نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا به دنبال نجات کره زمین از تغییرات اقلیمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا به دنبال نجات کره زمین از تغییرات اقلیمی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
همه نامزدهای حزب دموکرات وعده هزینه کرد تریلیون‌ها دلار طی سال‌های آینده برای نجات کره زمین از پدیده تغییرات اقلیمی را دادند.
نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا به دنبال نجات کره زمین از تغییرات اقلیمی - 0

۱۰ تن از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنامه‌های خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کردند.

به گزارش عصرایران، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیشب (چهارشنبه شب به وقت محلی آمریکا) در ویژه برنامه‌ای در شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» آمریکا برنامه‌های خود برای مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی را تشریح کردند.

در این برنامه «برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت «ورمونت» و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، تاکید کرد که مقابله با تغییرات اقلیمی از اولویت‌های اصلی دولت او خواهد بود. او انکار پدیده تغییرات اقلیمی از سوی ترامپ را یک کار «احمقانه و خطرناک» توصیف کرد.

سندرز گفت: «من نمی‌توانم درک کنم که چگونه یک شخص عاقل موضوع تغییر اقلیم را در اولویت قرار نمی‌دهد. ما برای بقای کره زمین مبارزه می‌کنیم.»

برنی سندرز اظهار داشت که می‌خواهد میلیاردها دلار برای رهایی از سوخت‌های فسیلی خرج کند. او گفت: «چرا نباید به جای اینکه سالانه ۱٫۵ تریلیون دلار برای سلاح‌های کشتار جمعی هزینه کنیم، ما از این منابع برای مقابله با دشمن مشترک همه بشریت، یعنی تغییر اقلیم استفاده نکنیم.»

سندرز گفت که می‌خواهد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، ۱۶٫۳ تریلیون دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کره زمین، اختصاص دهد.

«جو بایدن»، دیگر کاندیدای برجسته حزب دموکرات هم در این ویژه برنامه، گفت: «حمل و نقل عمومی باید بهبود یابد و گفت:» اگر قطارهای پرسرعت داشته باشیم، می‌توانیم میلیون‌ها وسیله نقلیه شخصی را از جاده‌ها بیرون بکشیم. "

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

این نامزد پیشتاز حزب دموکرات هم تاکید کرد او ۱٫۷ تریلیون دلار با هدف دستیابی به صفر کردن انتشار گازکربن تا سال ۲۰۳۰، اختصاص خواهد داد.

«جو بایدن» در ویژه برنامه «بحران تغییرات اقلیمی» سی ان ان/ عکس: سی ان ان

نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا به دنبال نجات کره زمین از تغییرات اقلیمی - 12

سناتور ایالت ماساچوست، «الیزابت وارن» نیز در این ویژه برنامه ازمخالفت با انرژی هسته‌ای، سخن گفت و تاکید کرد: «ما نیروگاه هسته‌ای نخواهیم ساخت، ما شروع به جایگزینی انرژی هسته‌ای با سوخت‌های تجدید پذیر خواهیم کرد.»

وارن گفت که می‌خواهد میزان انتشار کربن را تا سال ۲۰۳۵ به میزان ۷۰ درصد کاهش دهد و تصریح کرد که تا سال ۲۰۳۵ شرکت‌های سوخت فسیلی باید تعطیل شوند.

الیزابت وارن تاکید کرد برنامه دارد که در قالب آن تا ۱۰ سال آینده به میزان ۱۰ تریلیون دلار (هر سال هزار میلیارد دلار) برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کره زمین، هزینه کند.

سناتور «کامالا هریس» از ایالت کالیفرنیا هم در این برنامه خواستار ممنوعیت اکتشاف نفت و گاز در دریاهای آزاد شد.

هریس گفت میزان مصرف گوشت قرمز در آمریکا را به خاطر کاهش تولید کربن خواهد کاست و تاکید کرد که می‌تواند ظروف پلاستیکی را در سراسر کشور ممنوع کند.

«پیت باتیگیگ»، شهردار ۳۷ ساله و جوان‌ترین نامزد حزب دموکرات هم در این برنامه، تاکید کرد که مبارزه با تغییرات اقلیمی کارزاری حتی سخت‌تر از جنگ دوم جهانی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک21 ساعت قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری17 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نرخ آپارتمان در منطقه صادقیه + جدول

الف17 دقیقه قبل

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری41 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما42 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران45 دقیقه قبل

یوناما به مداخله در امور «انتخابات افغانستان» متهم شد

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل