فیلم | در سوگ خورشید؛ بخش هفتم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ

فیلم | در سوگ خورشید؛ بخش هفتم

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: شب شعر عاشورایی با نوا و ندای ‌شاعران و ذاکران اهل بیت(ع) به میزبانی آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

دریافت ۲ MBشاعر: صرافان

مرکز روابط‌عمومی و اطلاع رسانی - محرم الحرام ۱۴۴۱ کد خبر ۴۵۴۲۰۱

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور12 ساعت قبل
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از برگزاری ۸۵۷ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی مازندران به مناسبت هفته کتاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، نشست خبری آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ماه با حضور اصحاب رسانه در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی برگزار شد. ولیپور در این نشست با بیان اینکه کتابداران در کتابخانه‌های عمومی مازندران طی هفته کتاب، ۸۵۷ برنامه را اجرا خواهند کرد، اظهار داشت: ۱۳۵ نشست کتاب خوان، ۱۱ جلسه نقد کتاب، ۱۳ برنامه رونمایی از کتاب، ۷۵ مسابقه کتابخوانی، ۷۳ نمایشگاه و فروشگاه کتاب، برنامه‌های ابتکاری و همچنین برنامه‌های ویژه بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود. ولیپور، شاداب سازی ۲۲ باب کتابخانه عمومی در یکسال گذشته و نوسازی و خرید تجهزیرات جدید برای کتابخانه‌ها را از دیگر اقدامات اداره کل متبوع خود در زمینه توسعه کتابخانه‌ها دانست و گفت: به دنبال تبدیل چند کتابخانه استان به کتابخانه سبز هستیم تا به عنوان یک الگوی ملی دوستدار محیط زیست معرفی کنیم. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران همچنین از همکاری سازنده خبرنگاران در انعکاس فعالیت‌ها و موفقیت‌های کتابخانه‌های عمومی استان قدردانی کرد.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
وی افزود: از تعداد ۵۲۲ هزار داوطلب ثبت‌نام‌کننده در این آزمون، بیش از ۲۴۰ هزار نفر کارت ورود به جلسه دریافت کرده‌اند. در هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی، از مجموع دستگاه‌های اجرایی که موفق به دریافت تامین اعتبار لازم شده‌اند، ۲۲ دستگاه اجرایی با ظرفیت ۳۰ هزار و ۲۹۰ نفر سهمیه مجوز حضور دارند. همچنین سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره‌وری با ۶ نفر دارای کمترین سهمیه استخدامی در هفتیمن آزمون استخدامی فراگیر است. مواد آزمونمواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از فناوری اطلاعات (مهارت هفت‌گانه ICDL)، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی‌های عمومی است. تمام سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه‌ای با ضریب یک و به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
خانه ملتخانه ملت11 ساعت قبل
صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستور کار بررسی وضعیت فعالیت‌های عمرانی در حوزه فرهنگی برگزار شد. حدود ۴۳۱ شهرستان فاقد مجتمع فرهنگی هستندنماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست وزیر ارشاد گزارشی از وضعیت پروژه‌های عمرانی در حوزه فرهنگی ارائه کرد که بر اساس این گزارش، در شرایط کنونی حدود ۶۲۱ مجتمع فرهنگی در کشور افتتاح یا در حال بهره برداری است، البته حدود ۴۳۱ شهرستان فاقد مجتمع فرهنگی هستند. سرانه کنونی فضای فرهنگی کشور حدود ۷ صدم متر مربع استسرانه استاندارد فضای فرهنگی کشور حدود ۳ دهم متر مربع است اما در شرایط کنونی سرانه موجود فضای فرهنگی حدود ۷ صدم متر مربع استوی گفت: همچنین بر اساس این گزارش، سرانه استاندارد فضای فرهنگی کشور حدود ۳ دهم متر مربع است اما در شرایط کنونی سرانه موجود فضای فرهنگی حدود ۷ صدم متر مربع است. بدری تصریح کرد: طبق توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این وزارتخانه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خود به اعتباری حدود ۲ هزار میلیارد تومان نیاز دارد، از این رو مقرر شد که نشست هایی با سازمان برنامه و کمیسیون‌های مربوطه در مجلس برگزار شده و اقدامات لازم برای تأمین این اعتبارات در لایحه بودجه سال ۹۹ صورت گیرد. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، همچنین سوال احمد بیگدلی نماینده خدابنده، علی‌ محمد شاعری نماینده نکا، بهشهر و گلوگاه، نادر قاضی‌ پور نماینده ارومیه، احد آزادی ‌خواه نماینده ملایر، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور، اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش و علی وقف‌ چی نماینده زنجان و طارم از اردکانیان وزیر نیرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تمامی سوالات مربوطه به پروژه نیمه تمام حوزه‌های انتخابیه در بخش‌های سدسازی، انتقال آب، تصفیه خانه و تأمین آب شرب و کشاورزی بود، در نهایت مقرر شد که ظرف مدت دو هفته آینده جلساتی میان سوال کنندگان با مسئولان وزارت نیرو برای حل موضوعات برگزار شود. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نخستین دوره انتخاب کتاب مدافعان حرم با اعلام برگزیدگان این جایزه به کار خود پایان داد. در شاخه شعر، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به کتابهای «ما را مدافعان حرم آفریده‌اند»، «حبیب حرم» و کتاب «سلام سردار» اعطا شد. در بخش خاطره نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به کتابهای «قرار بی قرار» و «شام برفی» رسید و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نصیب کتاب «ام الرصاص تا خان طومان» شد. خوشبختانه نخستین جایزه شهید همدانی امروز برگزار می‌شود و امیدوارم به شماره‌های آتی و دوره‌های دیگر و بیشتر نیز برسد. دبیر علمی این جایزه در پایان گفت: جایزه کتاب مدافعان حرم (سردار شهید حسین همدانی) از این پس دو سالانه برگزار خواهد شد.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

انهدام چند موشک از سوی سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه

صدا و سیما7 دقیقه قبل

ترامپ: جلسه تحقیقات درباره استیضاح مایه شرمساری است

صدا و سیما11 دقیقه قبل

سدها چقدر برای مقابله با سیلاب آماده‌اند؟

ایسنا12 دقیقه قبل

کشته شدن ۵ نفر در حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

صدا و سیما14 دقیقه قبل

خانم بازیگر: دستمزد‌های نجومی بیشتر گریبان سینما را گرفته

فردا نیوز17 دقیقه قبل