شاهد دیپلماسی التماسی دشمن هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

شاهد دیپلماسی التماسی دشمن هستیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
خطیب نماز جمعه تهران: امروز بخاطر ایستادگی ملت ایران شاهد دیپلماسی التماسی وخواهشی دشمن هستیم که از هر طرف میانجی می‌فرستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام علی اکبری افزود: ملت ما دیگر به وعده‌های پوچ و خیالی وقعی نمی‌نهد و فقط عمل می‌خواهد.وی افزود: به مذاکره با اروپا ادامه خواهیم داد، ولی این بار محتاطانه و بادقت و بامذاکره کشدار موقعیت خود را متوقف نمی‌کنیم.پی ریزی نهضت بزرگ اسلامی ایران با نام امام حسین (ع)خطیب نماز جمعه تهران: اباعبدالله الحسین (ع) مکتبی را به بشریت تقدیم کرد که حاصل آن را ملت و جامعه با بصیرت ایران به خوبی دریافت و نهضت بزرگ اسلامی خود را با نام امام حسین (ع) و براساس خط صبر و جهاد پی ریزی کرد.حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به سبک زندگی برجسته و متعالی امام حسین (ع) افزود: ملت ما شاگردان شایسته‌ای برای مکتب امام حسین (ع) هستند و اساس و ریشه انقلاب و نظام ما حسینی است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی گفت: معجزه آموزه‌های حسینی را در شهدای دفاع مقدس، انقلاب و شهدای مدافع حرم ملاحظه کردیم و این همان راه سعادت بشریت است و این نهضت و انقلاب آغاز و پیدایش اش با نام اباعبدالله الحسین (ع) است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ادامه راه انقلاب و نهضت اسلامی ایران تنها با شیوه‌های حسینی ممکن است و جامعه ما هرگز این آموزه‌ها را فراموش نمی‌کند و برای روز بزرگ و ظهور امام زمان و تحقق آرمان‌های حسینی آماده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری گفت: ملت عزیز و شریف ایران جامعه‌ای است که از نظر ایمان ظرفیت‌های بالایی دارد و به خاطر الگو گرفتن از امام حسین (ع) نقشی را با پرچمداری امام راحل و ظرفیت‌های مکتب حسین (ع) برای ساخت زندگی بشری بر عهده گرفت.

وی افزود: ملت ایران با صدای لبیک‌ها در پاسخ به ندای امام حسین (ع) نهضت بزرگ اسلامی خود را با نام اباعبدالله و از مجالس حسینی آغاز کرد و با همان نگاه به میدان آمد و در جریان شکفتن انقلاب باز هم محرم، عاشورا، صفر و مجالس حسینی کازساز شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی افزود: ملت ایران با آموزه‌های حسینی به میدان آمدند و شاگردان شایسته‌ای برای مکتب امام حسین (ع) بودند.

امام جمعه موقت تهران قیام امام حسین (ع) را دانشگاه عالی آموزش قواعد زیست را حیات طیبه برای بشریت دانست و گفت: نقطه مرکزی سبک زندگی ایشان جهاد در راه خدا برای تحقق نقشه الهی و عمل به کتاب الهی و سیره پیامبر است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری افزود: امر به معروف و نهی از منکر و حراست از دین خدا محور دیگر زیبایی‌های اخلاقی امام حسین (ع) است.

وی گفت: کار امام حسین (ع) صیانت از زحمات گذشتگان و حافظ تمام آموزش‌های انبیاء الهی بود. وعده‌های اروپا به درد ایران نمی‌خورد و آن‌ها باید به ۱۱ تعهد خود عمل کنند

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گام‌های مختلف در زمینه کاهش تعهدات برجامی گفت: ملت ایران دیگر وعده‌های پوچ و خیالی اروپایی‌ها را قبول نمی‌کند و فقط با اروپا مذاکره می‌کند، ولی با بدبینی، محتاطانه و با دقت.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیخطیب جمعه تهران گفت: ما مرحله به مرحله تصمیم خود را اجرا خواهیم کرد و وعده‌های اروپا دیگر به درد ما نمی‌خورد و آن‌ها باید به ۱۱ تعهد خود عمل کنند.

وی تاکید کرد: باید بایستیم و مقاومت کنیم و این مقاومت زمینه گشایش اقتصادی، سیاسی و دیپلماسی ما خواهد بود.

خطیب جمعه تهران همچنین با اشاره به اینکه ملت ایران با مقاومت و صبر تمام توطئه‌های امریکا را خنثی می‌کنند، گفت: امروز مقاومت ملت ایران دشمنان را در موقعیت عقب نشینی قرار داده به طوریکه امریکا دیپلماسی التماسی خود را در پیش گرفته و از هر طرف برای مذاکره میانجی می‌فرستد.

وی افزود: ظرفیت بازدارندگی فعال در عرصه دفاعی و موشکی و حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیحجت الاسلام و المسلمین علی اکبری همچنین با اشاره به توطئه‌های آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون برای فشار به ملت و جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران قهرمان و سربلند از میان تمام این توطئه‌های کوچک و بزرگ به برکت مکتب حسینی، مجاهدت حسینی، نظام حسینی با یک رهبر حسینی و ذخایر انسانی عالی و موقعیت فوق العاده جهانی عبور کرده و در حال بالیدن است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

خطیب نماز جمعه تهران همچنین گفت: هر جا خونریزی، کشتار و تجاوز به حقوق ملت‌ها و سرزمین‌ها را مشاهده می‌کنیم ردپای امریکا در آنجا دیده می‌شود.وی حضور آمریکا در عراق، سوریه و شکست خفت بار در این کشورها، ائتلاف با عربستان برای کشتار مردم مظلوم یمن، دخالت در لبنان، همکاری با صهیونیست‌ها در کشتار مردم مظلوم فلسطین را نمونه‌هایی از اقدامات آمریکا در قبال ملت‌های مظلوم منطقه ذکر کرد و گفت: مقاومت مردم و ایستادگی آن‌ها در برابر امریکا و متحدانش باعث شد امریکا هیچگاه به اهدافش در این کشور‌ها نرسد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی گفت: اکنون کشتی ائتلاف موهوم امریکا-سعودی در یمن به گل نشسته و آن‌ها می‌خواهند به صورت آبرومندانه از آنجا بیرون بیایند و در لبنان نیز نیرنگ‌های آمریکایی به جایی نرسید و ضربه محکم حزب الله به صهیونیست‌ها بار دیگر ثمرات خط مقاومت را به اثبات رساند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری از امریکا بعنوان دشمن درجه یک ملت ایران که نمونه‌ای از تبار یزیدیان است نام برد و گفت: در حال حاضر با توجه به اقداماتی که ترامپ در امریکا انجام می‌دهد در مورد افول این کشور اجماع وجود دارد و دنیا به عصر پسا امریکا فکر می‌کند چرا که آمریکا در موقعیت فعلی نه دارای قدرت اقتصادی و قدرت سیاسی است و نه توان تاثیرگذاری را دارد.

وی افزود: هیئت حاکمه آمریکا با گرفتار شدن بیماری سرگشتگی راهبردی تلاش می‌کند که چهره ابرقدرتی امریکا را حفظ کنند، اما این امکان پذیر نیست.

امام جمعه موقت تهران در این زمینه ادامه داد: نه اقتصاد آمریکا با ۲۰ میلیارد دلار بدهی این امکان را برای آمریکایی‌ها می‌دهد که ابرقدرتی خود را حفظ کنند و نه از نظر فرهنگی و اجتماعی آن‌ها در وضعیت بحرانی نیستند.

وی گرسنگی ۴۰ میلیون آمریکایی، توسعه زندان‌ها، زیرپا گذاشتن دموکراسی، وجود ناهنجاری‌های اخلاقی و هزاران مشکل امنیتی و فرهنگی در داخل آمریکا را از جمله محور‌هایی دانست که از آن بعنوان افول موریانه‌ای آمریکا یاد کرد که از درون در حال متلاشی شدن است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبری در ادامه خطبه‌های خود با اشاره به زنده بودن مکتب حسینی گفت: ملت ایران با الهام از مکتب حسینی درس مقاومت را آموخته و به خوبی زیبایی‌های این مکتب را بر محور جهاد تجربه کرده است.

وی گفت: مکتب حسینی کشور را حفظ کرد و رشد داد و امروز شناسنامه ملت ایران در جهان این جمله جاودانه هیهات من الذله امام حسین (ع) است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ما امروز ثمره روش حسینی در مقاومت فعال، جدی و هوشمندانه و خستگی ناپذیر بر آرمان‌های حسینی را می‌چینیم.

