برگزاری دسته‌های عزاداری امام حسین (ع) در نیویورک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی

برگزاری دسته‌های عزاداری امام حسین (ع) در نیویورک

مهرخبرگزاری مهر |
مسلمانان برای یک روز با برگزاری سینه‌زنی و عزاداری در خیابان‌های منهتن، پرچم اباعبدالله الحسین را برافراشتند. سوگواران در دسته‌های عزاداری، آموزه‌های مکتب اباعبدالله را برای غرب روایت کردند.

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان، با اعلام توافق کابل و طالبان برای تبادل زندانیان گفت: تصمیم گرفته‌ایم تا سه زندانی طالبان را که با کمک متحدان بین المللی در خارج از افغانستان بازداشت شده‌اند و هم اکنون در زندان بگرام هستند آزاد کنیم. به گفته غنی قرار است یک انگلیسی و و یک پروفسور استرالیایی که در بند طالبان هستند با افراد اعلام شده معاوضه شوند. افرادی که دولت افغانستان قصد معاوضه آنها را دارد دو فرمانده طالبان و یکی از اعضای ارشد شبکه حقانی هستند. عصر روز گذشته نیز اعلام شده بود که چین میزبان نشستی متشکل از مقامات افغانستان و طالبان است.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت امور خارجه قرقیزستان در گزارشی اعلام کرد جلسات سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در تاریخ ۲۷ و ۲۸ نوامبر در شهر «بیشکک» برگزار می‌شود و در حاشیه آن نشست رؤسای دیگر نهادها از جمله وزیران امور خارجه برگزار می‌شوند. اخبار بین‌الملل- وزارت امور خارجه قرقیزستان در گزارشی اعلام کرد جلسات سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در تاریخ ۲۷ و ۲۸ نوامبر در شهر «بیشکک» برگزار می‌شود و در حاشیه آن نشست رؤسای دیگر نهادها از جمله وزیران امور خارجه برگزار می‌شوند. سازمان پیمان امنیت جمعی در سال ۱۹۹۲ و با مشارکت کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان تشکیل شد. بعدها کشورهای گرجستان، آذربایجان و ازبکستان از آن جدا شدند. سازمان پیمان امنیت جمعی در سال ۱۹۹۲ و با مشارکت کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان تشکیل شد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
جیناین آنز، نماینده و معاون دوم مجلس سنای بولیوی و از مخالفان دولت مورالس خودش را رئیس‌جمهور موقت این کشور اعلام کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، جیناین آنز، نماینده پارلمان بولیوی در پی رفتن اوو مورالس، رئیس‌جمهور مستعفی این کشور به مکزیک و در یافت پناهندگی سیاسی، خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور اعلام کرده است. در همین حال مورالس اقدام سناتور جیناین آنز را کودتا در بولیوی دانست. سناتور جیناین آنز، معاون دوم مجلس سنای بولیوی و از مخالفان دولت مورالس اعلام کرد که کنترل این کشور را به دست گرفته است. آنز گفت: «من ریاست‌جمهوری را به عهده گرفته و تمامی اقدامات لازم برای به صلح رساندن کشور را منظور خواهم کرد.» روز گذشته اوو مورالس، رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی در پیامی توئیتری نوشت در حال ترک این کشور به سمت مکزیک است و وعده داد «با قدرت و انرژی بیشتر» باز خواهد گشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر خارجه عربستان در جریان تماس تلفنی با همتای عراقی خود به بررسی تحولات این کشور پرداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان با محمد علی الحکیم، همتای عراقی خود تماس تلفنی برقرار کرد. در جریان این تماس تلفنی دو طرف به بررسی راه‌های تقویت روابط عراق و عربستان که در برآورده ساختن آمال و آرزوهای هر دو کشور نقش «بسزایی» دارند، پرداختند. وزرای خارجه عربستان و عراق در جریان این گفت‌وگوی تلفنی درخصوص تحولات عراق و بسته‌های اصلاحی دولت در پاسخ به خواسته‌های معترضان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. فرحان و الحکیم همچنین در جریان این تماس تلفنی به بررسی شماری از مسائل مهم منطقه‌ای، موضوعات ‌مهم و مورد توجه دو طرف و نیز لزوم دستیابی به راهکاری سیاسی برای بحران‌هایی که منطقه از آن رنج می‌برد، پرداختند.

فیلم/ چرا اعتراضات عراق به انحراف کشیده شد؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
اعتراضات در عراق که اعتراض به مشکلات معیشتی بود با موج سواری شبکه‌های خبری بیگانه و دخالت سفارت خانه‌ها به انحراف کشیده شده است و باعث شده که کشت و کشتار اصل مطالبات را از یاد ببرد.

نظرها

اخبار بیشتر