صنعت پوشاک را در مسیر توجه به حوزه پوشاک مدارس قرار دهید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
صنعت پوشاک را در مسیر توجه به حوزه پوشاک مدارس قرار دهید

صنعت پوشاک را در مسیر توجه به حوزه پوشاک مدارس قرار دهید

فارسخبرگزاری فارس |
یک فعال حوزه مدیریت برندسازی و مد با اشاره به اینکه اعلام نظر متخصصان در زمینه پوشاک برای طراحی فرم دانش آموزان حائز اهمیت است، گفت:باید به بازار چندمیلیونی پوشاک دانش‌آموز در کشور توجه جدی شود.

سهراب رحیمی فعال حوزه مدیریت مد و برندسازی و مدرس سمینار مدیریت و برندسازی مد و پوشاک با محوریت لباس فرم مدارس، که روز گذشته به همت انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزارشده است؛ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره ضرورت توجه به موضوع برندسازی در عرصه لباس فرم مدارس برای مقابله با معضلات و مشکلات جدی در این بخش اظهار داشت: تمامی طراحان و تولیدکنندگانی که از نزدیک با جریان پوشاک مدارس در ارتباط هستند به‌خوبی می‌دانند که این جریان با مباحث بسیاری درگیر بوده و به شکل مستقیم به امور روانشناسی و جامعه‌شناسی مرتبط است.

رحیمی با اشاره به پیچیدگی‌های تخصصی مقوله پوشاک مدارس در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اذعان داشت: متأسفانه تا به امروز مدیران مدارس بدون دارا بودن شناخت از اهمیت موضوع به شکل مستقیم برای انتخاب لباس فرم دانش آموزان ایفای نقش کرده‌اند اما وقت آن رسیده است که این جریان مهم با مباحث علمی و تخصصی صنعت پوشاک عجین شده و بر اساس نیاز جامعه هدف، اتفاقاتی درخور شأن خانواده‌های ایرانی رقم خورد.

مدرس سمینار مدیریت و برندسازی مد و پوشاک با محوریت پوشاک مدارس گفت: درک حس، نیاز، ذائقه و تجربه مخاطبان محصولات در حوزه طراحی و تولید لباس فرم مدارس بر هر مؤلفه دیگر اولویت دارد و در حقیقت مشتری مداری مهم‌ترین عنصر در مسیر ساماندهی و برندسازی حوزه پوشاک مدارس است.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی افزود: لازم است نظر افراد متخصص در زمینه لباس فرم دانش آموزان کشورمان جدی گرفته شود و با توجه به جمعیت میلیونی دانش‌آموز در ایران و دشواری کنترل طیف وسیع این قشر در جامعه، تنها یک انجمن است که می‌تواند با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم آموزشی و رسانه‌ای در مسیر ساماندهی پوشاک مدارس گام بردارد.

رحیمی در ادامه به چالش‌های متعدد بر سر راه افراد مرتبط با حوزه پوشاک مدارس اشاره و تصریح کرد: تولیدکننده ایرانی با مشکل نبود مواد اولیه و پارچه مناسب در این بخش مواجه است و طراحان به دلیل نبود برندهای مشخص فعال در این بخش تمایلی برای ورود به آن را ندارند درحالی‌که وقت آن رسیده که تنها با درک نیاز مخاطبان هدف از مدیران مدارس گرفته تا دانش آموزان و خانواده‌هایشان، صنعت پوشاک را در مسیر توجه به حوزه پوشاک مدارس قرار داده و با جدیت به ساماندهی فعالیت برندها در این بخش بپردازیم.

وی در خاتمه گفت: دارا بودن نگاه چندوجهی به مقوله مد و لباس، توجه هر چه بیشتر به بازار چندمیلیونی دانش‌آموز در کشور، کسب دانش روز و جهانی در صنعت مد و ایجاد ارتباط مؤثر و مطلوب میان محل عرضه و تقاضای حوزه پوشاک مدارس کمک می‌کند تا صنعت پوشاک در این بخش را همراه با سربازانی کاربلد، متخصص و دلسوز به سنگری سازنده برای نگاه آرمانی دولتمردان و سیاست‌گذاران کشور تبدیل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین42 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از مرز شلمچه، عباس فخاریان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلیه مرزهای خروجی که با طرح اربعین مرتبط بودند به‌صورت خاص پوشش امدادی داده شدند و ۱۲ دستگاه خودروی امدادی، منطقه شلمچه را پوشش می‌دهد. وی افزود: خدماتی امدادی که در طرح اربعین سایپا ارائه می‌شود به‌صورت رایگان است و چنانچه خودروی زائرانی که به مراکز ما مراجعه می‌کنند دچار مشکل شود نسبت به حل مشکل آن‌ها اقدام می‌شود. رئیس طرح اربعین گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه چه خودروهایی شامل این طرح می‌شوند عنوان کرد: تمام خودروها را شامل می‌شود. وی افزود: موکب ما که در مرز شلمچه مستقر است به‌صورت روزانه مواد غذایی و مواد آشامیدنی را در اختیار زائرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند قرار می‌دهد. فخاریان بابیان اینکه استقرار موکب ما تا زمانی است که مراجعه‌کننده وجود داشته باشد، بیان کرد: این اولین سالی است که در مرز موکب برپا کردیم.
فردا نیوزفردا نیوز16 ساعت قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین (ع) پیش از ظهر چهارشنبه به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد. پیاده روی اربعین بهترین تبلیغ برای جهان تشیع استرئیس دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل ادامه داد: برگزاری همایش پیاده روی اربعین حسینی و اجتماع بزرگ عزاداران بهترین تبلیغ و معرف برای جهان تشیع و اسلام است. حسنی یادآور شد: پیاده روی مقدمه ظهور حضرت ولی عصر (عج) بوده تا انقلاب کنونی به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود. اجتماع اربعین حسینی جلوه‌ای از تمدن مهدویمعاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز در همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین (ع) عنوان کرد: جریان بزرگ اربعین حسینی و همایش پیاده روی در این روز جلوه‌ای از فرهنگ مهدوی جاری شده در جامعه است. به گفته وی واقعه کربلا و اربعین حسینی به عنوان یکی از مهمترین مقاطع زمانی حادث شده در تاریخ برای دستیابی به سلوک و تقرب الهی است.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاحمد محمدی فر، دبیر کل ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره آخرین آمار ثبت نامی‌ها در سامانه سماح گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۳۰۸ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند. اخبار اجتماعی-وی در ادامه بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ هزار ۶۵۷ هزار نفر در مرز‌های چهارگانه عبور کرده و به عراق وارد شده‌اند و ۲۶۹ هزار نفر در طی یک شبانه روز گذشته به کشور برگشته‌اند. دبیر کل ستاد مرکزی اربعین حسینی در ادامه بیان کرد: در مجموع از ابتدای صفر ۲ میلیون و ۹۲۹ هزار نفر برای شرکت در پیاده روی اربعین از مرز‌ها خارج شده‌اند. محمدی فر افزود: همچنین تاکنون ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر