نفس راحت بسکتبال، المپیکی شدیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. ورزشی

نفس راحت بسکتبال، المپیکی شدیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی قاطعانه مقابل فیلیپین و شکست همزمان چین مقابل نیجریه به المپیک رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان در آخرین مسابقه جام جهانی ۲۰۱۹ از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف فیلیپین رفت. اهمیت این مسابقه در احتمال کسب سهمیه مستقیم المپیک برای تیم ملی کشورمان بود. ملی پوشان ایران با قاطعیت کامل فیلیپین را شکست دادند و سهمیه مستقیم المپیک ۲۰۲۰ را به دست آوردند.

ترکیب ابتدایی:

ایران: بهنام یخچالی، ​ محمد جمشیدی، ​صمد نیکخواه بهرامی، ​محمد حسن زاده و حامد حدادی

فیلیپین: کیه فر راونا، ​مارک باروکا، ​گیب نوروود، ​جپت آگیلار، آندری بلچایران شروع خوبی با ۶ امتیاز پیاپی داشت و آندری بلچ بازیکن خارجی فیلیپین با یک پرتاب سه امتیازی، ​ امتیازآوری را برای این تیم آغاز کرد. بازیکنان ایران با وجود کسب امتیازات در سوی دیگر میدان به بازیکنان فیلیپینی هم اجازه کسب امتیاز می‌دادند و به همین دلیل بازی در پنج دقیقه ابتدایی نزدیک پیش رفت.رقابت سه امتیازی‌هادر اواسط کوارتر، رقابت دو تیم در شوت‌های راه دور جالب توجه بود، به طوری که ۶ پرتاب سه امتیازی پیاپی بین دو طرف رد و بدل شد و در واقع هر دو تیم در هر حمله، ​جواب پرتاب تیم مقابل را می‌داد تا آخرین پرتاب‌ها که دو بار پیاپی به نفع فیلیپین به ثمر نشست.شوت‌های فیلیپینی‌ها در این مسابقه ادامه پیدا کرد و به همین دلیل تیم ملی ایران موفق به فاصله گرفتن از حریف در کوارتر نخست نشد. پنج امتیاز در ۲۰ ثانیه پایانی کوارتر باعث شد که ایران در کوارتر نخست ۳۰ بر ۲۴ برنده شود. بهنام یخچالی با ۱۱ امتیاز، ​ بهترین بازیکن ایران در کوارتر نخست بود.دانلود لحظات حساس کوارتر اول مسابقه ايران و فيليپين  ***********************************************

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیتاثیر حدادی

حامد حدادی با توجه به قامت بلندتر، تفاوت ایران و فیلیپین در این مسابقه بود. ایران با کمک حدادی در کوارتر دوم به اختلافی ۱۰ امتیازی با فیلیپین رسید. بازیکنان فیلیپین که راه دیگری برای مهار حدادی پیدا نمی‌کردند، به طور پیاپی روی این بازیکن خطا می‌کردند.فیلیپینی‌ها از میانه کوارتر دوم، چهار دقیقه و نیم موفق به کسب امتیاز نشدند و اختلاف دو تیم به ۱۵ امتیاز رسید. آندری بلچ با یک پرتاب آزاد بالاخره یک امتیاز برای فیلیپین به دست آورد. ایران کوارتر دوم را ۱۸ بر ۱۰ برد و با برتری ۴۸ بر ۳۴ در پایان نیمه نخست به رختکن رفت.حامد حدادی با ۱۴ امتیاز و ۷ ریباند بهترین بازیکن ایران در نیمه نخست بود.دانلود لحظات حساس کوارتر دوم مسابقه ايران و فيليپين  ***********************************************

در خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلینیمه مقاومت

بازیکنان ایران که نتیجه خوبی در نیمه اول گرفته بودند، ​در نیمه دوم برای مقاومت و بهبود اختلاف امتیازی وارد میدان شدند. فیلیپنی‌ها هم که بردی در جام جهانی به دست نیاورده بودند، ​در این نیمه سعی در دفاع بهتر مقابل ایران داشتند. ۲ پرتاب سه امتیازی از حامد حدادی و محمد جمشیدی، ​روحیه تیم را بالاتر هم برد.

عملکرد خوب ایران در کوارتر سوم ادامه پیدا کرد و​ این کوارتر با نتیجه ۲۷ بر ۱۶ تمام شد. ملی پوشان ایران اختلافی ۲۵ امتیازی با حریف ایجاد کردند که خیال تیم را از صعود به المپیک راحت می‌کرد.دانلود لحظات حساس کوارتر سوم مسابقه ايران و فيليپين  ************************************************

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیفیلیپینی‌ها در کوارتر پایانی همچنان به تلاش برای کاهش اختلاف ادامه می‌دادند؛ اما بازیکنان ایران برخلاف مسابقات گذشته اجازه از دست رفتن برتری خود را به حریف ندادند. در این میان نگاه مردم ایران به مسابقه نیجریه و چین بود که با اختلاف نزدیکی به سود نیجریه ادامه داشت. چند دقیقه قبل از اتمام مسابقه ایران و فیلیپین، تیم چین با نتیجه ۸۶ بر ۷۳ از نیجریه شکست خورد و خیال ایران از صعود به المپیک راحت شد.

تیم ملی بسکتبال ایران در پایان با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ فیلیپین را شکست داد و سهمیه مستقیم المپیک ۲۰۲۰ را به دست آورد.دانلود لحظات حساس کوارتر چهارم و شادي ملي پوشان ايران پس از راهيابي به المپيک  ****************************************************************************

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیبرترین بازیکنان ایران در این مسابقه:

حامد حدادی با ۱۹ امتیاز و ۷ ریباند؛ محمد جمشیدی با ۱۶ امتیاز؛ ۵ ریباند و ۵ پاس گل؛ بهنام یخچالی با ۱۴ امتیاز، ۵ ریباند و ۵ پاس گل و آرون گرامی پور با ۱۲ امتیازتیم ملی بسکتبال ایران برای سومین بار بعد از المپیک‌های ۱۹۴۸ و ۲۰۰۸ به المپیک رسید و تک سهمیه آسیا را به دست آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قرارداد آقای سرمربی!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ قرار بود پس از بازی با عراق یک نشست خبری برگزار شود و به سوالات و ابهامات در زمینه قرارداد مارک ویلموتس پاسخ داده شود، اما اکنون خبری از برگزاری این نشست نیست. پول سرمربی تیم ملی فوتبال از حساب بیت المال پرداخت می‌شود، بنابراین بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هر چه زودتر این نشست خبری را برگزار کنند تا مشخص شود مفاد قراردادی مارک ویلموتس به چه صورتی است.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما‎‌؛ در ادامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ چین تیم‌های ملی فوتبال عراق و بحرین در امان اردن به مصاف هم رفتند که در نهایت بازی این دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا عراق در صدر جدول این گروه از ۵ بازی ۱۱ امتیازی شود و بحرینی‌ها نیز با ۹ امتیاز از ۵ بازی در جایگاه دوم جدول باقی بمانند. در دیگر بازی این گروه تیم هنگ کنگ با یک گل کامبوج را شکست داد و ۵ امتیازی شد. تیم ملی فوتبال کشورمان امروز استراحت داشت؛ شاگردان ویلموتس از ۴ بازی قبلی با ۲ برد و ۲ شکست ۶ امتیازی هستند و در جایگاه سوم جدول قرار دارند؛ تساوی امروز عراق و بحرین بهترین فرصت را برای ملی پوشان فوتبال کشورمان به وجود آورده تا در ۴ بازی آینده که ۳ بازی آن مقابل هنگ کنگ، بحرین و عراق نیز میزبان هستیم را با برتری به پایان برسانند و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند. در حالی که این روزها انتقادات از ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی به خاطر عدم حضورش در ایران به اوج رسیده و تیم ملی کشورمان برنامه خاصی تا بازی ۷ فروردین مقابل هنگ کنگ ندارد باید امیدوار باشیم سرمربی تیم ملی بازی امروز حریفان را دیده باشد و با شناخت تیم‌ها و برنامه ریزی مشخص به مصاف حریفان برود تا در این ۴ بازی امتیازی از دست ترود.

