این‌ها خوب است که پدر و مادر فرزندان خود را از دوران کودکی با کتاب آشنا کنند. خودشان کتاب بخوانند و در سبد کالایشان حتما جایی برای کتاب خالی بگذارند. طبیعتا بچه‌ای که با کتاب بزرگ شود در آینده کتابخوان خواهد شد و آموزه هایش را از کتاب به عنوان یک منبع موثق خواهد گرفت. مخصوصا که حالا عصر ارتباطات است و اطلاعات غلط به راحتی با فشردن چند دکمه و کلید در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

بخشایش به فرهنگسازی در حوزه هدیه دادن کتاب در خانواده‌ها اشاره و ابراز کرد: هدیه دادن کتاب و معرفی کتاب‌های خوب به دوستان و اقوام نیز تاثیر زیادی در ترویج کتابخوانی و آشتی کردن مردم با کتاب دارد که اول از خانواده‌ها شروع می‌شود

وی در خصوص کتاب جدید خود با نام «اردیبهشت نام دیگر توست» عنوان کرد: نام کتابم در ابتدا «انار دلم هزار ترک دارد» بود که به خواست ناشر به «اردیبهشت نام دیگر توست» تغییر پیدا کرد. داستان درباره مارال، دختر جوانی است که تازه فارغ التحصیل شده و بسیار رویایی است. عاشق پیشه بوده و همسرش را بسیار دوست دارد. رمانتیک بازی هایش، او را به سفری می‌کشاند که مسیر زندگی اش را عوض می‌کند. مارال محجوب و مهربان است، اهل قضاوت کردن نیست، صبور است و زود تصمیم نمی‌گیرد؛ این ویژگی‌ها از او زنی می‌سازد که همسرش و افرادی که او را می‌شناسند شیفته مرامش می‌شوند. این رمان موقعیتی حساس، از اوضاع سامرا در زمان حکومت داعش را بیان می‌کند.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.

تمدید اکران آثار کمدی بعد از ماه محرم/ادامه اکران تمامی فیلم‌های غیر کمدی در هفته جاری

فرجی گفت: بنا بر تصمیم گرفته شده همزمان با فرارسیدن ماه محرم اکران فیلم‌های کمدی در سینماها متوقف شده است، شورای صنفی نزدیک به پایان این ایام درباره ادامه اکران این آثار تصمیم گیری خواهد کرد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان گفت: امروز به دلیل برخی مشکلات جلسه شورای صنفی نمایش برگزار نشد.

وی با اشاره به ادامه روند اکران تمامی آثار روی پرده افزود: تمامی آثار سینمایی غیر کمدی در هفته جاری به نمایش خود ادامه خواهند داد و هیچ فیلمی پرده سینما را ترک نمی‌کند.

چهارمین بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا مشخص شد/استراتژی سیاسی «امام حسین (ع)» در برابر دشمنان - 41

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به عدم اکران آثار کمدی در ایام ماه محرم تاکید کرد: بنا بر تصمیم گرفته شده همزمان با فرارسیدن ماه محرم اکران فیلم‌های کمدی در سینماها متوقف شده است، شورای صنفی نزدیک به پایان این ایام درباره ادامه اکران این آثار تصمیم گیری خواهد کرد.

فرجی در همین رابطه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیچکدام از آثار کمدی روی پرده سینماها، جزو سرگروه‌های سینمایی نبوده‌اند و در زیر گروه‌ها به کارشان ادامه می‌دادند به احتمال فراوان بعد از ماه محرم با تمدید محدود همچنان به اکران ادامه می‌دهند.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری صبح امروز در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تأکید بر اینکه شورا‌های آموزش و پرورش باید خود را مسوول آموزش و پرورش استان‌ها بدانند، گفت: در نخستین فرصتی که قانون اساسی اصلاح می‌شود، باید موضوع نظام مدیریت متمرکز مورد توجه و اصلاح قرار بگیرد. وی افزود: امروز به محض تفویض اختیار به استان‌ها، از سوی وزرا اعلام می‌شود که از آنجایی که وزیر در برابر رئیس جمهوری و مجلس پاسخگو است، این تفویض اختیار امکان پذیر نیست. این در حالیست که ایران کشور بزرگی است و به طور مثال یک وزیر نمی‌تواند از تهران برای فلان جاده در فلان منطقه کشور تصمیم گیری کند. آقای جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود به عضویت ۱۷ دستگاه در شورای آموزش و پرورش استان‌ها اشاره کرد و گفت: همه این دستگاه‌ها باید در کنار خیرین، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به کار‌های توسعه‌ای به آموزش و پرورش کمک کنند. سرمایه گذاران و خیرین بدانند هیچ کاری قابل قبول‌تر از کمک به آموزش و پرورش نیست.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون، «سایبانی برای زمین» نوشته حمید نوایی لواسانی و «روح عزیز» نوشته مینو کریم‌زاده هر دو از مجموعه «رمان نوجوان امروز» از جمله کتاب‌هایی هستند که در این روز رونمایی می‌شود. همچنین کتاب‌های «یک آدم نقاشی کن!» نوشته فریبا کلهر و تصویرگری میترا عبداللهی و «سوار بر باد» نوشته محمد رودگر و تصویرگری هاجر سلیمی‌نمین از دیگر کتاب‌هایی است که در روز ۲۹ دی رونمایی خواهد شد. قرار است این آثار با حضور نویسندگان آن در ساعت ۱۴ روز یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ در فروشگاه محصولات فرهنگی هنری «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی رونمایی شود. هفته گذشته نیز دو عنوان کتاب کودک کانون از مجموعه «قصه‌های مرغک» در فروشگاه آفرینش کانون واقع در شهرک قدس تهران رونمایی شد.

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

وقتی جان سخت‌ترین موجود زمین در برابر گرمایش جهانی کم می‌آورد!

ساعت ۲۴1 روز قبل

بازتاب خطبه‌های نماز جمعه رهبر انقلاب در رسانه‌های افغانستان

فارس1 روز قبل

فرصت سه ماهه آمریکا در ارتباط با تحریم‌های جدید ایران

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روزبهانی حریفش را ناک‌اوت و از مسابقات کنار کشید

میزان‌آنلاین2 روز قبل

نشستن روی سر دونالد ترامپ! +عکس

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

ایرانی‌ها دومین خریدار بزرگ ملک در ترکیه

اقتصاد آنلاین2 روز قبل

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

ستاره بایرن مونیخ و همسرش با هم در المپیک شرکت می‌کنند

فوتبالی2 روز قبل

برگرداندن بازی در ۴۰ ثانیه معجزه است

ایسنا2 روز قبل

آغاز یک عملیات جدید بانکی از شنبه/ دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدید/ ۱۱ میلیون نفر در ایران کد بورسی دارند/ ۲۰۰ میلیارد دلاری که چینی‌ها باید از آمریکا خرید کنند، چه کالاهایی است؟

تابناک2 روز قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1