۱۰ درصد معافیت مالیاتی برای عرضه برق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

۱۰ درصد معافیت مالیاتی برای عرضه برق

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیرعامل بورس انرژی ایران: نیروگاه‌هایی که برق خود را در بورس انرژی عرضه کنند از ۱۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردارند

آقای علی حسینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به تعیین نرخ ترانزیت برق امکان معاملات برق صنعتی از ابتدای شهریور امسال در بورس انرژی فراهم شد و شرکت‌های صنعتی که مصرف کنندگان بزرگ بالای ۵ مگاوات هستند می‌توانند به صورت مستقیم برق مصرفی خود را از نیروگاه‌های عرضه کننده در بورس خریداری کنند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی ادامه داد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود و همچنین تفاوت قیمتی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان هم برای مصرف کنندگان در معاملات بورس انرژی وجود دارد.

مدیرعامل بورس انرژی افزود: مصرف کنندگان می‌توانند برق مصرفی خود را با قیمت مناسب‌تری از بورس انرژی خریداری کنند.

آقای حسینی گفت: تمام نیروگاه‌های خصوصی که در بورس انرژی پذیرفته شدند و همچنین تعداد زیادی از نیروگاه‌های دولتی که در بورس انرژی پذیرفته شدند می‌توانند برق تولیدی خود را از طریق بورس عرضه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
صدا و سیماصدا و سیما53 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، از دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام استان قم دربرنامه اقدام ملی مسکن با ثبت ۴۴۰۰ متقاضی به اتمام رسید. ثبت نام برنامه اقدام ملی مسکن از ۱۰ صبح امروز آغاز شد و تا پایان ظرفیت هر استان ادامه دارد. فرایند ثبت نام بدین گونه است با ورود به سامانه وزارت راه tem. mrud. ir و وارد کردن مشخصات فردی ثبت نام نهایی صورت می‌گیرد و در پایان کد رهگیری دریافت می‌شود. سایت به صورت شبانه روزی است و در کمتر از یک ماه پایش اطلاعات صورت می‌گیرد و پیامی مبنی بر تایید صلاحیت به متقاضیان ارسال می‌شود. در مرحله اول این طرح، ثبت نام در چهار استان خراسان جنوبی با ۲۳ شهر، خراسان شمالی با ۵ شهر، سیستان و بلوچستان با ۱۸ شهر وقم با ۵ شهر آغاز شد. تاکنون ۵ شهر استان قم و همچنین ۳ شهر خراسان جنوبی شامل: بیرجند، بشریه و عشق اباد به حد نصاب رسیده است و در سایر شهر‌ها نیز تا پایان ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد. تا لحظه تنظیم خبر در خراسان جنوبی ۲۳۶۵، سیستان بلوچستان ۷۷۱۱، خراسان شمالی ۱۰۶۴ و قم ۴۴۰۰ نفر ثبت نام کردند که استان قم تکمیل ظرفیت شد. پس از مرحله پایش در صورت وجود ظرفیت بیشتر در هر استان و یا تامین زمین، مجددا سامانه برای همان استان باز خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
آرای هیئت رسیدگی به تخلفات اداری متناسب با تخلف باشدرئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اشاره به اهمیت هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کارکنان گفت: اگر نظام تنبیه و تشویق در جامعه حاکم باشد بسیاری از آسیب‌ها به وجود نمی‌آید. بعضا مشاهده‌شده است آرایی که از سوی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری صادر می‌شود، متناسب با تخلف نیست. برخی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات، به استناد اینکه مرجع قضایی برای فردی رأی برائت صادر کرده است، آن را تبرئه می‌کنند که صحیح نیست. رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین گفت: نکته بعدی اطاله رسیدگی به برخی از پرونده‌هایی است که سازمان بازرسی ارجاع می‌دهد که در موعد مناسب مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد. اگر کسی یک سال پیش تخلفی مرتکب شده، ولی حالا بخواهید به آن تخلف رسیدگی کنید و بعد از مدتی، ابلاغ و اجرا شود، اثر آن بسیار کم می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر