بیش از ۳۱۰ شهید و ۱۴ هزار زخمی در راهپیمایی‌های بازگشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بیش از ۳۱۰ شهید و ۱۴ هزار زخمی در راهپیمایی‌های بازگشت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دیروز دو فلسطینی در تیراندازی نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند و حدود ۷۰ فلسطینی دیگر زخمی شدند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم، پیام راهپیمایی دیروز فلسطینیان در مرزهای نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ میلادی- که از آغاز این راهپیمایی‌ها از فروردین سال گذشته تاکنون بیش از ۳۱۰ فلسطینی شهید و بیش از ۱۴ هزار فلسطینی دیگر زخمی شده اند- آن بود که حمایت از جبهه داخلی فلسطینیان همانند حمایت از غزه در برابر هرگونه تجاوز صهیونیستی است.هفتاد و سومین جمعه راهپیمایی فلسطینیان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیدیروز دو فلسطینی در تیراندازی نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند و حدود ۷۰ فلسطینی دیگر زخمی شدند.

خبرنگار العالم در نوار غزه در گزارشی با اشاره به شعار هفتاد و سومین جمعه راهپیمایی فلسطینیان در مرزهای شرقی نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸میلادی یعنی حمایت از جبهه داخلی گفت: شرکت کنندگان در این راهپیمایی بر حمایت از جبهه داخلی در پی انفجارهای تروریستی اخیر در غزه که به شهادت سه نفر از نیروهای پلیس منجر شد تأکید کردند.

اسماعیل رضوان از رهبران حماس گفت: بر وحدت ملت فلسطین با همه طیفهای سیاسی‎اش در برابر نقشه‌های صهیونیستی آمریکایی در منطقه برای بی ثبات سازی امنیت مقاومت تأکید می‌کنیم به همین سبب می‌گوییم امنیت غزه، خط قرمز است.

جمیل علیان از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: جبهه داخلی، بخش مهمی از مقاومت فلسطین است. مقاومت فلسطین نیز بخش مهمی از طرح مقاومت است که از غزه تا کرانه باختری و لبنان و سوریه و همه محورهای مقاومت تا ایران و یمن ادامه دارد. قطعا تعرض به جبهه داخلی در نوار غزه نیز تعرض به مقاومت است.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خبرنگار گفت ارتش اسرائیل نیز با گلوله‌های جنگی و گاز سمی به استقبال تظاهرکنندگان فلسطینی آمد و بر خشونت آن در ساعات پایانی تظاهرات افزوده شد تا جایی که نیروهای اشغالگر به صورت بی هدف به تیراندازی اقدام کردند و به شهادت یا زخمی شدن دهها نفر منجر شد.

حسین منصور از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت: به اشغالگرانی که این جنایات را مرتکب می‌شوند به آنها می‌گوییم این جنایات نمی‌تواند بر عزم ملت ما و مقاومت در نوار غزه تأثیری بگذارد. اشغالگران به جهنم خواهند رفت و نوار غزه باقی خواهد ماند.

یک نفر دیگر گفت: ما با کودکانمان به این راهپیمایی آمده‌ایم تا بگوییم این سرزمین هایی که در پشت سیم‌های خاردار می‌بینید سرزمین‌های ماست که اشغال شده است. ما به مقاومت ادامه خواهیم داد.

۳۱۱ فلسطینی از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره نوار غزه به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۱۴ هزار فلسطینی دیگر نیز زخمی شده‌اند اما مبارزه همچنان ادامه دارد تا نوار غزه محاصره‌اش را درهم بشکند.

خبرنگار در پایان گفت در این لحظات که جوانان با خونسردی اعدام می‌شوند، گروه‌های مقاومت و پشت سر آنان ملت فلسطین تأکید می‌کنند حمایت از جبهه داخلی همانند حمایت از غزه در برابر هرگونه تجاوز صهیونیستی است زیرا هر دو می‌خواهند غزه درهم بشکند اما غزه شکست ناپذیر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

برگزاری هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بدون مهمان المپیکی

مهر7 دقیقه قبل

الجزایر: شهرک‌سازی‌ رژیم اسرائیل را محکوم کرد

الف10 دقیقه قبل

نمایشگاه حیوانات

:: مهرپور-اهدای جایزه اتحادیه ABU به رسانه ملی

صدا و سیما15 دقیقه قبل

آغاز اردوی حدادی در کیش از شنبه

فارس22 دقیقه قبل