والیبال به ساحل آرامش رسید؟

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
انتخابات فدراسیون والیبال برگزار شد تا بعد از مدت‌ها این رشته ورزشی افتخارآفرین به ساحل آرامش برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با انتخاب رئیس فدراسیون والیبال، ملی پوشان کشور خود را با آرامش بیشتری برای رقابت‌های انتخابی المپیک که ۱۶ دی در چین برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.
رکنارکنا7 ساعت قبل
در جریان بازی خطای ماتیاس وسینو، هافبک اروگوئه، باعث عصبانیت شدید لیونل مسی شد و این فوق ستاره آرژانتینی به شدت نسبت به این موضوع اعتراض کرد. بعد از اعتراض مسی، ادینسون کاوانی نیز وارد درگیری شد؛ موضوعی که باعث شد یک بحث نسبتا شدید بین کاوانی و مسی به وجود بیاید. ادینسون کاوانی پس از پایان بازی دیشب در واکنش به درگیری با مسی گفت: " بله این فوتبال است. بازی امشب یک دیدار کلاسیک با برخورد‌های بسیار بود و این اتفاقات در چنین بازی هایی طبیعی است. " این دومین بار طی چهار روز اخیر است که لیونل مسی باعث ایجاد یک جنگ روانی درون زمین شده است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
با نتیجه‌ای که در دیدار ایران و عراق ثبت شد، حالا تیم ملی ایران می‌تواند فارغ از نتایج تیم‌های دیگر و بدون توجه به سایر مسابقات گروه سوم، صدرنشین شود. با این حال یک شانس دیگر برای تیم ملی ایران و سرمربی کنونی اش مارک ویلموتس بلژیکی وجود داشت که سرنوشت تیم ملی در دستان خودش قرار بگیرد و آن هم تساوی دو تیم بحرین و عراق بود که در دیدار رفت نیز در منامه به نتیجه یک بر یک دست یافته بودند؛ نتیجه‌ای که به هر ترتیبی بود، در پایان دیدار دو تیم رقم خورد و حالا تیم ملی می‌تواند حتی به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی بازی‌ها صعود کند. رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از فرودین ماه سال ۱۳۹۷ برای تیم ملی از سرگرفته خواهد شد. در تاریخ هفتم فرودین ماه ۱۳۹۹ تیم ملی در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ کنگ می‌رود و ۷ روز بعدتر در خاک کامبوج به مصاف این کشور می‌رود. تیم ملی یک بازی کمتر از دو مدعی گروه انجام داده، ولی هیچ راهی برای صدرنشین شدن در گروه سوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام جهانی ۲۰۲۳ چین ندارد، جز پیروزی در هر ۴ دیدار باقی مانده؛ چرا که دوم شدن در گروه ممکن است کار تیم ملی را به اما و اگر و شاید حذف احتمالی زودهنگام بکشاند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در دیدار با حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته گفت: کاراته از امیدهای کاروان ایران برای مدال آوری در المپیک است و شخصا پیگیر وضعیت قهرمانان این رشته هستم. وزیر ورزش در پاسخ به درخواست رئیس فدراسیون کاراته برای اختصاص مکان تمرین به تیم ملی گفت: تمام نیازهای کاراته ایران برای موفقیت در المپیک فراهم است و همه موظف هستیم به کاراته کمک کنیم و نباید وقفه‌ای در کار و آمادگی تیم و قهرمانان ملی ایجاد شود. سلطانی‌فر در دو روز گذشته با روسای فدراسیون‌های کاراته، فوتبال و بوکس و هندبال دیدار کرده است. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری5 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

استخدام کارمند بازرگانی در تهران

اقتصاد آنلاین8 دقیقه قبل

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل در شرکت پخش داوریی ممتاز/تهران

اقتصاد آنلاین9 دقیقه قبل

ارتش یمن: قادریم اهداف حیاتی در عمق اسرائیل را هدف بگیریم

ایسنا9 دقیقه قبل

استخدام نماینده علمی در شرکت تولیدی در تهران

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل

واتیکان از تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌های کرانه باختری انتقاد کرد

اعتمادآنلاین10 دقیقه قبل