۴۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی پیروزی ترامپ در انتخابات را نامحتمل می‌دانند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
۴۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی پیروزی ترامپ در انتخابات را نامحتمل می‌دانند

۴۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی پیروزی ترامپ در انتخابات را نامحتمل می‌دانند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی صورت گرفته،‌ نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی معتقدند که دونالد ترامپ نمی‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شود.

به گزارش ایسنا، در این نظرسنجی که با همکاری موسسه «هریس اکس» و پایگاه خبری هیل انجام شده، ۴۰ درصد از رای‌دهندگان اظهار کرده‌اند که فکر نمی‌کنند دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود.

این در حالی است که ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز گفته‌اند که معتقدند ترامپ در این انتخابات پیروز شده و ریاست جمهوری آمریکا را برای دور دوم در دست خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هیل، ۲۱ درصد از شرکت‌کنندگان نیز گفته‌اند که مطمئن نیستند شانس ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات چقدر است.

رای‌دهندگان جوان‌تر کمتر از دیگر شرکت‌کنندگان نسبت به پیروز ترامپ خوش‌بین بوده‌اند. ۴۹ درصد از رای‌هندگان بین ۱۸ تا ۳۴ سال گفته‌اند که فکر نمی‌کنند ترامپ دوباره در انتخابات پیروز شود.

از میان رای‌دهندگانی که ۶۵ سال یا بیشتر داشته‌اند نیز ۴۴ درصد همین نظر را درباره پیروزی ترامپ داشته‌اند.

تفسیر این نظرسنجی برمبنای جنسیت رای‌دهندگان نشان می‌دهد که ۴۷ درصد از زنان و ۳۳ درصد از مردان احتمال پیروزی ترامپ را بعید دانسته‌اند.

در همین حال، نظرسنجی دیگری که با همکاری روزنامه «اینوسترز بیزنس دیلی» و شرکت نظرسنجی «تیپ پل» صورت گرفته، نشان می‌دهد که جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ و رقیب اصلی ترامپ با ۱۲ درصد از او پیشی گرفته است.

رای‌دهندگان در این نظرسنجی با حمایت ۵۴ درصدی از بایدن، او را به میزان ۱۲ درصد نسبت به ترامپ پیش انداختند.

با این حال بایدن در نظرسنجی دیگری که در ماه ژوئیه از سوی همین شرکت نظرسنجی صورت گرفته بود، ۱۳ درصد از ترامپ پیش بود و اکنون اختلافش با ترامپ یک درصد کاهش یافته است.

برنی سندرز، الیزابت وارن و کاملا هریس، دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ نیز از ترامپ پیشی گرفته‌اند اما با درصدهایی پایین‌تر.

حمایت شرکت‌کنندگان این نظرسنجی از سندرز ۴۹ درصد و از ترامپ ۴۵ درصد بوده است. وارن و هریس نیز هر کدام از سوی ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان حمایت شده‌اند، درحالی که ترامپ آرای ۴۶ درصد از آنان را از آن خود کرده است.

بایدن و سندرز هر دو بیش از ۵۰ درصد از آرای رای‌دهندگان مستقل را کسب کرده‌اند که باز هم نشانگر پیشی گرفتن آنان از ترامپ است.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که وارن با دریافت حمایت ۲۴ درصدی، نسبت به نظرسنجی ماه اوت با هفت درصد افزایش روبه‌رو بوده اما حمایت از بایدن دو درصد کاهش یافته و ۲۸ درصد است که اختلاف آرای این دو نامزد دموکرات را به چهار درصد کاهش داده است. اختلاف این دو در نظرسنجی گذشته ۱۳ درصد بود.

در میان نامزدهای دموکرات، برنی سندرز بدون تغییر با کسب ۱۲ درصد از آرای رای‌دهندگان دموکرات در جایگاه سوم باقی مانده اما حمایت از کاملا هریس با ۵ درصد کاهش، از حمایت ۱۱ درصدی در نظرسنجی گذشته به ۶ درصد سقوط کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دنیس راس» هماهنگ‌کننده امور مناسبات آمریکا و ایران در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» در مصاحبه با «لو پوان» فرانسه مدعی شد چنانچه برجام به نوعی اصلاح شود، احتمال حفظ آن وجود دارد حال آنکه در شکل فعلی واشنگتن تمایلی برای انجام این کار ندارد. با این حال، وی تاکید کرد که با نزدیک شدن به موعد رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این احتمال که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور رغبت بیشتری به حصول توافق با ایران نشان دهد، محتمل است. وی همچنین گفت ترامپ خودش اهل معامله است و با میانجی‌گری مشکلی ندارد و چنانچه امانوئل ماکرون همتای فرانسوی این حس را به وجود بیاورد که می‌تواند در این توافق جدید سودمند باشد، ترامپ بهتر از اوباما عمل می‌کند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

از قطر تا بغداد با گل‌های علی دایی به عراق

10+
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل

تصاویر: ادامه اعتراضات خیابانی در بغداد

13+
انتخابانتخاب1 روز قبل
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

نظرها

اخبار بیشتر