تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. سیاسی
تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
در حال حاضر ۴ جمهوری خواه و ۲۰ دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نامزدی کرده اند.

به گزارش وانانیوز،

با اعلام نامزدی «مارک سنفورد» نماینده سابق کارولینای جنوبی از حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، وی به سومین نماینده جمهوری خواهی تبدیل شد که در کنار دو نامزد دیگر این حزب به رقابت با دونالد ترامپ می‌پردازد.

در حال حاضر ۲۰ نامزد دموکرات و ۴ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. حزب دموکرات شاهد بیشترین نامزد در عصر مدرن سیاسی است که عزم خود را برای شکست دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۲۰ جزم کرده اند.

در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات شش نفر آن‌ها از جمله سناتورهای آمریکایی هستند. در میان آن‌ها ۵ نامزد زن وجود دارد که این نیز به نوع خود بی سابقه است. همچنین نامزدهای سیاه پوست و هیسپانیک هم در میان آن‌ها دیده می‌شود که اگر بتوانند به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات انتخاب شوند، تاریخ ساز خواهند شد.

تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا - 5

در زیر فهرست تعدادی از نامزدهای دموکرات که بر اساس نظرسنجی «ریل کلیر پالتیکس» بالاترین رتبه را کسب کرده‌اند، آورده شده است:

جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما در ماه آوریل وارد رقابت‌های انتخاباتی شد. بایدن ۷۶ ساله ۸ سال به عنوان معاون باراک اوباما و ۳۶ سال در مجلس سنا خدمت کرد.

برنی سندرز، نماینده دموکرات ورمونت در سال ۲۰۱۶ هم از هیلاری کلینتون شکست خورد. سندرز ۷۸ ساله بار دیگر تصمیم گرفت در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کند.

الیزابت وارن، سناتور ۷۰ ساله ماساچوست یکی از نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ است که تمرکز کمپین انتخاباتی اش را بر روی مسائل اقتصادی قرار داده است و قصد دارد به گفته خود با دولتی که فقط به نفع ثروتمندان کار می‌کند، مقابله کند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

کاملا هریس، سناتور دموکرات کالیفرنیا نخستین زن سیاهپوستی است که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است. وی ۵۴ ساله بوده و قصد دارد دونالد ترامپ را شکست دهد.

پیت بودجج ۳۷ ساله شهردار ساوت بند در ایندیاناست و توانسته توجه قشر جوان کشور را به خود جلب کند. وی به ۷ زبان زنده دنیا مسلط بوده و در افغانستان هم خدمت کرده است.

اما در میان نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ شانس بیشتری برای شکست رقبای خود دارد. رئیس جمهور ۷۳ ساله آمریکا در سال ۲۰۱۶ هم با پیروزی اش باعث ایجاد شوک بزرگی در این کشور شد. بسیاری معتقدند توییتر نقش مهمی در پیروزی او در انتخابات پیشین داشته است.

در حال حاضر دونالد ترامپ سه رقیب در حزب جمهوری خواه دارد. جو والش، نماینده سابق کنگره از حزب جمهوری خواه یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است که او را شخصی نامناسب برای عرصه ریاست جمهوری می‌داند.

بیل ولد، فرماندار سابق ماساچوست ۷۴ سال دارد. او هم از جمله منتقدان سرسخت دونالد ترامپ محسوب می‌شود و اعلام کرده در انتخابات شرکت می‌کند زیرا مردم آمریکا نادیده گرفته می‌شوند و کشورش از دولت کنونی رنج می‌برد.

مارک سنفورد، نماینده سابق کارولینای جنوبی از حزب جمهوری خواه هم یکی دیگر از منتقدان رئیس جمهور کنونی آمریکاست. وی به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر16 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مردمی که قدرت را در یک جریات امپراتوری می‌دیدند یک باره براساس این قدرت، یک شکست غیرقابل پیش‌بینی و تزلزل غیرقابل بررسی به وجود آمد. تمدن‌های مادی‌گرایانه در شعاع توانمندی پیامبر اسلام نابود شد. علم‌الهدی بیان کرد: ملزم هستیم در تمامی جریانات زندگی اعم از اخلاق و بینش سیاسی و کشوری و مدیریت اجتماعی، نشانی از پیامبر در زندگی خود داشته باشیم؛ زیرا برهان پروردگار ما پیامبر اسلام است. علم‌الهدی عنوان کرد: علت اینکه امروز یمن یکپارچه در جریان منویات انقلاب اسلامی قرار دارد و مزدوران استکبار را سرکوب می‌کند و با همه امکانات مقابله می‌کند و با خط ایثار دشمن را به زانو درمی‌آورد این بخاطر نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی ما است. تفاسیر باطل و بی سند از پیامبر و اسلام و اسلام را به قواره فکری خود درآوردن، این مردم ما را غافل و بی‌بصیرت دیده‌اند در حالی که عکس این مسئله در مورد مردم صادق است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری17 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نرخ آپارتمان در منطقه صادقیه + جدول

الف35 دقیقه قبل

آیا کفش پاشنه بلند واقعا ضرر دارد؟

ایسنا49 دقیقه قبل

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری59 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما1 ساعت قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران1 ساعت قبل

آیا اکران محدود «خانه پدری» صحت دارد؟

الف1 ساعت قبل