تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

تازه‌ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در حال حاضر ۴ جمهوری خواه و ۲۰ دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نامزدی کرده اند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش رویترز، با اعلام نامزدی «مارک سنفورد» نماینده سابق کارولینای جنوبی از حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، وی به سومین نماینده جمهوری خواهی تبدیل شد که در کنار دو نامزد دیگر این حزب به رقابت با دونالد ترامپ می‌پردازد.در حال حاضر ۲۰ نامزد دموکرات و ۴ نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. حزب دموکرات شاهد بیشترین نامزد در عصر مدرن سیاسی است که عزم خود را برای شکست دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۲۰ جزم کرده‌اند.در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات شش نفر آن‌ها از جمله سناتورهای آمریکایی هستند. در میان آن‌ها ۵ نامزد زن وجود دارد که این نیز به نوع خود بی سابقه است. همچنین نامزدهای سیاه پوست و هیسپانیک هم در میان آن‌ها دیده می‌شود که اگر بتوانند به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات انتخاب شوند، تاریخ ساز خواهند شد.در زیر فهرست تعدادی از نامزدهای دموکرات که بر اساس نظرسنجی «ریل کلیر پالتیکس» بالاترین رتبه را کسب کرده‌اند، آورده شده است:جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما در ماه آوریل وارد رقابت‌های انتخاباتی شد. بایدن ۷۶ ساله ۸ سال به عنوان معاون باراک اوباما و ۳۶ سال در مجلس سنا خدمت کرد.برنی سندرز، نماینده دموکرات ورمونت در سال ۲۰۱۶ هم از هیلاری کلینتون شکست خورد. سندرز ۷۸ ساله بار دیگر تصمیم گرفت در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کند.الیزابت وارن، سناتور ۷۰ ساله ماساچوست یکی از نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ است که تمرکز کمپین انتخاباتی اش را بر روی مسائل اقتصادی قرار داده است و قصد دارد به گفته خود با دولتی که فقط به نفع ثروتمندان کار می‌کند، مقابله کند.کاملا هریس، سناتور دموکرات کالیفرنیا نخستین زن سیاهپوستی است که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است. وی ۵۴ ساله بوده و قصد دارد دونالد ترامپ را شکست دهد.پیت بودجج ۳۷ ساله شهردار ساوت بند در ایندیاناست و توانسته توجه قشر جوان کشور را به خود جلب کند. وی به ۷ زبان زنده دنیا مسلط بوده و در افغانستان هم خدمت کرده است.اما در میان نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ شانس بیشتری برای شکست رقبای خود دارد. رئیس جمهور ۷۳ ساله آمریکا در سال ۲۰۱۶ هم با پیروزی اش باعث ایجاد شوک بزرگی در این کشور شد. بسیاری معتقدند توییتر نقش مهمی در پیروزی او در انتخابات پیشین داشته است.در حال حاضر دونالد ترامپ سه رقیب در حزب جمهوری خواه دارد. جو والش، نماینده سابق کنگره از حزب جمهوری خواه یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است که او را شخصی نامناسب برای عرصه ریاست جمهوری می‌داند.بیل ولد، فرماندار سابق ماساچوست ۷۴ سال دارد. او هم از جمله منتقدان سرسخت دونالد ترامپ محسوب می‌شود و اعلام کرده در انتخابات شرکت می‌کند زیرا مردم آمریکا نادیده گرفته می‌شوند و کشورش از دولت کنونی رنج می‌برد.مارک سنفورد، نماینده سابق کارولینای جنوبی از حزب جمهوری خواه هم یکی دیگر از منتقدان رئیس جمهور کنونی آمریکاست. وی به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است.لینک کوتاهکپی لینک

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | علت مخالفت دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها

همشهریهمشهری7 ساعت قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور بیانیه‌ای جزئیات تحریم‌های کشورش علیه ترکیه را اعلام کرد. به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای جزئیات تحریم‌های کشورش علیه ترکیه را اعلام کرد. وی تاکید کرد که «کاملا آماده» است که اقتصاد ترکیه را نابود کند.
الفالف15 ساعت قبل
دیروز سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد روح الله زم، مدیر آمدنیوز را در جریان یک عملیات پیچیده دستگیر کرده است. تقریبا همگان اذعان داشتند آمدنیوز اکثریت قریب به اتفاق اخباری که منتشر می‌کند معتبر نسیت و دروغ‌های بسیاری در آنها وجود دارد. همچنین بخشی از اسنادی که در سایت یا کانال خود قرار می‌داد اعتباری نداشتند و با کمی تامل مشخص بود واقعیت ندارند. -آمدنیوز مدعی بود به اخبار پشت پرده مقامات و مسئولان دسترسی دارد و بر این اساس اخباری در این حوزه منتشر می‌کرد. ماجرای آمدنیوز می‌تواند درس‌های خوبی برای همه داشته باشد به شرط آن که زمینه‌های رشد چنین رسانه هایی را شناسایی و اجازه ندهیم مدتی بعد، افراد دیگری با سوءاستفاده از چنین فضایی مثل روح الله زم رشد کنند.
مهرمهر15 ساعت قبل
با پایان دوران حضور طیب قدیمی در ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان که در مدت زمان حضور سه دولت در کشور همراه شد، گمانه زنی‌ها در خصوص رئیس آینده دانشگاه علوم پزشکی کردستان آغاز شد و هر کس به سهم خود سعی می‌کرد که در این داستان سهم و نقشی داشته باشد. قرعه بعدی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پنجم دی ماه سال ۹۵ به نام سیامک واحدی زده شد، متخصصی قلب و عروقی که خود از فرزندان این استان بود و در مراسم تودیع و معارفه از برنامه‌های کلان در راستای مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد. بعد از رفتن وی و در حالی که چهره‌های مختلفی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطرح شده بودند، نوبت به وحید یوسفی نژادی رسید که تا قبل از آن حتی یک روز مدیریت در سایر بخش‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سابقه وی به چشم نمی‌خورد. حمدالله کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر و ضمن انتقاد از اقدامات و فعالیت‌های سرپرست سابق علوم پزشکی کردستان، افزود: فعالیت‌ها و اقدامات یوسفی نژاد در علوم پزشکی کردستان بیشتر ایفای تعهدات سیاسی به یک جریان خاص بود. در میان هیاهوی رسانه‌ای در خصوص گزینه‌های مختلف ریاست بر دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دعوا بر سر بومی بودن یا نبودن و همچنین نسبت داشتن با جریان سیاسی حاکم، این بار قرعه به نام فرزین رضاعی درآمد و به عنوان سرپرست علوم پزشکی کردستان منصوب شد.

(ویدئو) اجرای ناشیانه سرود روسیه توسط سعودی‌ها

فراروفرارو12 ساعت قبل
ویدئویی که از مراسم استقبال رسمی سلمان شاه سعودی از پوتین منتشر شده، نشان می‌دهد که در این مراسم سرودی به هم‌ریخته، پراشتباه و ناهماهنگ به عنوان سرود ملی روسیه نواخته می‌شود. شبکه تلویزیونی راشا تودی با تدوین طنز‌آمیز یک ویدئو، سرود اصلی روسیه را با آنچه که در مراسم استقبال نواخته شد، مقایسه کرده و در خبری در این رابطه نوشته است: «گوش‌خراش به نظر می‌رسد! گروه ارکستر نظامی سعودی از پوتین با سرود ملی روسیه استقبال می‌کند … یا دستکم، تلاشش را برای این کار می‌کند.» این شبکه در گزارش خود عنوان می‌کند که هرچند این سرود بسیار به هم‌ریخته بود، اما «بخواهیم منصفانه بگوییم، دستکم در بخش‌های ابتدایی می‌شد آن را تشخیص داد. به نظر می‌رسد ارکستر سلطنتی سعودی از سال ۲۰۱۷ که در مراسم استقبال از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده سرود را به آن شکل خجالت‌آور اجرا کرد، کمی پیشرفت کرده است.» رسانه‌های روس با اشاره به حالت چهره پوتین نوشته‌اند که به نظر می‌رسد او از شنیدن این سرود نه‌چندان آشنا جا خورده و عصبی شده است.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر