تمدید فراخوان «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
تمدید فراخوان «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر»

تمدید فراخوان «شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ از مشارکت ۲۰۶ شهر در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر و تمدید این طرح تا ۲۵ شهریور خبر داد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، ابراهیم حیدری اظهار کرد: ۲۰۶ شهر کشور برنامه‌های‌شان را برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر ارسال کردند. حوزه‌های موضوعی هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی و سنتی، ادبیات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و مد و لباس بیشترین و سینما، چاپ و بسته‌بندی، رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای کمترین درخواست را به خود اختصاص داده‌اند.

دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر افزود: با توجه به استقبال شهرهای مختلف کشور و درخواست مدیران شهرها مهلت ارسال فرم‌ها به دبیرخانه بنا به مصوبه شورای برنامه‌ریزی تا ۲۵ شهریور ماه تمدید شده است و انتظار می‌رود مشارکت شهرها افزایش داشته باشد.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وکتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از اجرای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را کمک به برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار، مشارکتی و مبتنی بر رویکرد آمایشی در شهرها و مناطق فرهنگی ایران خواند و بیان کرد: کشف، جذب و پرورش فعالیت‌ها و حمایت از پیشنهادهای نو، خلاقانه، اثربخش، و پایدار بومی، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح محلی و بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی، تمرکززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت‌های مردمی در فرهنگ، تبادل تجربه‌ها و دانش بومی در میان شهرهای مختلف ایران، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کمک به بهبود کسب‌ و کارهای فرهنگی هنری و صنایع خلاق از دیگر اهداف این شبکه است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

حیدری خاطرنشان کرد: در مرحله دوم، پس از ثبت درخواست اولیه از کارشناسان، فعالان و مدیران به نمایندگی از هر شهر دعوت خواهد شد که برای شرکت در دوره‌های کارگاهی تخصصی و بحث و تبادل نظر درباره اصول و شیوه‌های توسعه رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری شرکت کنند. در مرحله سوم، پس از بازگشت نیروهای آموزش‌دیده، هر شهر برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای توسعه رشته اعلام‌شده تدوین و به دبیرخانه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال می‌کنند و هیئت داوران شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران، بر اساس شاخص‌های مشخص، از میان پرونده‌های رسیده، شبکه‌های شهرهای خلاق هر حوزه موضوعی را شناسایی و طی مراسمی معرفی می‌کند.

او همچنین گفت: شهری که به عنوان شهر خلاق در یک حوزه موضوعی معرفی شود، علاوه بر عنوانی که دریافت می‌کند، محور فعالیت‌های فرهنگی و هنری عمده ملی قرار خواهد گرفت و برای تصدی دوباره این عنوان باید برنامه‌های تازه‌ای را برای شرکت در رقابت‌های جدید ارائه دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گفتگو با رضا نریمانی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا1 روز قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

نظرها

اخبار بیشتر