تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. تکنولوژی

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید

مدرسه تابستانه از ۹ شهریور ماه کار خود را با هدف برنامه‌نویسی پروژه محور و با رویکرد ورود به بازارکار آغاز کرد. در این مدرسه دانش آموزان مدارس تهران، ایده‌های خود را با مربی‌ها به چالش کشیدند و در نهایت پروژ‌ه‌های خود را ارائه کردند.

صائبه سلوکی، مدیر پروژه توانمند‌سازی نوجوانان در این نشست گفت: بیش از ۹۰۰ دانش آموز در استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان و برخی مناطق محروم خراسان رضوی با فرایند کارآفرینی آشنا شدند. ۷۰ مربی نیز به صورت داوطلبانه به آموزش دانش آموزان در این مدرسه مشغول بودند.

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در این نشست با اشاره به دو ابزار مهم کارآفرینی و تفکر انتقادی گفت: امیر کبیر سال‌ها پیش گفت «اگر نیت یک ساله داری گندم بکار، اگر نیت ده ساله داری درخت و اگر نیست صد ساله داری انسان تربیت کن» تنها راه حلی که برای توسعه وجود دارد تربیت انسان‌ها است.

ناظمی افزود: ‌ انسان‌هایی که قرار است آینده را بسازند باید به دو ابزار کارآفرینی و تفکر انتقادی برای زیستن مجهز باشند. من فکر می‌کنم هردوی این‌ها را ما در سر فصل این برنامه داشتیم.

انسان‌هایی که قرار است آینده را بسازند باید به دو ابزار کارآفرینی و تفکر انتقادی برای زیستن مجهز باشند.

در خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 8

علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور، گفت: در دوره‌ ما درس می‌خواندند برای درس، اما در این دوره شما درس می‌خوانید برای هدف‌هایی که دارید.

وی ادامه داد: کشور ما از نظر نیروی انسانی، کشور ثروتمندی است. ورود شما از الان به این حوزه، ورود هوشمندانه‌ای است.

وحدت در پایان گفت: شما در جایی ایستاده‌اید که جای کشور‌های دانش بنیان است. اگر کشور کمی عقب مانده است برای این است که به دانش بنیان توجه نشده است.

اگر کشور کمی عقب مانده است برای این است که به دانش بنیان توجه نشده است.

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 13

پانته‌آ دری، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران در اختتامیه تینوتک، گفت: معلمان نیز یابد آموزش‌های فناورانه ببینند، زیرا برای تربیت دانش آموزان کارآفرین به مربیان کارآفرین نیز نیاز است.

برای تربیت دانش آموزان کارآفرین به مربیان کارآفرین نیاز است.

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 16

در اختتامیه این برنامه تیم‌ها به ارایه پروژه‌های خود در زمینه‌های غذا، خرید و فروش، بازی، صنایع دستی و خیریه پرداختند.

صائبه سلوکی، دبیر پروژه ملی توانمندسازی نوجوانان در مصاحبه با شنبه‌پرس از این پروژه آموزشی می‌گوید؛https://shop.shanbemag.com/archiveshanbecontents/katayounsepehri.mp4

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 19

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 21

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 23

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 25

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 27

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 29

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 31

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 33

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 35

تربیت انسان‌ها، راه حل توسعه/ مدرسه تابستانه فناوری اطلاعات به ایستگاه آخر رسید - 37

قبلی۱ از ۱۰بعدی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا2 روز قبل

چهارچرخ‌های لوکس با مصرف سوخت شگفت انگیز! (+تصاویر)

144+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
هفته گذشته تصاویری اندک از دوربینهای چهار بعدی شکل گوشی گلکسی A۵۱ منتشر شد. اکنون طرح‌های اولیه این گوشی با شماره مدل SM-A۵۱۵F ظاهر شده و برخی از مشخصات اصلی این نوع گوشی مشخص شده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوشی گلکسی A۵۱ دارای تراشه اکسینوس ۹۶۱۱ SoC و ۴ گیگابایت رم است و به لحاظ ظاهری نیز شباهت‌های زیادی با گوشی گلکسی A۵۰s دارد. نخستین مجموعه از طرح‌های اولیه گوشی A۵۱ نشان می‌دهد که شاهد یک گوشی با چهار دوربین در بخش پشتی و یک سوراخ پانچ در صفحه نمایش مشابه سری نوت ۱۰ هستیم. گوشی سامسونگ مدل A۵۱ دارای حداقل حاشیه با صفحه نمایش مسطح با اندازه ۶٫۵ اینچ و یک سوراخ پانچ برای دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
قیمت گوشی‌های سامسونگ سری A، در مقایسه با نمونه‌های پرچمدار گوشی موبایل سامسونگ، به مراتب مناسب‌تر است؛ در عین حال، امکانات و ویژگی‌های این سری، باعث شده که این سری از گوشی سامسونگ نیز، بسیار محبوب و پرطرفدار باشد. بررسی گوشی سامسونگ A۵۰گوشی سامسونگ A۵۰ قطعا محبوب‌ترین گوشی این سری هست. از طریق این لینک می‌توانید قیمت گوشی سامسونگ A۵۰ را می‌توانید در بین فروشندگان مختلف در ترب مقایسه کنید. معرفی گوشی A۷۰گوشی A۷۰ یا گوشی سامسونگ A۷ ۲۰۱۹، مانند سامسونگ A۵۰، از صفحه نمایش Super AMOLED بهره گرفته است. معرفی گوشی A۱۰ سامسونگاگر بخواهیم در یک جمله این گوشی را معرفی کنیم این استگوشی سامسونگ A۱۰ بهترین گوشی هوشمند برای نسل میان سال است.
ایران‌جیبایران‌جیب17 ساعت قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
به نظر می‌رسد سامسونگ بهترین روزیهای سال ۲۰۱۹ خود را در چین سپری می‌کند. این شرکت ۳ روز پیش موفق شد رکورد فروش در کوتاهترین زمان در چین را بشکند و این بار در یک اتفاق مشابه باز هم فروش گوشی گلکسی فولد در عرض چند دقیقه به اتمام رسید. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رویداد فروش گوشی تاشو گلکسی در چین علیرغم قیمت بالا و ۲ هزار دلاری این گوشی با قدرتی شگفت انگیز رو به رشد است. اکنون به نظر می‌رسد این رقابت در حوزه فروش گوشی‌های هوشمند تاشو به نفع سامسونگی‌ها تمام شده و خریداران از این گوشی در چین استقبالی بی نظیر کرده‌اند. این در حالی است که گوشی گلکسی فولد در روزهای ابتدایی ورود به بازار با یک شکست سنگین مواجه شد و سپس مجددا با ایجاد برخی تغییرات و اصلاحات وارد بازار شد.

نظرها

اخبار بیشتر