وی همچنین در بخشی از خطبه دوم نماز این هفته تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور، مرحوم آیت الله طالقانی و تقدیر از برگزار کنندگان همایش جهانی علی اصغر (ع) برای تمامی اقامه کنندگان عزای حسینی اجر و پاداش عظیم را خواستار شد و گفت: برگزاری همایش جهانی حضرت علی اصغر (ع) به یک دستگاه تربیتی دل نشین با حضور مادران و نوزادان تبدیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری از هیئت‌های نوجوانان به نام حضرت قاسم (ع) و ۳۶ هزار شهید دانش آموز به خاطر فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین به حضور گسترده مردم و به ویژه جوانان در هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) در شب‌ها اشاره کرد و گفت: ان شاءالله در روز تاسوعا و عاشورا شاهد موج خروشانی از ارادتمندان به مکتب حسینی در این مراسم و همچنین برگزاری نماز جماعت خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی با اشاره به کتابخانه‌های فاطمه‌ها که در منطقه‌ای محروم با تعداد معدودی کتاب حالا کتابخانه عظیمی ساخته‌اند افزود: اگر امروز ویلدورانت اینجا بود و این موفقیت را می‌دید پاسخ خود را می‌گرفت که فقر علت جهل نیست! و از درون جامعه فقیر و مستمند، مغز‌های متفکری بیرون می‌آید که قافله جهل را در هم می‌پیچد. آیت الله محقق داماد گفت: آنچه موجب جهل است توجه نداشتن است، بازگشت به خویشتن، جهل را از بین می‌برد مجدد در خویش بیندیشید و نگویید این هست و جز این نیست، فکر و مطالعه کنید کتاب بنویسید گاهی یک جزوه یک مقاله، یک جامعه را دگرگون می‌کند. آیت الله محقق داماد با تاکید بر اینکه من یقین ندارم به حقیقت رسیده‌ام، اما یقین دارم که در مسیر پیدا کردن حقیقت هستم افزود: این کار را من نویسنده، شمادانشجو، اساتید و رسانه‌ها وظیفه داریم انجام دهیم و جامعه را به جستجوی حقیقت ببریم. وی گفت: ما در جامعه متحرک و پویایی زندگی می‌کنیم که خون شهیدان آن را ساخته و ما این خون‌ها را گرامی می‌داریم و دستشان را می‌بوسیم و در راه حقیقت قدم به پیش بر می‌داریم.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

تولد نوزادان نارس

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این مراسم با هدف شناسایی علل و عوامل بروز تولد زودرس ترتیب داده شده است تا نوزدان خاصی که زودتر از ۴۰ هفتگی به دنیا می‌آیند تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرند.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
به رغم آنکه برخی خدمات اینترنتی به واسطه اقدامات صورت گرفته در یکی دو روز اخیر دایر شده‌اند، کماکان دسترسی بسیاری از ایرانیان به اینترنت قطع است. موضوعی که سخنگوی دولت از برنامه‌ای ویژه برای رفع آن خبر می‌دهد، اما وزیر ارتباطات تاکید دارد که این گونه نیست! به رغم آنکه برخی خدمات اینترنتی به واسطه اقدامات صورت گرفته در یکی دو روز اخیر دایر شده‌اند، کماکان دسترسی بسیاری از ایرانیان به اینترنت قطع است. اینترنت استان به استان وصل می‌شودربیعی در این بارهبا این توضیحات، وی برنامه دولت برای برقراری دوباره اتصال به اینترنت در کشور را این گونه تشریح کرد: «می‌پذیرم که با قطع اینترنت خیلی‌ها دچار سختی شده‌اند، اما نگرانی بزرگتر امنیت ملی کشور است که باید به آن توجه شود. در استان‌هایی که از اینترنت سوء استفاده صورت نمی‌گیرد استان به استان اینترنت آن‌ها وصل خواهد شد و به حالت طبیعی برمی گردد.» ربیعی در این باره گفت: «مشکلات برخی مشاغل اینترنتی و بانک‌ها را حل کردیم، اما هنوز مشکل برخی کار‌های دانشجویی و مشاغل دیگر باقی مانده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

خرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می‌شود؟

میزان‌آنلاین29 دقیقه قبل

علت خرابی بخاری خودرو چیست؟

مشرق‌نیوز29 دقیقه قبل

استفاده دو دهه‌ای ایران از تراریخته‌ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا

الف29 دقیقه قبل

فرماندهی ارتش سوریه: بیشتر موشک‌های رژیم صهیونیستی رهگیری شد

صدا و سیما32 دقیقه قبل

نیکولاس برنز: ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده

صدا و سیما35 دقیقه قبل