دولتمردان عرب، از قیام حسینی درس بگیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

دولتمردان عرب، از قیام حسینی درس بگیرند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
استاد حوزه و دانشگاه از دولتمردان عرب خواست از قیام امام حسین (ع) درس بگیرند و اینگونه در مقابل اجنبی و استکبار از خودشان ذلت و خواری نشان ندهند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ‏ حجت الاسلام و المسلمین سید علی خاتمی خوانساری در گفتگوی قرآنی خبر قرآنی با اشاره به آثاری که ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم برای بشر ایجاد می‌کند یکی از درس‌های عاشورا را همین ایستادگی و مقاومت خواند و افزود: حال اگر این ایستادگی برای خدا و پشتیبان این مقاومت هم خود خدا باشد آنچنان نتیجه‌ای در دنیا و آخرت خواهد داشت که نمونه بارز آن کربلا و امام حسین (ع) است.

وی گفت: همین ایستادگی امام حسین (ع) در مقابل حکومت ظالم وقت بود که اکنون اینگونه دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است و چنان عظمتی امام حسین (ع) نزد خدا پیدا کرده است که بر اساس روایات خداوند همه اختیار آخرت را به امام حسین (ع) می‌دهد و این نتیجه ایستادگی و مقاومت بخاطر خداست.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی خوانساری اضافه کرد: انقلاب ما هم با شعار (نهضمت ما حسینیه) به پیروزی رسید و این نشان می‌دهد که اگر در مسیر خداوند مقاومت کنیم و زیر بار ذلت نرویم پیروز خواهیم شد و ما هم اکنون شاهد ذلت و خواری دولتمردان عربی هستیم که همان زمان هم امام حسین (ع) خطاب به این اعراب فرمودند که شما عربید و باید مرد باشید و اکنون هم ما به این دولتمردان عربی می‌گوییم که دست از ذلت و خواری در مقابل استکبار جهانی بردارند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: قیام امام حسین (ع) یک جنبه‌اش همان شعار است که اسلام هم به همین واسطه حفظ شده است، اما بخش مهمتر از شعار، شعور و معرفت است و کربلا به همین واسطه دانشگاهی بزرگ برای همه جامعه بشری و مخلوقات است و انبیا الهی سر این کلاس نشسته و بهره‌ها بردند.

وی ادامه داد: اگر اسلام باقیست بواسطه قیام امام حسین (ع) است و اگر قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نبود سمت و سوی بشریت به سمت حیوانیت پیش می‌رفت و نمونه این جنبه‌های غیر انسانی را در جبهه مقابل امام حسین (ع) می‌دیدیم که چطور به یک شیرخواره هم رحم نکردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

این استاد حوزه و دانشگاه صبر و استقامت را از دیگر درس‌های قیام امام حسین (ع) خواند و گفت: حضرت زینب (س) نماد آشکار صبر است و قیام امام حسین (ع) بواسطه این صبر ماندگار شد.

وی با اشاره به آثار صبر و استقامت در راه خدا و بزرگ شدن ملت‌ها در نتیجه این صبر، از دولتمردانمان خواست دقت کنند تا گاهی اوقات برخی بی توجهی‌ها باعث خواری و ذلت برای مردممان نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

ایلناایلنا1 روز قبل
با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد. حمید فدایی (مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید) با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید. ضمن آنکه هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و … توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او خاطرنشان کرد: گلسنگ‌ها بخشی‌ از آسیب‌های بیولوژیکی هستند که در تخت جمشید وجود دارد. تاکنون مطالعات زیادی درخصوص گلسنگ‌های تخت جمشید انجام و انواع آن شناسایی شده است.

ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا با موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» روی آنتن می‌رود. ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهاریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه ۲۴ آبان از شبکه قرآن پخش می‌شود. در این برنامه محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مسائل راهبردی به موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» می‌پردازد.
الفالف21 ساعت قبل
مسأله این نیست که آیا تک همسری بهتر است یا چندهمسری. در اینکه تک همسری بهتر است تردیدی نیست. تک همسری یعنی اختصاص خانوادگی، یعنی اینکه جسم و روح هر یک از زوجین از آن یکدیگر باشد. آن دو راهی که بشر بر سر آن قرار گرفته این نیست که از میان تک همسری و چندهمسری کدامیک را انتخاب کند. تک همسری مطلق که شامل تمام خانواده‌ها بشود افسانه‌ای بیش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر